بازوی مبتنی بر مکینتاش: آیا اپل دوباره موتور یا دوباره تصور کنید ؟

(تصویر: ZDNet) دقیقا یک سال پیش من توصیف آینده Arm مبتنی بر مکینتاش با "فراموش کردن سیستم عامل Mac OS: اپل شر

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 28 خرداد 1399
apple-data-chip-processor-techbroiler.jpg
(تصویر: ZDNet)

دقیقا یک سال پیش من توصیف آینده Arm مبتنی بر مکینتاش با "فراموش کردن سیستم عامل Mac OS: اپل شرکت اپل محاسبات تلفن همراه آینده است."

من هنوز هم معتقدم این درست باشد به عنوان پلت فرم اپل همچنان به پیشرفت قابل توجهی است که آن را بیشتر قابل قبول به عنوان یک سیستم عامل دسکتاپ جایگزینی با هر انتشار.

حتی اگر مک تنها نشان دهنده 9 درصد و 11 درصد از اپل درآمد و رشد کلی است که هنوز هم نسبتا مسطح که در مقایسه با آی فون و آی پد از آن باقی مانده مهم برای اپل به دلیل آن است که استفاده می شود به عنوان پلت فرم توسعه برای iOS, iPadOS تلویزیون اپل و اپل دیده بان.

همچنین تعداد قابل توجهی از محتوای خلاق و حرفه ای در ادامه به تکیه تصویری و ویرایش فایل های صوتی برنامه های کاربردی که هر دو منحصر به فرد و یا اجرا بر روی مک پلت فرم. تخمین زده می شود که حرفه ای خلاق در حالی که یک اقلیت ممکن است تا آنجا که 80 درصد از مک تقسیم درآمد -- اصل پارتو در محل کار.

در نتیجه در حالی که iPadOS بهبود نگه می دارد به عنوان یک کامپیوتر شخصی جایگزینی برای انواع بسیاری از کاربران نهایی MacOS هیچ جا نمی رود. و اگر چه iPadOS با این نسخهها کار خوبی برای قرص و تلفن همراه محاسبات آن را بهینه سازی شده برای صفحه دسکتاپ و برنامه های کاربردی که در آن چندین مانیتور ممکن است مورد نیاز است.

هفته آینده در شبکه جهانی توسعه دهنده کنفرانس (WWDC) اپل انتظار می رود که اعلام مهاجرت از مک به پردازنده Arm معماری.

این مهاجرت شده است و انتظار می رود تا آنجا که از یک دهه به عنوان بسیاری (از جمله خودم) باید فرض که اپل را به کنترل کامل بر خود سخت افزار و نرم افزار اکوسیستم آن نیاز به قادر به ایجاد آن CPU DNA برای مک به عنوان آن را انجام داده است برای آی فون و آی پد. در سال 2012, من آنها را به نام "شجاع جدید مکینتاش."

اما چه "شجاع جدید مک" در واقع مانند نگاه در سال 2021 -- زمانی که این دستگاه ها انتظار می رود برای اولین -- از دیدگاه یک توسعه دهنده نرم افزار و یا یک کاربر نهایی? این بستگی دارد که چه نوع از مهاجرت رویکرد اپل طول می کشد به MacOS پورت خود را.

روش 1: Re-موتور

اپل "re موتوره" مک دو بار در تاریخ خود -- در اواسط 1990s هنگامی که آن را نقل مکان کرد و از موتورولا 68000-سری IBM/Motorola PowerPC و سپس در سال 2006 زمانی که به عنوان یک نتیجه از شدت مرموز "Marklar" پروژه آن با انتقال به اینتل.

این 68000 مهاجرت به پاور درگیر مستقیم پورت از سیستم 7.1.2. اولین سیستم های حمل در سال 1994 فقط قبل از استیو جابز' بازگشت پیروزمندانه به شرکت. این سیستم که با یک 68000 شبیه ساز همچنان ادامه داشت تا سال 2000 زمانی که در اوایل نسخه های بتا از "راپسودی" -- این سیستم عامل رسما منتشر شد به عنوان سیستم عامل Mac OS X و پیشرو از امروز MacOS -- منتشر شد به طور انحصاری در پاور پلت فرم.

راپسودی بود "re-تصور کنید که" مک با استفاده از دارایی های خریداری شده از آینده کسب و OpenStep سیستم عامل. آن را می تواند اجرا اصلی نرم افزار مک, اما این واقعا یک حیوان های مختلف در تمام جهات نسبت به نسخه اصلی مک.

اما برای حمایت از برنامه های کاربردی میراث از نسل های قبلی اپل تا به حال نه تنها ایجاد یک شبیه سازی لایه و در زمان اجرا محیط زیست است که تقلید بهره برداری از سیستم های 8 و 9 در یک پاور -- اما آن را نیز تا به حال به توسعه بومی پیاده سازی از رابط های برنامه کاربردی. توسعه دهندگان نرم افزار می تواند پس از آن پورت خود را به برنامه های کاربردی نوشته شده برای سیستم عامل به سیستم عامل X بدون تحت کامل بازنویسی به سیستم عامل بومی رابط های برنامه کاربردی, همچنین شناخته شده به عنوان "کاکائو" است که از API های بومی است که هنوز هم در حال استفاده است.

این سیستم برای پشتیبانی از برنامه های کاربردی میراث شناخته شده کربن وجود داشته است از سال 2001 در اولیه سیستم عامل Mac OS X 10.0 یوزپلنگ انتشار -- تا 2019 با مقدمه ای از MacOS کاتالینا زمانی که همه از کربن و همه پشتیبانی از 32 بیتی کد از رده خارج شد. این API پشتیبانی از کربن بود کامل نیست در ابتدا و متعدد سازگاری و مسائل مربوط به عملکرد در زمان چند سال به کار خود را. و نسخه های اولیه از سیستم عامل Mac OS X تنبل بود در مقایسه با کلاسیک مک.

کلاسیک مک به راپسودی دشوار گذار برای هر دو کاربران نهایی و توسعه دهندگان برای قرار دادن آن ملایم است.

دوم مهاجرت در سال 2006 درگیر بندر از PowerPC به Intel. این انجام شد به دلیل X86 تراشه بسیار قدرتمند تر از مقایسه PowerPCs در آن زمان و وجود دارد مقیاس تولید و زنجیره تامین دلیل برای حرکت به معماری به عنوان به خوبی.

در مقایسه با سیستم عامل Mac OS 9 ("کلاسیک Mac") برای سیستم عامل Mac OS X, انتقال, این یکی نسبتا ساده بود -- اپل قرار گرفتند کامل پورت از سیستم عامل Mac OS X به اینتل و شامل یک پاور شبیه ساز -- به نام "رشيد" و ساخته شده توسط راه اندازی دره سیلیکون متعدی-که قادر به اجرای تمام سیستم عامل Mac OS X برنامه های کاربردی برای پاور در یک اینتل سیستم. که تقلید برداشته شد در ماه اوت سال 2009 با انتشار پلنگ برفی.

بنابراین اپل می تواند به یک پورت از زمان MacOS به بازوی همان راه آن را نقل مکان کرد به پاور یا Intel? برندان شانکس iOS و Mac توسعه معتقد است که این یک سناریو به احتمال زیاد و مشخص شده است بسیاری از آنچه مورد نیاز خواهد بود به انجام آن است.

روش 2: Re-تصور کنید

خود را برای مهاجرت به بازوی اپل قطعا می تواند "re-موتور" راه آن را برای اینتل با تکمیل بندر اما این بعید است. آن را بسیار بیشتر احتمال دارد به شبیه کلاسیک مک به راپسودی مهاجرت از جمله تمام توسعه دهنده و کاربر نهایی عذاب است که همراه با آن رفت.

بسیار تغییر کرده است در 20 سال پس از Rhapsody را. اپل در حال حاضر کنترل آن در توسعه اکوسیستم از طریق استفاده از آن در فروشگاه app که در آن می شود و 30 درصد کاهش در خرید نرم افزار. آن را ندارد هر گونه پول از نرم افزار شخص ثالث است که "sideloaded" در مک. برنامه های کاربردی آن مانند Final Cut Pro, Mainstage, حرکت, منطق نرم افزار X و کمپرسور نیز به طور انحصاری فروش و نصب از طریق فروشگاه app به عنوان آن است, توسعه دهنده نرم افزار و XCode متعلق به.

اپل از سال 2020 خواهد بازو مبتنی بر مک به ادامه سنت توسعه دهنده sideloaded برنامه های که این شرکت در حال حاضر استفاده می شود به راه خود را در iOS و iPadOS که تماما قفل کردن دستگاه رایانه است. اپل همچنین در حال حاضر قوی ساخته شده نشانه آن است که آن را می خواهد یک شروع تازه است. همانطور که قبلا ذکر شد در سال 2019 اپل پشتیبانی حذف برای تمام 32-bit کد در کاتالینا علاوه بر آن پشتیبانی از کربن رابط های برنامه کاربردی. بنابراین برای بیشتر قسمت ها این شرکت در حال حاضر حذف همه میراث پايگاههاي فرعي است که توسعه دهندگان هنوز هم ممکن است نیاز به پورت کسانی که straggler برنامه های با تکیه بر روی کد. رفع 32 بیتی رابط های برنامه کاربردی و کتابخانه ها و تمام کربن Api ها نیز تقریبا حذف بسیاری از نیاز به یک پردازنده Intel 64-bit emulator در دست است.

دلیل دیگری برای نگه داشتن برنامه های قفل شده به فروشگاه app است که فقط بر اساس این واقعیت است که دهها هزار نفر از برنامه های اپل در حال حاضر وجود دارد و نوشته شده به معماری Arm. این ما را به چلیپا از کل مسئله مهاجرت; چه این پلت فرم شبیه برای توسعه دهندگان و کاربران نهایی?

برای انتقال توسعه دهندگان به احتمال زیاد خواهد شد در ادامه به استفاده موجود در سیستم های x86 برای ساخت و کراس کامپایل بازوی نرم افزار مک, به عنوان آنها را برای iOS و اپل سیستم عامل در حال حاضر. وجود دارد بسیار کمی دلیل در این زمان برای اپل را به پلت فرم خود میزبانی و آن را بعید است که اولین بازوی مکینتاش در حال رفتن به توان مناسب برای ایجاد کد برای اکثر منابع فشرده نرمافزار به هر حال. شما نیاز به یک Mac x86 برای انجام این کار حداقل در حال حاضر-اگر چه اپل می تواند سرمایه گذاری در ابر مبتنی بر توسعه سیستم های با استفاده از میزبانی, مجازی, مکینتاش. این شرکت ساخته شده است این نوع از سرمایه گذاری در ابر است که شرکت هایی مانند مایکروسافت و آمازون و گوگل را داشته باشد و من فکر نمی کنم اپل می خواهد در کسب و کار است. آن را نیز به انجام این کار با یک شریک -- که من حمایت.

و بیایید آن روبرو هستند -- اولین نسل از این سیستم ها نمی تواند به اندازه کافی قدرتمند برای جایگزینی حرفه ای مک کاری برای جویدن ویدیو 4K و انجام سایر CPU و GPU-کارهای فشرده حتی اگر اپل می کند تکمیل بنادر خود را حرفه ای نرم افزار. این دستگاه خواهد بود مناسب برای ویرایش نور در صورتی که. و Adobe ممکن است به خوبی پورت Creative Cloud به عنوان یک ورزش بلکه بازوی نمی خواهد آن مشتریان پیشرو پلت فرم از انتخاب هر دو.

به طوری که بازو مک برای, دقیقا, اگر شما نمی تواند اجرا شود و حجم کار حرفه ای بر روی آن?

همانطور که قبلا ذکر شد در حالی که آن را هنوز هم بسیار سود آور کسب و کار برای اپل رشد مک پلت فرم است که به طور موثر ، بازو خواهد نشان دهنده گسترش بازی یک راه برای افزایش سهم بازار برای مصرف کنندگان و کاربران کسب و کار.

پرداختن مخوف برنامه 'فاصله'

ساده ترین راه برای مصرف کنندگان و کسب و کار پردازنده آی پد نرم افزار. اپل و معرفی یک راه برای پورت برنامه های اپل برای مک از طریق کاتالیزور.

مسلما کاتالیست شده است به طور گسترده ای به تصویب رسید و توسط مک و iPadOS توسعه دهندگان به دلیل وجود نداشته است یک دلیل قانع کننده برای استفاده از آن. اما این احتمال وجود دارد که به ساده کردن فرآیندهای توسعه برای این دستگاه اپل می تواند نیاز به توسعه دهندگان به استفاده از کاتالیزور به عنوان اصلی برنامهای API برای معماری Arm و سریع به غالب زبان برنامه نویسی است. این چیزی است که Steven Sinofsky که قبلا رئیس بخش ویندوز در مایکروسافت معتقد است به صورت. من با بسیاری از خود ارزیابی.

این است که می گویند مهم ترین برنامه های را به اجرا در کاتالیست توسط اپل بدون استفاده از کاکائو. به پورت آن برنامه های دسکتاپ مانند Final Cut Pro, Keynote, Pages, Numbers, Garageband, منطق نرم افزار X ، اپل ممکن است ذخیره کل کاکائو API مجموعه ای برای داخلی آن استفاده کنید حتی اگر توسعه دهندگان شخص ثالث ممکن است مجاز به استفاده از API کامل مجموعه در دست است. با توجه به معماری و محدودیت های سخت افزاری به تنهایی وجود ناچار خواهد بود از دیگر محدودیت های اعمال شده به آنچه به عنوان توسعه دهندگان می توانند و می توانید بر روی پلت فرم جدید.

رک و پوست کنده برای بسیاری از MacOS اجزای سیستم و UX عناصر به کار در تمام روی دست اپل کاملا باید برای استفاده از کاکائو APIs تا آن دسته از اجزا می تواند بازنویسی شود با استفاده از کاتالیزور. این است که اگر اپل تمایل به نهایت ساده کل سیستم عامل با سگ خود غذا بسیار در راه مایکروسافت انجام داده است و در طول زمان با بازنویسی عناصر رابط کاربری از نسخه های قدیمی تر از ویندوز (کنترل پانل و غیره.) در مدرن رابط های برنامه کاربردی برای ویندوز 10. تلاش مایکروسافت برای تبدیل و جایگزینی آن میراث عناصر گرفته اند سال به انجام به طور کامل. هنوز هم بسیاری از ذره چیز وجود دارد در ویندوز است که هیچ ربطی به با پایه سازگاری برنامه. من انتظار می رود که اپل را به صورت چالش های مشابه.

اما برای گرفتن پذیرش در خارج از زمین در همان زمان این همه سال تلاش و با استفاده از کاتالیست صورت می گیرد-و به حداقل رساندن مخوف "برنامه gap" -- به اعتقاد من آن است که به احتمال زیاد این سیستم را کشتی با اپل شبیه ساز. این اجازه می دهد برنامه های اپل برای اجرای اصلاح نشده و پنجره (به عنوان مخالف به روی صفحه نمایش کامل) بر روی یک بازوی مک با لینک مستقیم از موجود iPadOS فروشگاه App.

اپل به احتمال زیاد انتشار toolsets به کاهش سطح تلاش برای بستن برنامه gap, اما اجازه دهید آن صورت, بسیاری از توسعه دهندگان تنبل هستند. آنها نمی خواهند به حفظ کردن کد ها برای سیستم عامل های مختلف حتی با بهترین و سریع برنامه نویسی و ساده ابزار در دسترس است. اگر آنها در حال حاضر یک برنامه اپل در وحشی, چرا که رفتن را از طریق مشکل از ساخت آن تمام عیار کاتالیست بندر ؟ مطمئن شوید که کسی مانند مایکروسافت ممکن است پورت چشم انداز و بقیه به کاتالیزور اما یک فرد توسعه دهنده فروشگاه ؟ شاید حداقل نه حق دور.

آنچه در آن به معنی برای کاربران نهایی

چگونه Mac-مانند بازوی مک خواهد بود در عمل برای یک کسب و کار و یا مصرف کننده نهایی است که به چالش کشیدن برای گفتن دارد. آن را مانند یک سیستم ؟ در شرایط اولیه تجربه کاربری آن را شبیه آن حداقل لانچر و مدیریت فایل سطحی. اما من نمی دانم اگر کاربر نهایی خواهد شد که همان سطح پایین دسترسی به پلت فرم در همان راه X86 کاربران لذت بردن از در حال حاضر.

اگر تمام برنامه ها از فروشگاه نرم افزار, پوشه برنامه های کاربردی ممکن است در دسترس. اگر یک برنامه ترمینال در دسترس است, آن را نمی ممکن است قادر به ارتباط برقرار کردن با محلی kernel-سطح فرآیندها و فایل های پیکربندی در سطح ریشه پوشه های سیستم. این امکان تنها در سطح کاربر دایرکتوری ها ممکن است در دسترس است.

دیگر جنبه های MacOS همچنین ممکن است مجبور به دوباره اجرا شده و یا بازنویسی مانند کنترل پنل وجود دارد و ممکن است آب و برق و چیزهای دیگر که ممکن است وجود داشته باشد و یا حس را به پورت در نسخه های اولیه از بازوی اجرای سیستم عامل. در علاوه بر این به API های مختلف محدودیت هایی که اپل ممکن است تحمیل توسعه دهندگان ما همچنین ممکن است پیدا کردن که همه چیز مانند شخص ثالث موتورهای مرورگر مانند کروم و مایکروسافت Edge نیز ممکن است ممنوع از در حال اجرا بر روی بازو به دلایل امنیتی به عنوان آنها در iPadOS. ما ممکن است با گیر صفری یا در حال اجرا iPadOS پیاده سازی کروم و لبه که فقط لفافه برای صفری وب سایت موتور رندر.

بازوی پلت فرم که در آن اپل تقریبا قطعا آزمایش با برخی از فن آوری است که ممکن است راه خود را بلافاصله به x86, مک, مانند containerization از کاتالیست های کاربردی آن را امن تر است.

در سطح آن برای تلفن های موبایل مانند یک افتضاح بسیاری از محدودیت های اعمال شده برای نمونه کاربر مک -- اما من نمی بینم اولیه محصول از بازوی کاربران مک به عنوان به طور منظم کاربران مک. این نیست سنگین خلاق محتوای حرفه ای است. اگر اپل در نظر دارد این استفاده می شود در درجه اول توسط مصرف کنندگان و کسب و کار مدیران آن را به احتمال زیاد می خواهد تا حد زیادی رشوه دادن اثبات تجربه. این کاربران خوب هستند و در حال اجرا با یک سوئیت یک مرورگر و ابر-برنامه های کاربردی مستقر در حال اجرا به عنوان SaaS. و تمام برنامه های اپل. آزادی بیش از یک Chromebook یا یک آی پد, اما کمتر از یک تمام عیار مک.

این اثرات قابل توجه برای مک توسعه دهندگان مانند مایکروسافت. در حال حاضر مایکروسافت کشتی Office 365 برای ویندوز و مک, اما آن را نمی ممکن است حس رفتن به جلو آن را به انجام این کار است. مایکروسافت فقط می تواند با سرمایه گذاری و تلاش های خود را بهبود UX وب (مانند گوگل برای G Suite) و یا ارائه از راه دور به میزبانی دفتر رومیزی به عنوان آن را با ویندوز دسکتاپ مجازی در حال اجرا بر روی Azure امروز.

آن را نیز دشوار خواهد بود برای مایکروسافت برای یکپارچه نمایش در مک در حال اجرا بر روی Azure در یک VM به عنوان یک کانتینری فرایند به عنوان برنامه های ویندوز با استفاده از یک لانچر نوشته شده در کاتالیست. آن را در حال حاضر صاحب تمام تکنولوژی به آن را انجام دهد. و به عنوان یک راه برای کنترل آن ارائه مجوز نرم افزار, همه, مایکروسافت نیاز به انجام است قرار داده و یک پرتاب در قالب یک محکم یکپارچه کنترل دسکتاپ از راه دور مشتری در فروشگاه app -- که نیاز به استفاده از یک موجود Office 365 ورود به اجرا.

این نرم افزار توزیع روش می توان برای تمام انواع از توسعه دهندگان نرم افزار که می خواهید برای پایان دادن به اجرای برنامه فروشگاه 30 درصد برش -- مانند Adobe. تمام این می تواند خود را اجرا کنید و برنامه های وب مبتنی بر SaaS به عنوان PWAs و یا از راه دور اجرا شده است. ظاهر یک بازوی مک پلت فرم می تواند حتی نیروی مایکروسافت (و دیگر شرکت توسعه دهندگان نرم افزار) به دوباره فکر می کنم تمام نرم افزار استراتژی توسعه و سرعت بخشیدن به حرکت به سمت هیبرید ابر برنامه های کاربردی که مخلوط PWA با Win32 Api ها.

در این سناریو تعادل از کد های برنامه زندگی و اجرا در Azure (و دیگر تجاری ابرها مانند AWS و Google Cloud) نه یک ماشین محلی است. و در حالی که این امر پیامدهای منفی برای استفاده آفلاین (حتی با ذخیره فن آوری های ما وارد می شود می تواند یک سن که در آن در حال تبدیل شدن به نه تنها غیر عملی برای اجرای نرم افزار در یک قطع شیوه ای اما ممکن است به خوبی می تواند غیر ممکن است.

اینها همه فکر آزمایش های مختلف وجود دارد جایگشت و بسیاری از جزئیات که چگونه این سیستم اجرا خواهد شد. اما صرف نظر از دقیقا همان جایی که ما در زمین این پیش بینی هفته آینده جهان به زودی می دانم آینده شجاع جدید مکینتاش.

آیا شما هیجان زده برای مک در دست ، یا نفرت انتقال? صحبت کردن و اجازه دهید من می دانم.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن