کروم 84 منتشر شد با پشتیبانی از مسدود کردن اطلاع رسانی پرهای بر روی سایت spammy

تصویر: گوگل گوگل منتشر کرده است امروز Chrome 84 به کروم رسمی کانال پایدار. کاربران می توانند به روز رسانی کرو

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 25 تیر 1399
Chrome
تصویر: گوگل

گوگل منتشر کرده است امروز Chrome 84 به کروم رسمی کانال پایدار. کاربران می توانند به روز رسانی کروم با استفاده از این مرورگر ساخته شده است در به روز رسانی از ویژگی های به حرکت به این نسخه جدید و دسترسی به ویژگی های جدید و به روز رسانی های امنیتی.

کروم 84 است انتشار گسترده که نسبت به قبلی کروم نسخه آن را به عنوان حاوی تعداد بسیار کمی تغییرات به کروم UI یا با کاربر روبرو از ویژگی های. به جای اکثریت قریب به اتفاق از اضافات جدید به کروم کوچک -- آن ابزار توسعه دهنده وب و رابط های برنامه کاربردی.

در این نسخه ما یک وب سایت جدید OTP API جدید, انیمیشن های کنترل سیستم در قالب جدید وب سایت انیمیشن های API و چند ویژگی های تجربی مانند Wake lock API بیکار تشخیص API و محتوای نمایه سازی API.

بعلاوه کروم 84 نیز اولین کروم آزادی است که بلوک های اطلاع رسانی پرهای بر روی وب سایت ها است که شناخته شده است به سوء استفاده از این ویژگی یک ویژگی است که در حال حاضر حمل با فایرفاکس به بررسی بزرگ از اواخر سال گذشته است.

در زیر مختصر و مفید از تمام ویژگی های جدید بزرگ.

وب OTP API

وب OTP API است که در واقع یک اپل ایجاد کند که گوگل در نهایت توافق برای حمایت از. این یک سیستم جدید که از طریق تلفن همراه مرورگر وب می تواند تشخیص های دریافتی پیام های اس ام اس که حاوی یک زمان passcodes (OTP) فرستاده شده به عنوان بخشی از دو فاکتور تأیید هویت (2FA) روش.

API جدید کروم اجازه می دهد تا به تشخیص اس ام اس های دریافتی و پیام به طور خودکار وارد کردن یک کد به یک صفحه وب فقط توسط یک صفحه نمایش ضربه بزنید از کاربر. API ایجاد شده به عنوان یک راه برای استانداردسازی OTP اس ام اس کدهای اما همچنین به عنوان یک ویژگی امنیتی برای محافظت از کاربران از OTP حملات فیشینگ.

chrome84-web-otp.png
تصویر: گوگل

وب سایت انیمیشن های API

وب سایت انیمیشن های API برای تلفن های موبایل مانند یک نام فانتزی اما در واقعیت فقط یک مجموعه جدید از توابع جاوا اسکریپت است که توسعه دهندگان می توانند با استفاده از به کنترل بسیار بهتر از توالی های انیمیشن است که در داخل یک مرورگر وب است.

اطلاعات بیشتر در مورد این API جدید در دسترس هستند در اینجا.

صفحه نمایش قفل پی API

این یک ویژگی آزمایشی است که اضافه شد به عنوان یک محاکمه داخل کروم. آن را به طور کامل تصمیم گرفت اگر این باقی خواهد ماند در کروم و رفتن به جلو.

آن است که از ویژگی های بسیار مفید و یکی که به احتمال بسیار زیاد به اطراف چوب. به گفته گوگل این صفحه نمایش جدید Wake Lock API را فراهم می کند یک راه برای جلوگیری از دستگاه ها (گوشی های هوشمند و قرص) از dimming و یا قفل کردن صفحه نمایش زمانی که یک مرورگر کروم نیاز به نگه داشتن در حال اجرا است.

وب سایت نیاز به درخواست مجوز از کاربران برای این API استفاده می شود. انتظار API برای استفاده در پخت و پز وب سایت است که نشان می دهد مراحل یک دستور; وب سایت است که نشان می دهد بارکد بلیط و یا مطالب دیگر که نیاز به اسکن می شود و برای آنلاین بازی بودند تعامل با صفحه نمایش مورد نیاز است نه تمام وقت اما کاربر است که به وضوح به دنبال در روی صفحه نمایش (مانند سودوکو و یا مشابه دیگر پازل).

بیکار تشخیص API

یکی دیگر از ویژگی آزمایشی اضافه شده در کروم, صرفا برای توسعه دهندگان به بازی در اطراف با جدید بیکار تشخیص API. همانطور که از نام آن نکات جدید این ابزار توسعه دهنده اجازه می دهد تا صاحبان وب سایت و کروم توسعه دهندگان نرم افزار تشخیص زمانی که یک کاربر تبدیل به بیکار -- مانند زمانی که کروم تشخیص عدم تعامل با صفحه کلید, ماوس, تلفن, صفحه نمایش, محافظ صفحه نمایش فعال می شود که صفحه نمایش گوشی قفل می شود و یا کاربر حرکت به یک صفحه نمایش های مختلف.

انتظار می رود بیشتر در وب سایت برای استفاده از این API را تعطیل و یا توقف CPU-سنگین عملیات و کمک به کاربران صرفه جویی در عمر باتری.

محتوای نمایه سازی API

مطالب جدید نمایه سازی API نیز یک ویژگی آزمایشی. آن را صرفا ابزار توسعه است و در واقع یک لیست از منابع است که کروم در حال حاضر ذخیره سازی حدود یک صفحه وب و یا وب سایت برنامه.

توسعه دهندگان خواهد شد استفاده از این ویژگی برای ایجاد بهتر مشاهده آفلاین تجارب اجازه می دهد آنها را به کش محتوای محلی با دقت بهتر و مطمئن شوید که وب سایت های شکستن نیست زمانی که هیچ اتصال به اینترنت و یا اتصال صوت به پایان رسیده است.

هیچ اطلاع رسانی بیشتری دادن

کروم 84 نیز اولین کروم نسخه که در آن اطلاع رسانی ناگهانی در برخی از سایت ها (با spammy شهرت) در حال حاضر به طور پیش فرض پنهان. اطلاع رسانی پرهای در این سایت در حال حاضر زیر یک آیکون در Chrome در نوار آدرس.

ببینید گوگل توضیح رسمی در مورد چگونگی این ویژگی های جدید کار می کند.

chrome-notifications.png
تصویر: گوگل

کروم حذف TLS 1.0 و TLS 1.1

گوگل در حال حاضر پشتیبانی حذف برای TLS 1.0 و TLS 1.1 رمزهای. این دو رمز در نظر گرفته نا امن. وب سایت هایی که بار از طریق HTTPS استفاده از این دو رمزهای مسدود خواهد شد در کروم به طور پیش فرض و کاربران را ببینید پیام خطایی مانند زیر.

کروم و دیگر مرورگرهای اصلی اعلام کرده اند برنامه ای برای تخلیه TLS 1.0 و TLS 1.1 پس از 2018 بنابراین بسیاری از وب سایت در حال حاضر خود را به روز HTTPS گواهی. اما همیشه وجود دارد سایت های که عقب. کاربران باید انتظار برخی از این پیام های پاپ آپ یک بار در در حالی که آنها سعی می کنید برای دسترسی به بزرگتر و یا unmaintained وب سایت.

درست مثل بسیاری اخیر Chrome امکانات این بود که در واقع برنامه ریزی برای رفتن به اثر در اوایل سال جاری در کروم 81 اما گوگل تاخیر در اجرای آن به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس. گوگل معتقد بودند این امر باید منجر به کار اضافی برای وب مسترها و مدیران سیستم که در حال حاضر مشغول برخورد با کار جدید-از-صفحه اصلی برنامه.

chrome-tls-error.png
تصویر: ZDNet

کروم بلوک محبوبیت برای فایل های میزبانی شده در آدرس HTTP

از امروز شروع کروم نیز قابل رویت اخطار برای فایل های دانلود شده از طریق HTTP از HTTPS سایت.

گوگل خواستار این مخلوط "محتوا" و آن را در نظر آن را یک عمل خطرناک به عنوان آن را می دهد کاربران این تصور که آنها در حال دانلود فایل با خیال راحت از طریق HTTPS به دلیل HTTPS در نوار آدرس, اما می گوید کاربران ممکن است آگاه باشید که واقعی دانلود می گیرد از طریق HTTP.

این محبوبیت "هشدار" سیستم برنامه ریزی شده بود برای رفتن به اثر با کروم 82 اما گوگل با تاخیر آن را به Chrome 84 پس از COVID-19 شیوع خراب گوگل کروم, انتشار جدول زمانی و کروم 82 رو لغو نمیکند.

"دانلود هشدار/بلوک" شروع خواهد شد با کروم 84 و تنها یک زیر مجموعه کوچک از انواع فایل ها در شروع (قابل اجراست در کروم 84). گوگل گفت: آنها را پوشش می دهد همه خطرناک انواع فایل در نهایت و برنامه ای برای اضافه کردن فایل جدید انواع مسدود شود با هر کروم آزادی تا زمانی که کروم 88. جزئیات اجرای طرح در دسترس است در اینجا.

chrome-http-download-blocked.png
تصویر: گوگل

اما ما فقط در لمس عمده Chrome 84 شده است. کاربرانی که می خواهم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های دیگر اضافه شده و یا حذف از Chrome 84 انتشار می توانید از لینک زیر برای اطلاعات بیشتر.

  • Chrome به روز رسانی های امنیتی دقیق هستند در اینجا.
  • کروم منبع باز مرورگر تغییرات مفصل در اینجا.
  • کروم توسعه دهنده API deprecations و قابلیت حذف در اینجا ذکر شده.
  • کروم برای اندروید به روز رسانی دقیق هستند در اینجا.
  • کروم برای iOS به روز رسانی دقیق هستند در اینجا.
  • تغییرات Chrome V8 موتور جاوا اسکریپت در دسترس هستند در اینجا.
  • تغییرات کروم 84 را DevTools اینجا ذکر شده است.


tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب