Juneteenth نشانه پایان برده داری. در اینجا چیزی است که اتفاق افتاده و چگونه به مناسبت 19 ژوئن 2020 - CNET

Vitalii Abakumov/iStock Juneteenth طول می کشد که سالانه در ماه ژوئن 19 -- که می افتد در روز جمعه در سال 2020

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 29 خرداد 1399
istock-1154863357
Vitalii Abakumov/iStock

Juneteenth طول می کشد که سالانه در ماه ژوئن 19 -- که می افتد در روز جمعه در سال 2020 -- به طور گسترده ای جشن تعطیلات که نشانه ای از آزادی از بردگی سیاهان در ایالات متحده است. در این سال به بعد حامل معنی خاص در نور سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات علیه خشونت پلیس برانگیخته شده توسط مرگ جورج فلوید, Breonna تیلور Ahmaud Arbery و Rayshard بروکس.

Juneteenth است که همچنین به عنوان شناخته شده آزادی روز یا جشن روز است به رسمیت شناخته تعطیلات در 47 متحده در سراسر کشور است. اما عمده شرکت هایی مانند Spotify در توییتر و Lyft به تازگی اضافه شده Juneteenth خود را به تقویم گوگل و تقویم رسمی تعطیلات (اپل تقویم در حال حاضر از آن). برخی از شرکت ها نیز به کارکنان روز به رعایت تعطیلات از جمله نایک, هدف, و, NFL.

اگر شما به دنبال راه هایی برای رعایت یا جشن Juneteenth این سال ما جمع آوری یک لیست از ایده های برای شما.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: سیاه زندگی موضوع: چگونه شما می توانید اقدام امروز

4:11

چه داستان پشت Juneteenth

Juneteenth بزرگداشت 19 ژوئن 1865 زمانی که به طور کلی عمده گوردون گرنجر وارد گالوستون تگزاس و خواندن فدرال سفارش لغو نهاد chattel برده داری در دولت:

"مردم تگزاس مطلع هستند که مطابق با اعلام از اجرایی از ایالات متحده, همه بردگان آزاد هستند. این شامل یک برابری مطلق حقوق شخصی و حقوق اموال بین سابق و اربابان و بردگان, و اتصال به حمايتهاي موجود بین آنها می شود که بین کارفرما و نیروی کار استخدام."

لحظه ای معنی دار بود. تگزاس بوده است holdout دولت که در آن اسارت ادامه داد: با وجود رئیس جمهور آبراهام لینکلن رهایی اعلام به پایان برده داری دو سال قبل در سال 1863 و 13th متمم که غیر قانونی برده داری در قانون اساسی ایالات متحده. 13th متمم تصویب شده در Jan. 31, 1865.

پس از آن آمریکایی ها مشاهده کرده اند و جشن Juneteenth به عنوان رهایی روز بعد از آزادی است. در 3 ژوئن 1979 تگزاس اعلام کرد این دولت رسمی تعطیلات. تگزاس بود اما 46 more متحده در حال حاضر تعداد Juneteenth به عنوان یک دولت تعطیلات و یا یک روز از رعایت.

چگونه می توانم مشاهده Juneteenth?

برخی از روش های سنتی برای جشن Juneteenth که شما هنوز هم ممکن است ببینید امروز rodeos ماهیگیری barbecuing و بیس بال با توجه به Juneteenth سایت. یک نماز بلندگو سری خواندن رهایی اعلام و رقص در میان دیگر در اوایل Juneteenth جشن با توجه به ایالت تگزاس کتابخانه و آرشیو کمیسیون.

راه های دیگر برای جشن Juneteenth

سیاه و سفید زندگی می کند مهم است. به علت حمایت از این هشت راه: از کمک های مالی برای گرفتن بیشتر درگیر در جامعه محلی خود را در اینجا واقعی و ایده های شما می توانید برای حمایت از سیاه و سفید زندگی مهم جنبش و antiracism حتی از اتاق نشیمن خود را.

آموزش خود را در: صرف روز مطالعه در مورد Juneteenth تاریخ از جمله چگونه سیاه و سفید, خانواده, احساس بعد از اینکه آزاد. تماشای این مستند 13th در Netflix بکشد و یا تعامل با دیگر , فیلم, کتاب و پادکست در مورد نژادپرستی نظاممند.

شرکت در آنلاین Juneteenth حوادث: اتصال به مجازی Juneteenth جشنواره موسیقی و یا آنلاین جشن و سرور و پیدا کردن یک لیست از رویدادهای محلی که در آن زندگی می کنید مثل این یکی.

بازتاب: در حالی که برده داری به پایان رسید و در سال 1865 نژادپرستی نظاممند همچنان به این روز است. با استفاده از 19 ژوئن به عنوان یک روز به تأمل در مسائل مهم است که تداوم تبعیض علیه سیاهان در امریکا و در سراسر جهان است.

محل ثبت نام در حیاط جلویی خود را: بالا بردن سطح آگاهی و نشان دادن حمایت خود را برای Juneteenth با تزئین یک نشانه برای حیاط جلویی خود را و یا درب. این است یک راه عالی برای کمک به آموزش کودکان جوان در محله خود را که ممکن است بدانید در مورد تعطیلات.

جشن با کباب کردن: جمع خانواده خود را با هم به جشن آزادی است. پس از coronavirus همه گیر است که هنوز هم یک نگرانی جدی, مطمئن شوید که شما به دنبال آن هستید را دولت دستورالعمل برای گروه تجمعات (در اینجا مراکز کنترل بیماری و پیشگیری دستورالعمل). ما توصیه می کنیم اجتماعی فاصله با افراد خارج از خانواده خود و پوشیدن ماسک صورت زمانی که شما به طور فعال ،

Juneteenth می آید تنها یک بار در سال وجود دارد اما بیشتر راه های شما می تواند کمک به جامعه خود را در تمام طول سال های طولانی. برای مثال شما می توانید پشتیبانی سیاه زندگی مهم جنبش پس از اعتراضات پایانو در اینجا چگونه برای پیدا کردن یک پل در اعتراض به جایی که شما زندگی می کنند.

در حال حاضر در حال پخش: سازمان دیده بان این: چگونه برای محافظت از تلفن خود را (و خود را در حفظ حریم خصوصی) در اعتراض

4:31tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن