جیغ سریع NVMe کنترل محو خط بین ذخیره سازی و حافظه

بسیاری از آنچه ما تماس بگیرید سخت افزار واقعا نرم افزار – سیستم عامل – که با استفاده از زمینه های سخت افزاری برای سرعت و این مهم است – پایدار و محیط زیست عامل. مهندسی معضل است یک عمل دستکاری: می توانیم سریع تر محصول توسط یک) به راحتی در حال اجرا به روز رسانی نرم افزار بر روی یک تاجر پردازنده; ب) سریع تر بوت شدن نرم افزار به عنوان سیستم عامل بر روی یک تاجر پردازنده; یا c) آیا ما برای ساخت یک سخت افزار موتور برای اجرای پروتکل bare metal برای حداکثر سرعت?

چالش مهندسی

هر گزینه شامل سطوح مختلف سرمایه گذاری است که معمولا مانع از هزینه گزینه از یک سخت افزار اختصاص داده شده موتور است. اما آن را سخت بدانید که پتانسیل واقعی چون مهندسین و دانشگاهیان اغلب عامل با ابتکارات و یا شبیه سازی است که تلاش برای مدل دنیای واقعی شرایط. در عین حال شبیه سازی تنها به عنوان خوب به عنوان آنها طراحی فرضیات و آزمون حجم کار.

PCIe 6.0

NVMe (Non-Volatile Memory express) آخرین و بزرگترین ذخیره سازی اتصال است که عمدتا بر اساس PCIe استاندارد تحت سریع تکامل است. PCIe تنظیمات در حال حاضر در 5.0 با 64 gigatransfers در هر ثانیه است. PCIe 6.0 دلیل در سال آینده انتظار می رود به افزایش است که به 128 GT/s. اما امروز حتی PCIe 5.0-سازگار با محصولات کمیاب هستند.

با هر افزایش در PCIe عملکرد تجارت آف تغییر دهید. آنچه که مطلوب صف عمق? چگونه حافظه های مختلف فن آوری های مانند کالسکه یا MRAM بر interleaving استراتژی ؟ اگر clock فرکانس از یک کنترلر FPGA است که برای افزایش عملکرد چگونه است که تاثیر زمان در سراسر یک پردازنده چند هسته ای? مشکل از بهینه سازی – و یا با استفاده از عملکرد بالاتر – نیاز به پژوهش است.

NVMe کنترل در حال حاضر یک مورد پیچیده از این تجارت آف. چگونه می توانید مهندسین حل کردن این خونریزی لبه ظروف سرباز یا مسافر از معماری پروتکل, اتصالات, ساعت, فرکانس حجم کار و استراتژی ؟

OpenExpress

در هفته گذشته USENIX سالانه ویژگی های کنفرانس یک کاغذ از کره پیشرفته موسسه علوم و تکنولوژی (KAIST) پیشنهاد پاسخ: “OpenExpress به طور کامل سخت افزار خودکار چارچوب است که هیچ نرم افزار مداخله به پردازش همزمان NVMe درخواست در حالی که حمایت از مقیاس داده ها تسلیم غنی برجسته I/O فرماندهی صف و ارسال مقاله/تکمیل مدیریت صف.”

بر خلاف هزینه فروشنده ابزار پژوهش, پیاده سازی با استفاده از کم هزینه FPGA طراحی که اجازه می دهد تا مهندسان و محققان به بازی سریع و ارزان با پارامترهای متعدد از جمله درخواست اندازه و صف عمق برای دیدن چگونه کنترل معماری و سیستم عامل تغییرات تاثیر عملکرد دنیای واقعی است.

این به این معنی است که برای هر مهندسی بودجه طراحان را قادر به اجرای بسیاری از آزمایش ها در طراحی های مختلف تجارت آف را به شما بیشتر سازگار (جیغ!) سازی کنترل کننده است.

را

این است چگونه آینده را اختراع کرد. تصور کنید یک سازی کنترل و متوسط است که تقریبا به عنوان سریع به عنوان سریع ترین درام مانند برخی از NVRAM راه اندازی امیدوار کننده با یک PCIe v 7 یا 8 قادر به دست زدن به بیش از 500 GT/s. که تار خط بین ذخیره سازی و حافظه است.

ما می تواند کمپرسی کل حافظه مجازی سربار با متن آن ها و سوییچ های مجازی به آدرس فیزیکی ترجمه به نفع کاملا مسطح فضای آدرس. وجود دارد می تواند هیچ منطقی تفاوت بین “حافظه” و “ذخیره سازی”. همه دسترسی خواهد بود مستقیم به داده ها. و داده های من است چرا ما این همه.

IBM پیشگام, تخت, آدرس مفهوم فضای دهه پیش در سیستم 38. اگر من یک سیب مهندس نگاهی به آینده سیستم معماری, من قطعا می خواهم بود بررسی این. به خصوص پس از اینتل خواهد بود آهسته به حمایت از آن.

نظرات خوش آمدید. آیا شما تا به حال برنامه یک سیستم 38? افکار ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>