بازوی مبتنی بر مکینتاش: حرکت هوشمند برای اپل اما بی ربط به آینده رایانه های شخصی ویندوز

برنده این سال را بدترین مخفی نگه داشته جایزه ممکن است اپل که تعجب دقیقا هیچ کس زمانی که آن را اعلام کرد قصد دا

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 25 تیر 1399

برنده این سال را بدترین مخفی نگه داشته جایزه ممکن است اپل که تعجب دقیقا هیچ کس زمانی که آن را اعلام کرد قصد دارد به منظور توسعه و کشتی یک خط جدید از رایانه های شخصی بر اساس آن بازوی خود-طراحی شده اپل سیلیکون در محل اینتل پردازنده.

مرورگر من عملا بیش از حد گرم در تلاش برای بارگذاری تمام قرمز داغ طول می کشد در آن اطلاعیه در اجرا به WWDC سال 2020. اما داغترین را از همه وارد این هفته که Jean-Louis Gassée اعلام کرد که این حرکت برای بازو به ناچار منجر به پایان Microsoft-Intel داد و آشر در "عصر جدیدی از رایانه های شخصی است."

یا شاید نه.

گمان می کنم آن را تنها طبیعی است که یک سالمند دولتمرد از اپل جامعه را در پیدا کردن چنین تغییر به لرزه. Gassée شما ممکن است به یاد بیاورید که در اتهام از مکینتاش توسعه در سال 1980 پس از مصرف بیش از استیو جابز اخراج شد.

اما مقایسه بازوی اپل قصد دارد با مایکروسافت به عنوان من و شما به احتمال زیاد کاملا به نتایج متفاوت است.

بله این یک حرکت استراتژیک برای اپل که در آن یک بازوی مبتنی بر محاسبات دستگاه در یک لپ تاپ, فاکتور شکل مناسب کامل است. اما این حرکت تقریبا هیچ ربطی به مصرف برق و یا هر CPU قیمت گذاری و یا عملکرد. این خیلی بیشتر در مورد پر کردن یک سوراخ در اپل محصول ترکیب و گسترش آن بالا حاشیه خدمات کسب و کار.

در ضمن در ردموند آهسته فشار به سمت ویندوز روی Arm است و نه استراتژیک. هیچ مزیت های فنی در حال اجرا ویندوز روی Arm و نه است وجود یک اکوسیستم Arm مبتنی بر نرم افزار است که آماده هستند برای اجرا بر روی یک دستگاه. مایکروسافت در آینده خیلی بیشتر به فروش ابر مبتنی بر خدمات و برنامه های به اجرا بر روی هر صفحه نمایش مشتریان خود را اتفاق می افتد که در مقابل آنها. در واقع مایکروسافت قطعا دیدن سفارشات از قدر بیشتر درآمد حاصل از خدمات خود را در حال اجرا بر روی اپل بازوی دستگاه از آن تولید خواهد شد از Arm مبتنی بر رایانه های شخصی ویندوز.

این جالب اینجاست که یکی از آن موارد که در آن اپل است که دقیقا نوآوری. در واقع یک بی رحم ناظر می تواند استدلال می کنند که کوپرتینو است که کپی کردن آن archrival مایکروسافت که منتقل شاخص خود در دسکتاپ سیستم عامل ویندوز 10 به بازو طرح های چند سال پیش.

اما درگیر شدن در یک بازی که کپی آنها در حالی که موثر در riling تا پلت فرم متعصب نتواند نقطه به طور کامل. در عوض نگاه کنید که چگونه این تغییرات در تکنولوژی مناسب در این دو شرکت مربوطه مدل های کسب و کار به عنوان در تازه ترین گزارش های سه ماهه از هر دو شرکت.

در مورد Arm-based Mac

اپل اولین و مهمترین, سخت افزار, شرکت, اما اکثریت قریب به اتفاق که سخت افزار به اندازه کافی کوچک به جا در دست خود را. آی فون ، iPad و wearables (در درجه اول AirPods و اپل دیده بان) را در 10 برابر درآمد تا آنجا که مک کسب و کار. تایمر ممکن است فکر می کنم از مک خط تولید به عنوان یک ارزش اپل دارایی, اما آن را یک میراث کسب و کار این روزها.

آیا باور من نیست ؟ فقط نگاهی به این نمودار که معافیت از منابع اپل درآمد برای شش ماه به پایان دوره 31 مارس سال 2020 است. من به همراه بازو محصولات مبتنی بر آی فون و آی پد به یک دسته.

aapl-revenue-by-source-ending-mar2020.jpg

X86 مک ممکن است به نظر می رسد به ویژه تایمر اما آن را یک تکه کوچک از اپل به طور کلی درآمد

داده ها از اپل 10-Q سه ماهه پایان 31-Mar-2020

همانطور که می بینید, Mac, خط تولید, تنها نشان دهنده بخش کوچکی از اپل کسب و کار. و اگر شما نگاه بیش از پنج سال گذشته را مشاهده می کنید که سهم درآمد از مک همواره زیر 10%. واقعی مک درآمد برای این دوره کمتر از دوره مشابه در سال 2015 حتی بدون تنظیم برای تورم است. (اپل متوقف گزارش واحد فروش برای آن خطوط محصول در ابتدای سال 2019 پس از آن دیگر امکان مقایسه واحد فروش محصولات منحصر به فرد.)

به طور فزاینده ای بیش از آن دوره اپل شده است و موقعیت آن اپل خط به عنوان جانشین به مک اضافه کردن پد لمسی پشتیبانی و یک صفحه کلید گزینه برای iPad Pro است که آن را به چیزی شبیه به یک لپ تاپ. و هیچ چیز وجود دارد ظریف در مورد که زمین به عنوان اپل, صفحه فرود, روشن می سازد:

apple-ipad-is-the-computer.jpg

مک-اپل ترکیبی در یک لپ تاپ, فاکتور شکل است که یک فرد کامل در اپل محصول مخلوط

بازو-بر اساس مک آدرس یک شکاف قابل توجه با هدف مستقیما در مشتریان که مانند بزرگ برنامه اکوسیستم موجود بر روی آی پد, اما گاهی اوقات نیاز به استفاده از برنامه های دسکتاپ و مهمتر ترجیح می دهند یک لپ تاپ, فاکتور شکل بیش از این بی دست و پا نیست-quite-a-لپ تاپ تنظیمات شما زمانی که شما ضربه محکم و ناگهانی در یک صفحه کلید و لوازم جانبی.

و هیچ دلیل دیگری برای اپل به مک است که می تواند اجرای برنامه های اپل. بیش از پنج سال گذشته درآمد در بخش خدمات است منفجر شد. این است که افزایشی درآمد با حاشیه ناخالص است که دو بار به عنوان بالا به عنوان حاشیه ناخالص از سخت افزار. اضافه کردن برنامه اپل پشتیبانی از Arm مبتنی بر مکینتاش به معنی این دستگاه بیشتر به راحتی می تواند کمک به جریان درآمد.

مکینتاش ساخته شده بر روی معماری x86 دور می رویم که اپل ساخته شده است روشن است. (در بیانیه مطبوعاتی خود اعلام کرد انتقال به اپل سیلیکون این شرکت گفت: "اپل ادامه خواهد داد برای حمایت و انتشار نسخه های جدید از macOS برای اینتل مکینتاش برای سال آمده است و های جدید هیجان انگیز مبتنی بر اینتل مکینتاش در حال توسعه است.") اما این احتمال وجود دارد که چند سال از در حال حاضر تنها مبتنی بر اینتل دستگاه های اپل به فروش می رساند بالا خواهد بود-پایان ایستگاه های کاری هدفمند در نیازهای یک کادر حرفه ای خلاق مایل به پرداخت حق بیمه برای آن که قدرت پردازش به خصوص با high-end gpu ها کار در کنار CPU است.

برای مرفه مصرف کنندگان و حرفه ای مستقل را تشکیل می دهند که هسته اصلی اپل در بازار Arm مبتنی بر مک-اپل ترکیبی در یک لپ تاپ, فاکتور شکل کاملا معقول و منطقی انتخاب کنید.

آنچه در مورد ویندوز روی Arm?

مایکروسافت نیست سخت افزار شرکت مثل اپل. مطمئن شوید که آن را به یک دستگاه بخش است که باعث می شود سطح رایانه های شخصی و انواع لوازم جانبی کامپیوتر اما این بخش اختصاص تنها 4.4 درصد از مایکروسافت درآمد در نه ماه منتهی به 31 مارس سال 2020 است. (اپل و مایکروسافت مختلف مالی سال پس از آن را سخت به خط تا گزارش سه ماهه دقیقا.)

اما مایکروسافت نیست ساخته شده بر روی ویندوز دیگر یا. در همان نه ماه دوره ویندوز صدور مجوز (OEM و تجاری) و محصولات مرتبط کمک بیش از 15% به درآمد. حتی اگر شما ترکیب ویندوز و دستگاه های آنها نمی اضافه کردن تا 20 درصد از درآمد کل شرکت.

جواب منفی این روزها مایکروسافت می شود بسیاری از درآمد خود را از ابر با بیش از 35 درصد از این درآمد از تجاری ابر منابع, یک سطل که شامل Office 365 تجاری لاجوردی تجاری بخشی از, لینک, دینامیک 365 و نامشخص "دیگر تجاری ابر خواص."

همانطور که من پیشتر گفته شد مایکروسافت در حال توسعه شده است ویندوز روی Arm مبتنی بر رایانه های شخصی اما تلاش گاهی اوقات احساس می کند بیشتر شبیه به یک پروژه علمی از یک کسب و کار واقعی. وجود Surface Pro X اثبات شده است که این سیستم عامل اجرا می شود و مایکروسافت موفق به متقاعد کردن تعداد کمی از آن شرکای OEM (Lenovo, HP و سامسونگ, اما نه دل) به کشتی عدد که اجرا ویندوز در Qualcomm SoCs.

اما کسانی که بازوی مبتنی بر رایانه های شخصی در حال رفتن به برنده مدال طلا برای عملکرد و زمان x86 emulator به اندازه کافی محدودیت ها است که آن سخت است برای دیدن چرا هر کسی که می خواسته با استفاده از یکی از کسانی که کنجکاوی خود را به عنوان اصلی کامپیوتر. مهمتر وجود دارد عمیق نیمکت از برنامه از فروشگاه مایکروسافت است که می تواند به گسترش است که کامپیوتر قابلیت راه فروشگاه App اپل را گسترش Arm-based Mac قدرت.

این گفتن که مایکروسافت بیشتر سرمایه گذاری جدی در بازوی دستگاه های مبتنی بر نیست برای PC بلکه برای اندروید جدید-طراحی دستگاه سطح اواز یا موسیقی دو نفری. دو-سطح صفحه نمایش Neo, قرص, و با توجه به اجرای ویندوز 10 خواهد بود طراحی شده توسط اینتل CPU.

امروز اگر شما می خواهید برای اجرای Office 365 روی یک بازوی مبتنی بر ویندوز کامپیوتر شما دانلود 32 بیتی x86 کد و اجرای آن در شبیه ساز. اگر شما سعی می کنید برای نصب نسخه 64 بیتی شما متوقف سرد با این پیام خطا:

no-64-bit-office-on-arm.jpg

Office 365 نسخه های 64 بیتی هنوز پشتیبانی نمی شود در بازوی مبتنی بر رایانه های شخصی ویندوز

در همین حال دفتر توسعه دهندگان ظاهرا اختصاص جدی منابع به پورت مربوطه در دفتر نرم افزار مک به بازو به طوری که آنها می تواند اجرا شود به عنوان بومی 64 بیتی نرم افزار در مکینتاش.

که ثابت می کند یک نکته درباره مایکروسافت: این شرکت بیشتر علاقه مند در گرفتن دفتر آن برنامه ها و خدمات ابری را بر روی صفحه نمایش خود را بدون در نظر گرفتن چه نوع دستگاه هایی که صفحه نمایش متصل است. که فلسفه (که می شده اند ارتداد در, One Microsoft Way, یک دهه پیش) است و به همین دلیل مایکروسافت جان سالم به در برد و با وجود رونق بزرگ گیر میکنه در محاسبات تلفن همراه.

در رایانه های شخصی هستند و فقط یکی دیگر از صفحه نمایش در مایکروسافت ابر-محور جهان است و اگر برخی از کسانی که صفحه نمایش در حال رانده شدن توسط Arm SoCs, خوب, خوب است. اما آن را ندارد استراتژیک است.

جالب اینجاست که اپل کامل انتقال آن به خود سیلیکون در دو سال آن را انجام یک هدف است که مایکروسافت سعی کردم و شکست خورده برای رسیدن به جهانی آن پلت فرم ویندوز در سپیده دم از ویندوز 10 عصر. هدف این بود که به توسعه دهندگان یک پلت فرم مشترک بر روی هر دستگاه اجرا می شود که مایکروسافت گل سرسبد سیستم عامل از جمله گوشی های هوشمند و قرص و رایانه های شخصی, wearables و دستگاه های سرگرمی.

اپل باید یادداشت برداری است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن