انواع و کاربرد ورق کامپوزیت و نحوه قیمت گذاری آن در نمای ساختمان ها آلوکد

اساسی اعتنا به این که ورق‌های سیاه در طول فرآیند نورد گرم حرارت متعددی را تحمل می‌کنند، سطحی مات دارند؛ به همی

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 29 آبان 1401
اساسی اعتنا به این که ورق‌های سیاه در طول فرآیند نورد گرم حرارت متعددی را تحمل می‌کنند، سطحی مات دارند؛ به همین برهان به ورق‌های تولیدی در نورد گرم، ورق سیاه نیز گفته می‌شود. ورق های فولادی سیاه (نورد گرم) کلیدی اسم انگلیسی Hot Rolled Sheet شناخته می شوند . به طور کلی ورق گالوانیزه گرم، از دو گونه فولاد ۳۶A و ۱۰۱۱A که هر دو نوعی فولاد قلیل کربن میباشند ساخته شده است و در عمده صنایع به فعالیت می رود. ۳۶A به راحتی جوشکاری می شود و فرایند عملیات حرارتی آن را تقویت می کند. ۱۰۱۱A حساس استحکام بالا، فولادی اهمیت رخ پذیری فوق العاده است که غالبا به جهت تولید ظروف به کار گیری می شود. ورق هایی که در ساختمان سازی استفاده می شود، از دسته تجاری ST33 تا ST52 متغیر است. دسته‌بندی نشده در این محصول، ورق فولادی بوسیله یک لایه بر روی (گالوانیزه) روکش شده است. ازاین‌رو می‌توان گفت که همین ورق‌ها در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند. کلیدی توجه به همین ویژگی‌ها، از این متاع در صنعت ساختمان‌سازی استفاده‌های زیادی می‌شود. از پاراگراف همین کاربردها می‌توان به ایجاد سایبان، نرده، پوشش سقف، تولید کابینت آشپزخانه، ایجاد لوله‌هایی به جهت تهویه، زهکشی و آبرسانی و شبکه کولر اشاره کرد. این فرآورده در گونه های رنگی نیز ساخت شده هست که کاربرد این گونه ورق‌های گالوانیزه در صنعت ساختمان، بیشتر است.

روش  ساخت ورق سیاه

ورق ها در ضخامت و ابعادی متنوعی ساخته می شوند؛ به علاوه این ورق ها به رخ های صاف، خش دار و آج دار قابل خریداری میباشند و بسته به جور استفاده خود می توانید هر یک از آن ها را تهیه و تنظیم کنید. ارزش ورق سیاه در بازار دارای توجه به ضخامت، ابعاد و میزان مرغوب بودن ورق متغییر است. یکی از دیگر از دست اندرکاران حساس تأثیرگذار بر بها ورق سیاه نوسانات ارزی و ارتقاء و کمتر هزینة تهیۀ مواد اولیۀ گزینه نیاز برای ایجاد ورق سیاه است. این محصول به طور کلی به دو دسته ورق نورد سرد و گرم تقسیم می شود. ورق گالوانیزه یکی از دوستداشتنی ترین گونه های ورق موجود در بازار است.
  • روش‌های زیادی به جهت ساخت ورق گالوانیزه وجود داراست که بهره‌گیری از هرکدام، کاربرد آن را نیز مشخص و معلوم می‌کند.
  • در نتیجه متخصصانی که در حوزه آهن آلات عمل دارند شیوه گوناگون و مخصوص به فردی را برای خودداری از این اکسید شدن در حیث گرفته اند.
  • پوششی که روی ورق قرار می گیرد سبب ساز میگردد تا از زنگ زدگی و فرسایش ورق آهنی جلوگیری شود.
  • همچنین نمای ورق فلزی علاوه بر همین که طیف گسترده ایی از محصولات و اجرا هارا در بر می گیرد ، از زیبایی مخصوص به فردی از فرم ، سطح های و انحنای نما به اکران می گذارد .
این نوع به دلیل ظاهری که دارد، به جهت ایجاد حاشیه ‌های صاف در ساختمان‌سازی به کار می‌رود. طرز نورد گرم همانطورکه به جهت ساخت فولادهای کربنی مطلوب می باشد برای ساخت استنلس استیل ها نیز مطلوب است.. در تولید ورق استیل بر مغایر فولاد کربنی پس از نورد و صاف سازی سطح، یک سطح اسید شویی هم انجام می شود. همین فعالیت تراز را از ضایعات یا این که ﺁلودگی ساخت شده در فرآیند ساخت را پاک خواهد کرد. ارزش ورق سیاه به دلیل کاربرد فراوانی که در تولید محصولات فولادی دارد،‌ به رخ مستقیم بر بازار آهن آلات تاثیر می‌گذارد. میزان مرغوب بودن همین جور برش فراوان مطلوب بوده و مطلوب ترین طریق به جهت طرح های تکرار شونده و فارغ از انحنا است.

ساختار ورق های مش

معمولا پوشش ایجاد که به وسیله گالوانیزه ساخت می شود به دلیل این که ساختار متالوژیکی یگانه و مقاومت قابل قبولی در برابر صدمات مکانیکی دارد، در برابر سایش و خوردگی مقاوم خواهد بود. انجام عملیات گالوانیزه نسبت به دیگر نحوه های متداول خودداری از خوردگی به هزینه کمتری نیاز است و به کار گیری از ورق گالوانیزه مناسب تر خواهد بود. در صورتی که بخواهیم پروژه های ساختمانی را با تکنیک های مدرن و به روز انجام دهیم، ارائه سیستم هایی که مصرف انرژی در باطن ساختمان را به حداقل مقدار ممکن برسانند، دوچندان ضروری است. فوم صفحه ای، جهت عایق سازی ساختمان ها در نصیب دیوارها کاربرد دارد. همین مصالح، موجب کاهش انرژی در گرم نمودن خانه، تهویه ساختمان و خنک سازی فضا می شوند.

ورق گالوانیزه

امروزه هم روش‌های زیادی به جهت ایجاد ورق گالوانیزه وجود دارااست که مهم‌ترین آنها نحوه غوطه‌وری گرم است. برای این عمل ابتدا قطعات فولادی را شستشو دیتا تا تمام آلودگی‌های آن از بین برود. آن گاه آنان را برای عملیات حرارتی وارد کوره کرده تا آماده‌ی پوشش‌دهی شوند. در مرحله‌ی بعد، دارای یاری فرایندهای الکتروشیمیایی، پوشش‌های ظرافت روی مرحله قطعات ایجاد می‌کنند. در آخر نیز کنترل کیفی ورق‌ها انجام شده و آن گاه به شکل‌های متعدد بسته‌بندی می‌شوند. این دسته از ورق را می قدرت یکی از حساس ترین ورق ها در بازار آهن دانست.

ورق استیل 4841 یا این که 310 (

ازاین‌رو نمای ورق پانچ بر پایه فاکتورهای ذکر شده در ۳ تیم تولید می‌شوند. این نوع نماها را می قدرت از فلزات و مواد نخستین دیگری همچون برنج، فولاد و آلومینیوم نیز ساخت کرد. شما می‌توانید دارای اعتنا به نوع کاربری و بودجه خود یکی از این گونه ورق‌ها را جهت اجرای نما انتخاب نمایید.

خرید فوم ورقه‌ای

از اولین طرح های ورق کرکره می اقتدار به ورق کرکره سینوسی اشاره کرد که در بازار عرضه می شود. به جهت پوشش دهی سقف های شیروانی ها از سندها کرکره موجی استفاده می شود که در تولید آن از مصالح متمایز استفاده می شود. علت رنگ نمودن ورق های گالوانیزه به نقل از بالابردن سطح استقامت و کارایی بوده که ضمنا زیبایی خاصی به آن ها می بخشد در سرانجام برای استفاده در سقف خانه ها در برابر پوسیدگی و تلفات فیزیکی به عمل می روند. ورق های سیاه در سه مجموعه ورق سیاه آلیاژی، صنعتی و معمولی قرار می گیرد. از دیگر کاربرد های آن استفاده در راس خط یا قدم های ساندویچ پانل است. از نمونه های متفاوت فلاشینگ ساندویچ پانل ها برای دوری از نفوذ باران و پوشش دهی درزهای مجزا استفاده می شود. مهم اعتنا به همین مورد قضیه می توانیم بگوییم که یکی از کاربردهای ساندویچ پانل استفاده از آن ها در قسمت های درز دار است. درپوش یکی از دیگر ورق فولادی از موردها به کارگیری از فلاشینگ در بنا های ساندویچ پانل به کار گیری از آن ها به عنوان درپوش است. می توانیم از همین قطعات به جهت به جهت حاشیه پنجره ها هم بهره بگیریم. همان طور که می دانید فرآورده همین پوشش ها فلزی بوده و قابلیت این را داشته که به وسیله ی متدهای متعدد برشکاری، خم کاری و جوشکاری در طرح های متفاوت ساخت شوند.

کارخانه میلگرد هیربد

این فرمان به برهان مزایای خاص این ورق می باشد که در قسمت قبل به آنان اشاره کردیم. به جهت تولید ورق سیاه نخست پودر سنگ آهن از معادن سنگ آهن تهیه و تنظیم میشود و بعد پودر سنگ آهن در سوله به گندله تبدیل میشود. گندله(کلوخه) گوی هایی متخلخل هستند که حدود یک تا ۱.۵سانت قطر دارا هستند و یکنواخت هستند که در ابتدا ناپخته میباشند و استحکام یه خرده دارا‌هستند و سپس خشک و پخته می‌شوند تا طاقت فرسا گردند. ورق های فلزی آجدار یکی از دیگر از ورق های هایی می باشد که بر بر روی آن الگوهای مشخصی وجود دارد. برآمدگی های همین ورق از لغزنده شدن مرحله پرهیز می نماید به این استدلال ورق آجدار در مکان هایی همچون پل های عابر، پله های اضطراری، کف اتومبیل های باربری، کف کشتی ها و ... پایین سازی و شاسی می بایست از استحکام بالایی برخوردار باشد تا در هنگام حمل و زیر فشار قرار گرفتن مبتلا تغییر شرایط نشود. همچنین به فعالیت بردن تجهیزات مطلوب و به کارگیری از متریال اهمیت میزان مرغوب بودن هم در میزان مرغوب بودن کانکس از اصلی بالایی برخوردار است. خصوصیت حساس ساندویچ پانل سقفی گالوانیزه ضد زنگ بودن و مقاومت بالای آن در علیه رطوبت است. ورق برنج از ترکیبات آلیاژهای مس و روی ایجاد می شود و مقدار روی و مس در مخلوط اصلی فلز برنج، رنگ آن را تغییر دیتا و به زردرنگ و نقره ای تغییر و تحول رنگ می دهد.

خنک کاری

ورق گالوانیزه از طرز قوطه ورق شدن ورق فولادی درون حوضی از فلز بر روی مذاب ساخته می شود. از ورق گالوانیزه می قدرت برای ایجاد وسایل یا این که تجهیزاتی که در فضای باز و یا این که در معرض رطوبت قرار دارا هستند مانند سقف های شیروانی، شبکه کولر، کابینت و ... ورق سیاه یا ورق گرم نوعی از ورق فولادی ست که از طریق مراحل نورد گرم تولید می شود.
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن