لینوس توروالدز: من امیدوارم که اینتل AVX-512 "درگذشت دردناک مرگ'

هسته لینوکس لینوس توروالدز خالق امید به پایان اینتل 512-bit بردار پسوند و اذعان می کند او یک "غیر منطقی نفرت

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 23 تیر 1399

هسته لینوکس لینوس توروالدز خالق امید به پایان اینتل 512-bit بردار پسوند و اذعان می کند او یک "غیر منطقی نفرت" از ممیز شناور (FP) معیار مورد استفاده برای اثبات ارزش خود را.

توروالدز اخراج کردن انتقاد خود را از اینتل Advanced Vector Extensions 512 (AVX-512) دستورالعمل در یک لیست پستی چت. او در پاسخ به Phoronix مقاله GNU Compiler Collection 11 فاقد پشتیبانی از AVX-512 در دستورالعمل کامپایلر اینتل برای فعال توسکا دریاچه آن 2021 پردازنده های دسکتاپ. اینتل آینده پردازنده های Xeon یاقوت کبود جاده پردازنده هنوز فراموش پشتیبانی AVX-512.

منبع باز

"من امیدوارم که AVX-512 درگذشت دردناک مرگ و اینتل شروع به رفع مشکلات واقعی به جای تلاش برای ایجاد سحر و جادو دستورالعمل و سپس به ایجاد معیار های که آنها می تواند نگاه خوب بر روی" نوشت توروالدز.

توروالدز طول می کشد استثنا به اینتل تمرکز بر FP معیار و پردازنده آن عملکرد در ابر رایانه یا کامپیوتر کارایی بالا (HPCs)

"من امیدوارم که اینتل می شود بازگشت به اصول: خود روند کار دوباره و تمرکز بیشتر بر روی به طور منظم کد که نیست HPC و یا برخی دیگر بی معنی مورد خاص."

او اشاره می کند که "در اوج x86", اینتل رقبا همیشه عملکرد بهتری نسبت به آن در FP بارهای.

"اینتل FP عملکرد مکیده (نسبتا صحبت کردن) و این موضوع نه یک ذره. از آنجا که مطلقا هیچ کس مراقبت خارج از معیار" توروالدز گفت.

"همان است که تا حد زیادی درست از AVX-512 در حال حاضر و در آینده است. بله, شما می توانید پیدا کردن چیزهایی که مراقبت. نه آن چیزهایی که نمی فروش ماشین آلات در تصویر بزرگ."

او در ادامه انتقاد خود را با گفتن AVX512 واقعی جنبه های منفی.

"من می خواهم خیلی جای که ترانزیستور بودجه مورد استفاده در چیزهای دیگر که بسیار مرتبط است. حتی اگر آن را هنوز هم FP ریاضی (در GPU به جای AVX-512). و یا فقط به من بیشتر در هسته (با خوب single-thread عملکرد, اما بدون زباله مانند AVX-512) مانند AMD بود."

عملکرد وب سایت شرکت Cloudflare نوشته شده در مورد تاثیر عملکرد از AVX-512. آن را توصیه مشتریان که نیاز نیست AVX-512 به بالا-عملکرد وظایف برای غیر فعال کردن AVX-512 اعدام در سرور و دسکتاپ برای جلوگیری از آن "اتفاقی" throttling.

"من می خواهم با قدرت به محدودیت توان با به طور منظم و صحیح قرار نیست با برخی از AVX-512 قدرت ویروس است که طول می کشد دور بالا فرکانس (چون مردم به پایان رسید تا با استفاده از آن برای memcpy!) و طول می کشد دور هسته (به دلیل آن بی فایده زباله واحد را تا فضا)" ادامه داد توروالدز.

"بله من مغرضانه. من کاملا متنفر هستند FP معیار و من می دانم دیگر افراد مراقبت عمیقا. من فقط فکر می کنم AVX-512 است دقیقا همان چیزی اشتباه انجام دهید. آن را یک حیوان خانگی غرض از معدن. این یک مثال از چیزی اینتل انجام داده اشتباه تا حدودی تنها با افزايش تکه تکه شدن از بازار است.

"توقف خاص-مورد زباله و تمام هسته مسائل مشترک است که همه در مورد مراقبت از اجرا به عنوان به خوبی به عنوان شما مثل انسان می تواند."

در یک جداگانه ایمیل توروالدز تاکید کرد که او تا به حال یک "غیر منطقی نفرت از بردار واحد و FP معیار".

"من فکر می کنم آنها تا حد زیادی از اتلاف ترانزیستور و تلاش, و من فکر می کنم این مقدار زمان صرف شده در آنها – هر دو توسط مردم سخت افزار و نرم افزار مردم در تلاش برای استفاده از آنها – بوده است تا حد زیادی زمان هدر رفته," او نوشت.

"بنابراین من اغراق و اغراق همه چیز به نقطه نیمه شوخی. اما تنها نیمی. من نسبتا شدید, نظر, و من می دانم من نفرت نیست, واقعا منطقی است, اما فقط یک شخصی تغییر ناگهانی و فقط خالص و مخلوط نشده لجوج رجزخوانی."

linustorvaldstedyoutubed.jpg

لینوس توروالدز: "من امیدوارم که AVX-512 درگذشت دردناک مرگ و اینتل شروع به رفع مشکلات واقعی است."

تصویر: لینوس توروالدز/تد/YouTube

بیشتر در لینوکس توروالدز و لینوکس

 • لینوس توروالدز: هسته لینوکس 5.8 است 'یکی از بزرگترین نسخه از تمام زمان'
 • لینوس توروالدز را رد 'فراتر از احمق' AWS-ساخته شده لینوکس پچ برای اینتل CPU Snoop حمله
 • شما می توانید ساخت لینوس توروالدز' PC: در اینجا تمام سخت افزار و که در آن به خرید
 • لینوس توروالدز: جلوگیری از اوراکل ZFS هسته کد در لینوکس تا 'دعوایی' لری نشانه های خاموش
 • لینوس توروالدز نیست نگران Microsoft مصرف بیش از لینوکس
 • لینوس توروالدز: 'من یک برنامه نویس دیگر'
 • لینوس توروالدز لینوکس منتشر 5.3: Kernel رفع مورد کاربر تاثیر هیچ چیز دیگری
 • لینوس توروالدز F-بمب Nvidia بیش از عدم لینوکس پشتیبانی
 • لینوس توروالدز طول می کشد یک استراحت از لینوکس
 • لینوکس توسعه دهنده که لینوس توروالدز بیش سوء استفاده واریز شده 'سمی' kernel جامعه
 • لینوس توروالدز میاد بازوی سرورهای اما ادعا می کند که اقتصاد و اکوسیستم از دست رفته TechRepublic
 • لینوس توروالدز' به یاد ماندنی ترین نقل از CNET


 • tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
  آخرین مطالب