ستاره شناسان ضبط اولین تصاویر از multiplanet سیستم در اطراف sunlike ستاره - CNET

TYC 8998-760-1 (بالا سمت چپ) و دو غول سیارات فراخورشیدی در مدار sunlike ستاره. ESO/Bohn et al. حدود 300 سال ن

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 1 مرداد 1399
Star TYC 8998-760-1 and two exoplanets orbiting it.

TYC 8998-760-1 (بالا سمت چپ) و دو غول سیارات فراخورشیدی در مدار sunlike ستاره.

ESO/Bohn et al.

حدود 300 سال نوری از زمین نهفته است TYC 8998-760-1 یک ستاره است که شبیه خود ما خورشید, نوع مانند یک دوقلو اما متولد حدود چهار و نیم میلیارد سال بعد. در ماه مه یک تیم از ستاره شناسان مطالعه sunlike ستاره کشف آن را به تنهایی -- یک غول گازی سیاره نگه داشتن این شرکت در سفر خود را از طریق جهان هستی است. آنها لقب آن TYC 8998-760-1 به عنوان کنوانسیون دیکته.

در حال حاضر فقط دو ماه بعد همان تیم به کشف یکی دیگر از سیاره حتی دورتر از ستاره لقب TYC 8998-760-1 c.

کشف منتشر شده در مجله اختر فیزیک نامه که روز چهارشنبه قابل توجه یکی برای سیاره شکارچیان: این اولین بار سیارات متعدد شده اند به طور مستقیم تصویربرداری در مدار یک ستاره شبیه به خورشید ما است.

"تیم ما در حال حاضر قادر به گرفتن اولین تصویر از دو غول گاز اصحاب که در مدار یک جوان خورشیدی آنالوگ" گفت: مادالنا Reggiani, یک ستاره شناس در کو لون در بلژیک و همکاری نویسنده در مطالعه است.

به صورت روزمره skywatcher چه معنا است ؟

خوب اول از همه به طور مستقیم تصویربرداری از سیارات فراخورشیدی روی حیله و تزویر است کار می کنند. اکثریت از این جهان دور تشخیص داده به طور غیر مستقیم. ستاره شناسان نمی بینید در واقع در این سیاره در نور مرئی اما آنها می توانند به آن وجود دارد توسط اثرات آن بر ستاره روشن. برخی از تلسکوپ مانند ناسا تسبه دنبال نرخهای پایین در روشنایی ستاره ها نشان می دهد یک سیاره در حال عبور از میدان دید. دیگر سیاره شکارچیان به دنبال متمایز تغییرات در سرعت ستاره ها ناشی از اثر گرانشی از جهان غیب. هر دو روش کمک کرده اند ستاره شناسان قرار گنجینه عظیمی از سیارات فراخورشیدی است.

وجود دارد موارد نادر زمانی که تلسکوپ می توانید ببینید سیارات به طور مستقیم است که چگونه سیارات در اطراف TYC 8998-760-1 خال خال شد. آن را سخت به طور مستقیم به تصویر سیارات زیرا آنها نمی دهد یک تن از نور است. به علاوه نزدیک آنها را به خانه خود خورشید بیشتر است که خورشید مبهم آنها در آسمان است. اما با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ در شیلی Atacama و حوزه ابزار متصل به آن سیاره شکارچیان می تواند مسدود کردن نور -- و شناسایی سیارات در این نزدیکی هست.

این که چگونه TYC 8998-760-1 c پیدا شد.

این نه اولین بار ستاره شناسان دیده می شود چندین سیاره در مدار یک ستاره است. که افتخار می رود به HR 8799. محققان با استفاده از این W. M. رصدخانه کک و رصدخانه جمینی در جزایر Kea در هاوایی کشف سه سیاره در مدار HR 8799 در سال 2008. اما HR 8799 یک نوع عجیب و غریب از ستاره است که فاقد فلزات سنگین-آن را چیزی شبیه به خورشید ما است.

TYC 8998-760-1 است مانند خورشید ما است. آن را شبیه یک (بسیار) جوان نسخه از خود ما خورشید و سیارات شبیه supersized نسخه از خود ما گاز غول های مشتری و زحل.

"این کشف این است که یک عکس فوری از یک محیط که بسیار شبیه به منظومه شمسی ما, اما در حد مرحله قبل از تکامل آن گفت:" الکساندر Bohn یک ستاره شناس در دانشگاه لیدن در هلند که چراغ مطالعه, در بیانیه ای.

نزدیک ترین سیاره کشف شده در ماه مه حدود 14 بار به عنوان گسترده ای به عنوان مشتری در حالی که TYC 8998-760-1 c در حدود شش بار به عنوان عظیم است. اما سیارات بسیار دور از ستاره میزبان خود. فاصله سیاره b در حدود 160 au یا فصل واحد -- ساخت آن 160 برابر بزرگتر از فاصله بین زمین و خورشید است. سیاره c است که فاصله.

سابق سیاره پلوتون در لبه منظومه شمسی ما تنها نهفته در 40 au.

رصدخانه جنوبی اروپا که در عمل این تلسکوپ بسیار بزرگ است و ساخت یک نام تجاری جدید چشم به آسمان با تخیلی با نام "تلسکوپ بسیار بزرگ." به طور جدی. این تلسکوپ قرار است یک بازی آنلاین رایگان است مدتی در سال 2025 و ارائه خواهد شد ستاره شناسان با حتی واضح تر نگاه TYC 8998-760-1. و اگر وجود سیارات دیگر در کمین نهان در سیستم آن ها آموزش زبان انگلیسی است که می تواند کمک به آنها را کشف کنند.

همچنین ناسا بی نهایت تاخیر James Webb Telescope, که می تواند کاوشگر سیستم در طول موج های مختلف است و باید کمک به تعیین نوع اتمسفر این سیارات فراخورشیدی است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im