کتابخانه ملی استرالیا به ارمغان می آورد 10 ساله و گنجینه پژوهشی پورتال به قرن 21

تصویر: کتابخانه ملی استرالیا پس از چهار سال نوسازی و digitisation پروژه و AU$16 میلیون نفر در حمایت از دولت ف

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 12 تیر 1399
NLA-07-02-at-10-59-13-am.png
تصویر: کتابخانه ملی استرالیا

پس از چهار سال نوسازی و digitisation پروژه و AU$16 میلیون نفر در حمایت از دولت فدرال کتابخانه ملی استرالیا (NLA) راه اندازی کرده است نسخه نونما از آن, آنلاین, فرهنگ و پژوهش, پورتال گنجینه.

جذب برخی از 68,000 بازدید کنندگان روزانه گنجینه پورتال آنلاین است که به کاربران دسترسی آزاد به حدود 6.5 میلیارد دیجیتال سوابق محتوا از 941 سازمان از جمله NLA دولت و قلمرو کتابخانه ها و دیگر استرالیا فرهنگی و موسسات تحقیقاتی.

برخی از مطالب شامل بانجو پترسون اصلی مقاله از Waltzing Matilda, معمار, مدل های خانه اپرای سیدنی و رادیو داستان از ABC chronicling اولین اشاره از Wi-Fi را زمانی که در آن اختراع شد.

NLA دستیار مدیر کل آلیسون Dellit توضیح داد که چگونه هنگامی که از 10 سال پژوهش در پورتال ساخته شده بود آن طراحی شده بود به "نسبتا کوچک و تجربی" که به معنای این فناوری زیر بنای آن را دیگر مناسب برای هدف.

"در طول دهه گذشته گنجینه رشد تدریجی -- که شده است برای نوآوری و ارائه خدمات جدید -- اما آن را دشوار است به نگه داشتن فن آوری پایدار و قادر به ارائه کارآمد و موثر خدمات," او گفت:.

او برجسته چگونه یکی از بزرگترین مسائل این تیم اغلب مواجه شد که آن را به تغییر متن در وب سایت.

"گنجینه ساخته شده بود به عنوان یک برنامه و به منظور ارائه هر گونه -- حتی برای تغییر یک کلمه در صفحه اصلی -- این هفته' به ارزش کار" او گفت:.

به آدرس این تیم به طور کامل پیکربندی مجدد پورتال را ظاهر با ادغام در دروپال بر اساس سیستم مدیریت محتوای بنابراین کاربران به راحتی می تواند حرکت, فهرست, جستجو و دسترسی به عکسها.

"ما می خواستیم تا مطمئن شوید که رابط کاربری جدید خواهد بود خیلی بیشتر در دسترس و قادر به استفاده طیف وسیع تری از مردم است. این واقعا هدف اصلی ما برای گسترش کاربر ما پایه و ... به منظور توسعه یک قطعه از فن آوری است که اجازه می دهد که" Dellit گفت.

جدید-پورتال نگاه نیز, مایکروسافت, قدرت بی ساخته شده را به آن فراهم می کند که جمع آوری موسسات که به کمک داده ها با دسترسی به آمار و تجزیه و تحلیل.

علاوه بر این Preservika یکپارچه شده است برای کمک به مدیریت دیجیتال حفاظت از محتوای آن را به عنوان به خوبی به عنوان ArchiveSpace و DocWorks استفاده می شود که برای آرشیو مواد.

nla-2020-07-02-at-11-00-27-am.png

فیزیکی ثبت شده توسط NLA برای ایجاد نسخه دیجیتال هستند که پس از مصرف به گنجینه.

تصویر: کتابخانه ملی استرالیا

Dellit توضیح داد: برای مثال چگونه با داشتن این سیستم در محل اجازه می دهد تا NLA به منظور توسعه یک فرآیند به نام atomisation که اجازه می دهد تا کاربران را به طور خودکار به جستجو برای اطلاعات در داخل فایل های آرشیو شده چیزی که قبلا امکان پذیر است چرا که فیزیکی مواد اغلب دیجیتالی به عنوان فایل های تک و تنها به کاربران اجازه دسترسی به سطح اطلاعات است.

او با استفاده از digitisation پروژه از سر جان موناش شخصی مقالات است که هنوز هم در حال انجام, به عنوان مثال.

"ما در حال توسعه یک راه برای شکستن فایل های PDF به صورت خودکار فراداده بنابراین به جای داشتن یک ورودی در فایل است که ممکن است می گویند "نامه ای از وینستون چرچیل به آقا جان موناش' ما می توانیم در حال حاضر ایجاد یک رکورد در گنجینه که در آن آن را به عنوان مورد و ما این کار را به صورت خودکار. ما قادر به تولید هزاران و هزاران پرونده از یک سند واحد" Dellit گفت.

زندگینامه نمایه سازی نیز یکی دیگر از ویژگی های برجسته از جدید گنجینه سیستم Dellit گفت.

"اگر شما در حال خواندن یک مقاله از روزنامه وجود دارد و ممکن است یک اشاره از کسی ... [مانند] Ernie Dingo جایی در متن اما به جای پیدا کردن تنها از طریق جستجو در متن ادغام ما یک شاخص -- و ما با استفاده از یک بیت از یادگیری ماشین در اینجا -- آنچه در آن خواهد شد و سپس انجام دهید این است که متوجه آن Ernie Dingo و اتصال آن به یک زندگینامه فایل و ... نگاه برای همه اشاره Ernie Dingo," او گفت:.

در تکمیل تحول NLA تحویل داده شده است اضافی AU$8 میلیون دلار برای دو سال آینده توسط دولت فدرال برای حمایت از توسعه گنجینه.

"'دولت فدرال افتخار برای حمایت از گنجینه است که بحرانی منابع ملی برای حفظ فرهنگ ما برای همه به دسترسی و کشف" گفت: وزیر ارتباطات سایبر ایمنی و هنر, Paul Fletcher.

"کتابخانه ملی و شریک زندگی خود را از شبکه می شود تقدیر در حفظ ساختمان و کمک به در دسترس و آنلاین رایگان منابع از جمله فرهنگی و اهمیت تاریخی برای همه استرالیایی ها."

این بودجه قرار داده می شود نسبت به افزایش هزینه های در حال اجرا گنجینه, Dellit گفت.

همچنین نگاه کنید

دولت استرالیا را به حرکت به لاجوردی بر اساس سوابق مدیریت

به عنوان بخشی از خدمات عمومی-برنامه گسترده ای برای نوسازی دیجیتال سوابق مدیریت.

Cbus تعمیرات اساسی زیرساخت آوردن دارایی های دیجیتال در خانه

داشتن کنترل بر روی آن سیستم عامل های دیجیتال اجازه می دهد تا شرکت برای ارائه متناسب با تجارب به مشتریان.

چگونه یک هوش مصنوعی بایگانی پلت فرم است که کمک ویکتوریا کتابخانه نگه دارید تا با اطلاعات

یک اثبات مفهوم ساخته شده به حذف نیاز به صورت دستی بایگانی کاتالوگ -- یک فرایند است که استفاده شده است برای بیش از 20 سال گذشته است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن