MySQL

توسعه دهندگان در پشت پایگاه داده MySQL اعلام کرد قصد دارد در این هفته برای, توقف استفاده و جایگزین عباراتی مانند استاد, برده, لیست سیاه و لیست سفید در پایگاه داده از کد منبع و مستندات.

در یک پست وبلاگ در چهارشنبه MySQL تیم گفت: آن را جایگزین شرایط فعلی با امکانات جدید مانند, منبع, ماکت, تندرستی و allowlist بود.

mysql-words.png

یک جایگزین در نظر گرفته شده برای این استاد و برده و نظر بودند اولیه و ثانویه اما MySQL توسعه دهندگان کاهش یافته و این دو بر اساس ویژگی های دقت و صحت.

MySQL تیم اجرا می شود که دوم محبوب ترین موتور پایگاه داده در اینترنت با توجه به DB-موتورهای نیست توضیح تصمیم خود برای تغییر آن نامگذاری; با این حال تغییر می آید به عنوان های متعدد دیگر شرکت ها و پروژه های منبع باز باید شروع به از بین بردن شرایط یکسان از خود codebases و مستندات در زمینه مضر بودن و حساس زبان که منجر به نژادی كليشه اي است.

فقط دو روز پس از MySQL تیم, اطلاعیه ها, تیم مهندسی توییتر همچنین اعلام کرد برنامه های مشابه تغییر اصطلاحات داخلی ابزار و پروژه های منبع باز.

با توجه به شرکت توییتر مهندسین برنامه ریزی برای حذف نه حساس از نظر, از جمله لیست سفید و لیست سیاه استاد/برده, پدربزرگ مختلف ضمایر جنسیتی و عباراتی مانند ساعت مرد عاقلی بررسی و ساختگی ارزش. هر جایگزین خواهد شد زیر را با شرایط جدید توییتر گفت.

twitter-words.jpg

دیگر شرکت ها و پروژه های منبع باز که به تازگی وعده داده شده برای ایجاد تغییرات مشابه و تمیز کردن فناوری خود را lingo شامل GitHub, مایکروسافت, مربوط, Ansible Splunk, Android, Go PHPUnit حلقه OpenZFS, OpenSSL, JP Morgan و دیگران.

این روند به حذف حساس و نژادی شارژ نظر از منبع کد و ابزار و اسناد و مدارک در زمان خاموش پس از سیاه و سفید زندگی می کند توجه به وقوع چند انفجار پیاپی در آمریکا موجب مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس در 25 مه سال 2020 است.

هدف اصلی از این تلاش ها این است که به تکنولوژی و محصولات آن محیط بیشتر استقبال مردم از رنگ. برخی از اعضای انجمن جامعه به انتقاد از این جنبش به عنوان کم عمق فضیلت سیگنالینگ به جای هر چیزی که کمک می کند تا مردم از رنگ و نژادپرستی سیستماتیک.

اما کار چاپ شده در مجلات علمی به مدت طولانی استدلال کرد که در ادامه به استفاده از نواخته شارژ از لحاظ ماندگاری و کلیشه های نژادی.

منبع باز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im