ناسا بی وقفه راه اندازی پشتکار خود را بلند پروازانه ترین مریخ هنوز – CNET

این پشتکار رور و نبوغ هلیکوپتر در مسیر هستند به مریخ آغاز تلاش خود را برای پیدا کردن نشانه های باستان زندگی پرواز به سیاره سرخ را در آسمان و فروغ یک سفر برای انسان به یک روز دنبال کت و شلوار.

“این واقعا مهم ماموریت با بهترین فرصت در طول عمر من از کشف شواهد برای زندگی در نقاط دیگر منظومه شمسی” دیوید Flannery عضو پشتکار تیم علمی و بلند مدت برنامه ریز برای ماموریت به گفته CNET.

ناسا نسل بعدی کاوشگران رباتیک ترک زمین در اوایل صبح یکشنبه از سواحل فلوریدا داخل ایران راه اندازی داد Atlas V. فقط 20 دقیقه قبل از دوشنبه راه اندازی 4.5 ریشتری زلزله لرزاند ناسا آزمایشگاه پیشرانش جت در سراسر این قاره در پاسادنا کالیفرنیا اما کم نور راه اندازی هیجان. حتی یک جهانی همه گیر نمی تواند آن را متوقف کند.

در 7:50 صبح به وقت محلی/4:50 a. m. PT اصلی موتور و چهار بوستر موشک شلیک در موشک اطلس خودرو است که می ایستد بلندتر از برج پیزا. موشک برداشته کردن کیپ کاناورال پرتاب پد با خیره کننده شار از آتش و بخار و دود.

جدایی از مریخ در 2020 فضاپیما از موشک تقویت کننده رخ داده است فقط از یک ساعت پس از راه اندازی. ناسا دو سیارات اتوماتیک در حال حاضر در سفر خود و سفر تقریبا 350 میلیون مایل در نزدیک به هفت ماه سفر به سیاره سرخ.

سفر برای راه اندازی بسیار طولانی بود.

هشت سال پیش ناسا اعلام کرد آن را خواهد ساخت مریخ مدل از نزدیک در کنجکاویکه ترک به سیاره سرخ در سال 2011. مبارزه با دولتی کاهش بودجه ناسا اساسا بنیاد با هم rover گاهی اوقات با استفاده از باقی مانده بخش از سلف خود و پشتکار متولد شد. برای دانشمندان مانند Flannery, پشتکار نبود فقط یک نام است. قبل از راه اندازی, او گفت که او عصبی و خوش بینانه به دلیل پرتاب شد و مدت زمان طولانی در آینده برای ناسا تیم علمی.

“بسیاری از ما کار کرده اند در آن برای بخشی بهتر از یک دهه” او گفت:.

پشتکار is an all-in-one, نورد, علوم آزمایشگاهی. مانند سلف خود, آن را در مورد به اندازه یک ماشین است اما دارای جان پناه در پایان یک بازوی روباتیک و ضخیم تر داشتن مقاومت چرخ. هسته ای طراحی خودرو شامل هفت علم ابزار دو میکروفن و 23 دوربین — نه برای مهندسی هفت برای انجام آزمایش و هفت به تماشای مریخ نورد فرود به سطح. از آن خواهد شد قادر به تولید تصاویر خیره کننده مانند آنهایی مخابره پشت کنجکاویاما آن را نیز فوق العاده قادر به بیگانه به دنبال دستگاه ساختمان در ناسا قبلی و فعلی اکتشاف در سیاره سرخ.

“قبلی ماموریت به مریخ را بررسی زمین شناسی و نشان داد یک تاریخچه است که در آن سیاره سرخ تا به حال اقیانوس ها و رودخانه ها میلیاردها سال پیش گفت:” آلن دافی یک ستاره شناس در دانشگاه Swinburne و رهبری دانشمند از موسسه سلطنتی استرالیا.

“پشتکار به دنبال خواهد شیمیایی نشانه هایی از زندگی است که در آن, زمین شناسی, ما اجازه می دهد برای بهتر بگویم چقدر قابل سکونت جهان در آن بود.”

آن را به یک زمان طولانی قبل از اینکه داده ها را از این سطح آغاز خواهد شد فیلترینگ بازگشت به زمین با این حال و با وجود یک میزبان از آیتم ها برای تیک آف پشتکار را هدف لیست.

50169872377-59de39c915-5k

یک دنباله از دود مسیرهای Atlas V آن را به عنوان حرکت زمین است.

ناسا/Joel Kowsky

نقطه عطف بعدی است, البته, فرود بر روی مریخ و غلبه بر به اصطلاح “هفت دقیقه وحشت” — 420 ثانیه بین ضربه زدن به جو مریخ و فرود بر سطح آن است.

“فرود است واقعا سخت بخشی” گفت: Flannery. “ما برخی از میراث با این ماموریت خاص — فرود سیستم کار کرده با کنجکاوی. من خوشبین هستم.”

مانور برنامه ریزی شده است به رخ می دهد در ماه فوریه 2021. اگر همه می رود به عنوان برنامه ریزی شده پشتکار در نهایت رول پای خود را در مریخ گرد و خاکی خاک و شروع آن علم ماموریت. علم حمل بار روی پشتکار شامل X-ray fluorescence ابزار طیف سنجی ابزار و تعدادی از رادار. با هم آنها را فعال پشتکار به رعایت شیمی از آن فرود سایت Jezero دهانه.

“Jezero دهانه شد هنگامی که یک باستان دریاچه پر از آب برخی از 3.5 میلیارد سال پیش و شرایط ایده آل برای جستجو ممکن است آثار باستانی زندگی” گفت: Brendan سوختگی زیستشناس نجومی در دانشگاه New South Wales, استرالیا است. ماموریت برنامه ای برای نزدیک شدن به خاک و رسوب از Jezero و برنامه ای برای کش این نمونه ها و ترک آنها را در سطح مریخ برای ماموریت های آینده.

“The rover در حال جمع آوری سنگ در مریخ است که در نهایت به ارمغان آورد بازگشت به زمین برای تجزیه و تحلیل” گفت: بانی Teece یک astrobiology دانشجوی دکتری در دانشگاه نیو ساوت ولز. “کسانی که ارزش چند گرم از مریخ سنگ ممکن است کاملا تغییر درک ما از ما نزدیک ترین همسایه.”

برای دانش آموزان مانند Teece, پشتکار ارائه می دهد بسیاری از فرصت ها. دافی اشاره می کند که مریخ نورد می تواند ادامه تولید داده برای سال آمده است.

“نسل از دانشمندان بستگی دارد در این ماموریت با موفقیت راه اندازی از سیاره ما و فرود بر روی دیگر,” او گفت:.

سیارهای آزادراه بین زمین و مریخ است که به عنوان مشغول به عنوان آن را به حال شده است. در دو هفته گذشته امارات متحده عربی و چین باید به هر دو ارسال ماموریت به سیاره سرخ. امارات متحده عربی راه اندازی یک جوی پروب به عنوان شناخته شده امید است که با هدف بررسی مریخ از مدار و ارائه دیدگاهی از این سیاره اتمسفر چرخه به طور بالقوه پاسخ دیرینه سوال در مورد غیر معمول آن ترکیب از گازهای. چین در مقابل, است, تلاش یک ماموریت به زمین بر سطح مریخ. آن Tianwen-1 ماموریت تشکیل شده است از سه فضاپیما: یک مدارگرد و یک کاوشگر و در حال حاضر-unnamed رور.

پشتکار و نبوغ خود را در حال فرار آنها را اما نه چندان دور در پشت.

“این یک مناسبت به یاد ماندنی,” سوختگی گفت. “شمع شده است روشن می شود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im