دانشمندان پیدا کردن راه به گرده افشانی گیاهان با حباب صابون به عنوان زنبورها کاهش - CNET

شیمیایی عاملدار حباب صابون pollinates یک campanula گل Eijiro میاکو سوسو زننده حباب صابون غیر منتظره وسیله نقل

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 28 خرداد 1399

شیمیایی عاملدار حباب صابون pollinates یک campanula گل

Eijiro میاکو

سوسو زننده حباب صابون غیر منتظره وسیله نقلیه جدید برای تبدیل گل به میوه.

جستجو برای روش های جایگزین گرده افشانی محصولات کشاورزی گرفته شده بیشتر به عنوان ضرورت کاهش جمعیت زنبور عسل. محققان دریافته اند که حباب های صابون می تواند حمل دانه گرده سپرده و آنها را بر روی گل.

"این برای تلفن های موبایل تا حدودی مانند فانتزی اما کاربردی حباب صابون اجازه می دهد تا موثر در گرده افشانی و اطمینان است که کیفیت میوه ها همان است که با دست معمولی گرده افشانی" گفت: Eijiro میاکو دانشیار در ژاپن پیشرفته موسسه علوم و تکنولوژی و نویسنده سرب از مطالعه منتشر شده در مجله iScience در روز چهارشنبه.

محققان بررسی شده است مستقل رباتیک زنبور عسل و کوچک هواپیماهای بدون سرنشین برای رسیدگی به کار گرده افشانی موثر تر از دست و یا موجود روش های ماشین. میاکو و دیگر همکاران قبلا تجربه با هواپیماهای بدون سرنشین, اما آن را تا به حال تمایل به آسیب های گل آن را از تماس با. حباب های صابون نمایندگی بسیار مهربان برخورد به مشکل.

محققان برای اولین بار کار می کرد که حباب های صابون در واقع می تواند حمل گرده. آنها پس از آزمایش کردن حباب های مختلف فرمولاسیون و حل و فصل lauramidopropyl betain یک ترکیب گاهی اوقات مورد استفاده در شامپو به عنوان یک وسیله نقلیه خوب.

در حال حاضر می آید بخشی از سرگرم کننده. محققان با استفاده از یک تفنگ حباب در یک گلابی باغ "تولید میوه است که نشان از گرده افشانی موفقیت" iScience ناشر سلول مطبوعات گفت: در یک نسخه. آنها همچنین آزمایش کردن استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین به طور مستقیم حباب در گل است که ثابت می شود یک راه دقیق برای تحویل حباب.

در آزمایش های اولیه امیدوار کننده هستند اما هنوز هم وجود دارد برخی از موانع در اطراف بدانند دقیق ترین راه به هدف حباب و چگونه به مقابله با پتانسیل آب و مسائل مانند باران یا باد.

"ما انتظار داریم ما رویکرد چند رشته ای ترکیب حباب صابون و تکنولوژی هواپیماهای بدون سرنشین منجر به توسعه نوآورانه در زمینه مهندسی کشاورزی" نویسندگان نوشت: در این مقاله است. این یک حباب است که امیدوارم نمی خواهد پشت سر هم.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب