گوگل دودل افتخارات جامعه پیشگام Stonewall دامپزشک مارشا P. Johnson - CNET

گوگل افتخارات گی, آزادی فعال مارشا P. جانسون با یک ابله است. گوگل پنجاه و یک سال پیش در این هفته پلیس شهر نیو

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 10 تیر 1399
google-doodle-marsha-johnson-2020

گوگل افتخارات گی, آزادی فعال مارشا P. جانسون با یک ابله است.

گوگل

پنجاه و یک سال پیش در این هفته پلیس شهر نیویورک راه اندازی شد صبح زود حمله به Stonewall مسافرخانه کوچک روستای گرینویچ نوار محبوب با اعضای جامعه همجنسگرا. این حمله موجب شورشهای استون وال و خواهد تبدیل به یک کاتالیزور برای جنبش حقوق همجنس در ایالات متحده و سراسر جهان است.

مارشا P. Johnson, یک, گی, آزادی فعال و خود شناسایی کشیدن ملکه بود ثابت از روستای گرینویچ زندگی برای نزدیک به سه دهه و یک شکل مرکزی در مقاومت مواجه برابر پلیس در شورش استون وال. به افتخار مشارکت در جنبش رهایی همجنسگرایان گوگل اختصاص داده شده خود را ابله روز سه شنبه به جانسون به عنوان بخشی از آن سنتی جشن غرور ماه سالانه جشن, گی, دوجنسي, ترانس, عجیب و غریب و دو جنسیتی جامعه است.

جانسون متولد شد مالکوم مایکل جونیور, on Aug. 24, 1945 در الیزابت نیوجرسی به طبقه کارگر ، او شروع به پوشیدن لباس در سن 5 اما به طور موقت متوقف به علت آزار و اذیت از کودکان محلی. پس از تجاوز جنسی توسط یکی دیگر از پسر او شروع به فکر می کنم از همجنسگرا بودن به عنوان "نوعی از رویا" به جای چیزی که ممکن بود.

پس از فارغ التحصیلی دبیرستان در سال 1963 جانسون نقل مکان به شهر نیویورک با 15 دلار و یک کیسه لباس اقامت در روستای گرینویچ محله محبوب با جامعه همجنسگرا و لزبین. در اطراف این زمان او تغییر نام خود را به مارشا P. Johnson -- او می گفت که P ایستاده بود به صورت "پرداخت آن هیچ ذهن است."

marsha-p-johnson

مارشا P. Johnson

Netflix

با وجود این محله جمعیت زیادی از همجنسگرایان زن و مرد آن زمان دشوار برای زندگی در خارج از جنسی اصلی. میله ممنوع شد, از خدمت, گی مردم مشروبات الکلی و هم جنس, رقص, عمومی غیر قانونی بود, اگر چه, رقص, اجازه داده شد در Stonewall مسافرخانه با تشکر هفتگی بازده نقدی به پلیس اگر چه حملات هنوز هم گاهی اوقات اتفاق می افتد.

یکی از این حملات رخ داده است درست پس از نیمه شب در 28 ژوئن 1969 در Stonewall مسافرخانه. جانسون محروم شروع قیام اما او را به عنوان یک پیشتاز کسانی که در برابر پلیس و اختلالات است که به دنبال.

پس از یک افسر زده, لزبین, سر با باتوم به جمعیت شروع به پرتاب بطری و سنگ و اشیاء دیگر در پلیس. تمام عیار ضد شورش را شکست دقیقه بعد با جمعیت تلاش برای سرنگونی و سوختگی ماشین پلیس به عنوان برخی از پلیس و بازداشت کاربران سنگر خود را در نوار برای حفاظت از.

جمعیت شد در نهایت پراکنده اما تنش بین پلیس و جامعه بالا باقی مانده است که منجر به چندین روز تظاهرات که برخی از آنها جذب هزاران نفر از معترضان. در پی چندین, گی, حقوق, سازمان ها تشکیل, جمله, گی, جبهه آزادی و فعالان همجنسگرا داد.

یک سال بعد در اولین سالگرد شورشهای استون وال هزاران نفر در راهپیمایی در نیویورک و لس آنجلس و شیکاگو -- برای اولین بار از ده ها تن از همجنسگرایان در راهپیمایی که تبدیل به رویدادی سالانه در شهرستانها در سراسر جهان.

جانسون رفت و تبدیل به یک بیماری ایدز فعال با عمل کردن و از بنیانگذاران گی, جبهه آزادی و خیابان جامه عمل انقلابی برای کمک به جوان مردم تغییر جنسیت در پایین منهتن.

اما زندگی او پر از سختی. او اغلب بی خانمان و با توسل به فحشا برای زنده ماندن. او در داخل و خارج از بیمارستان های روانی پس از درد و رنج برای اولین بار از یک سری از ضعف در سال 1970.

جانسون درگذشت در سال 1992 در سن 46. بدن او پیدا شد شناور در رودخانه هادسون در جولای 6 و علت مرگ به سرعت حکم یک خودکشی اگر چه آن را بعد از طبقهبندی به عنوان نامشخص. در سال 2012 اداره پلیس نیویورک بازگشایی این مورد به عنوان یک امکان قتل.

روز سه شنبه دودل بود و نشان داده شده توسط لس آنجلس مبتنی بر مهمان هنرمند راب گیلیام که می گوید که به عنوان یک "عجیب و غریب فرد از رنگ" او مدیون جانسون کار می کنند.

"او کاتالیزور برای ما آزادی نیروی محرکه این جنبش است که توجه بسیاری از ما حقوق و آزادی که ما قبلا حتی نمی تواند رویای" گیلیام گفته گوگل. "مارشا ایجاد یک فضا برای ما در جامعه غربی از طریق توانمند سازی شجاعت و امتناع به سکوت می شود."

Elle Hearns بنیانگذار و مدیر اجرایی, یا مارشا P. Johnson, موسسه می گوید او متکی جانسون بینایی و درخشندگی به عنوان یک راهنمای برای ساخت یک سازمان به آدرس جنبش نیاز دارد.

"مارشا او یک پیشگام در اوایل روز, گی, جنبش رهایی" Hearns گفته CNET. "او صحبت کرد و او انگیزه جامعه به مبارزه علیه بی عدالتی و ظلم و ستم.

"امروز من با یاد او هر روز را به عنوان ما همچنان به اعتراض علیه خشونت پلیس و خشونت است که به طور خاص نسبت به سیاه و سفید+ trans زنان است. مارشا باور نکردنی میراث زندگی می کند. امروز ما هنوز هم ببینید و احساس تاثیر عشق او و کار او."tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن