سازمان ملل متحد گزارش جهانی زباله های الکترونیکی تولید افزایش یافت و فراتر از 53 میلیون تن در سال 2019

میزان زباله های الکترونیکی (e-waste) بود که تولید شده در سطح جهان در سال 2019 به یک رکورد از 53.6 میلیون تن (M

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 13 تیر 1399
lead960.jpg

میزان زباله های الکترونیکی (e-waste) بود که تولید شده در سطح جهان در سال 2019 به یک رکورد از 53.6 میلیون تن (Mt) تا 9.2 تن در پنج سال گذشته به سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) جهانی زباله های الکترونیکی نظارت 2020 [PDF].

سازمان ملل متحد تعریف زباله های الکترونیکی به عنوان هر دور انداخته محصولات با یک باتری و یا پلاگین و امکانات سمی و مواد خطرناک مانند جیوه است که می تواند در برخواهد داشت خطر برای سلامت انسان و محیط زیست.

بر اساس این گزارش 17.4 تن از مجموع زباله های الکترونیکی در سال 2019 متشکل از کوچک تجهیزات در حالی که 13 تن شد بزرگ تجهیزات تبادل حرارت تجهیزات اختصاص نزدیک به 11 تن. صفحه نمایش و مانیتور کوچک آن و تجهیزات مخابراتی و لامپ نشان داده 6.7 تن 4.7 تن و 0.9 تن بود.

بر اساس این گزارش آسیا بزرگترین مقصر تولید بیشترین حجم زباله های الکترونیکی در طول سال 2019 از نزدیک به 25 تن و به دنبال آن آمریکا در 13 تن و اروپا در 12 Mt. در ضمن آفریقا و اقیانوسیه تولید 2.9 تن و 0.7 تن بود.

بر اساس سرانه, اما, اروپا و اقیانوسیه شد در بالای نمودار با بیش از 16 کیلوگرم سرانه و امریکا در حدود 13 کیلوگرم. آسیا شد در پایان پایین تر از طیف در 5.6 کیلوگرم سرانه در حالی که آفریقا تنها 2.5 کیلوگرم است.

بر اساس اعداد سرانه این گزارش شناسایی شده که به طور متوسط مرد زن و فرزند دور انداخته طور متوسط 7.3 کیلوگرم از زباله های الکترونیکی در سال 2019 بر اساس سرانه.

un-ewaste-monitor-report2020.jpg
تصویر: دانشگاه سازمان ملل متحد/سازمان ملل متحد, موسسه آموزش و پژوهش

در حالی که تعداد کشورهایی که به تصویب رسید national e-waste, سیاست, قوانین و یا مقررات در پنج سال گذشته افزایش یافته و از 61 تا 78 تنها 17.4 درصد از زباله های الکترونیکی جمعآوری و بازیافت در سال 2019 با توجه به گزارش. این به معنای حدود 57 میلیارد دلار طلا از نقره و مس و دیگر قطعات است که در نظر گرفته "بازیابی مواد" ریخته شد و یا سوخته این گزارش گفت:.

"یافته های این سال را UNU-وابسته جهانی زباله های الکترونیکی مانیتور نشان می دهد که بشریت کافی در اجرای SDGs (اهداف توسعه پایدار)," سازمان ملل متحد تحت دبیر David M. مالون گفت.

"قابل ملاحظه ای بیشتر تلاش هستند به فوریت نیاز به اطمینان حاصل شود دقیق تر و پایدار جهانی تولید و مصرف و دفع تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی. این گزارش منجر به شدت احساس فوریت در چرخش به اطراف این خطرناک الگوی جهانی."

همچنین نگاه کنید: این 10 تکنولوژی به احتمال زیاد برای کمک به نجات سیاره زمین

بر اساس آخرین شماره سازمان ملل متحد پیش بینی کرد که جهانی زباله را به 74 تن در سال 2030 باور آن خواهد سوخت بالاتر الکتریکی و الکترونیکی میزان مصرف کوتاه تر lifecycles و محدود گزینه های تعمیر.

"این افزایش شدید ایجاد می کند قابل توجهی به محیط زیست و سلامت فشارها و نشان می دهد که ضرورت به ترکیب چهارم انقلاب صنعتی با دایره اقتصاد است. چهارمین انقلاب صنعتی هم پیشرفت خواهد کرد و یک دایره جدید اقتصاد رویکرد به اقتصاد ما و یا آن را تحریک بیشتر کاهش منابع و جدید آلودگی امواج" بین المللی مواد زائد جامد انجمن رئیس جمهور آنتونیس Mavropoulos گفت.

در اوایل سال جاری میلادی مایکروسافت اعلام کرد که برنامه بلند پروازانه به کربن منفی تا سال 2030 با این شرکت امیدوار است که تا سال 2050 آن را حذف از محیط زیست تمام کربن است که ساطع شده توسط کسب و کار خود را -- به طور مستقیم و با مصرف برق -- پس از آن تاسیس شد و در سال 1975.

طرح خود را ببینید مایکروسافت مسئولیت ردپای کربن خود را با یک صدا برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای که "ریشه در علوم و ریاضی" سرمایه گذاری در کاهش کربن و حذف فن آوری و ارائه شفافیت.

آن را نیز electrify جهانی خود پردیس عملیات ناوگان خودرو تا سال 2030.

دفعات بازدید: همچنین: سطح دی اکسید کربن رسیدن به ثبت بالاترین سطح در تاریخ بشر (CNET)

"جهان آب و هوا کارشناسان معتقدند که جهان باید اقدام فوری برای پایین آوردن تولید گازهای گلخانه ای" مایکروسافت گفت در یک پست وبلاگ.

"در نهایت ما باید رسیدن به "خالص صفر' تولید گازهای گلخانه ای به این معنی است که بشریت باید حذف به عنوان مقدار کربن آن را به عنوان ساطع می کند در هر سال. این را تهاجمی روش های جدید تکنولوژی که وجود ندارد امروز و نوآورانه سیاست های عمومی."

در همین حال ماه گذشته آمازون راه اندازی 2 میلیارد دلار از صندوق اختصاص داده شده به سرمایه گذاری در فن آوری است که شرکت های کمک به کاهش انتشار کربن خود را.

این صندوق به نام بعد از آمازون آب و هوا تعهد به سرمایه گذاری در شرکت هایی که در ساخت محصولات و خدمات برای کمک به کاهش کربن و اثرات آن را آسان تر برای شرکت ها برای انتقال به حال net-صفر در کربن خروجی.

آمازون آب و هوا تعهد ساخته شده در ماه سپتامبر سال گذشته یک تعهد برای رسیدن به 100% تجدید پذیر انرژی تا سال 2030 و به خالص-صفر کربن در سراسر کسب و کار خود را توسط 2040.

مربوط به پوششtinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im