آیا ورق گالوانیزه زنگ می زند؟ 9 دلیل زنگ زدن ورق گالوانیزه

خطوط اسیدشویی، نورد سرد رفت و برگشتی، آنیل، برش‌ها و فرم‌دهی و گالوانیزه گرم، به‌صورت مداوم در همین شرکت برقرا

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 28 آبان 1401
خطوط اسیدشویی، نورد سرد رفت و برگشتی، آنیل، برش‌ها و فرم‌دهی و گالوانیزه گرم، به‌صورت مداوم در همین شرکت برقرار هستند. همین سوله دسترسی مطلوب و راحتی به رویه آهن و جاده‌های ترانزیتی داراست به همین دلیل شما می‌توانید محصولات آیتم نیاز خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی اخذ کنید. شرکت فولاد امیرکبیر او‌لین کمپانی تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه به شیوه نورد گرم هست که در کاشان واقع شده است. این کمپانی اهمیت دارا بودن یک خط ساخت از سال ۱۳۷۴ به ساخت ورق‌های گالوانیزه اساسی کیفیت درگیر است. این شرکت دارای دارا بودن از پیشینه و دانش فنی زیاد بالا در فرمان ایجاد ورق‌های گالوانیزه توانسته است پروژه‌های طرح و توسعه فراوانی را به انجام برساند. در این طریق ساخت ورق گالوانیزه، ورق فولادی را در حوضی از فلز روی ذوب شده قرار می دهند. دسته‌بندی نشده عرض ورق های گالوانیزه از ۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰ میلی متر در کارخانه ساخت می شود، که ضخامت ورق متغیر بوده و از ۱۰۰ تا ۲۷۵ میلی متر بنا به خواهش مشتری ساخته می شود. یک عدد از آیتم های دارای در استفاده از همین جور ورق ها مقرون به صرفه بودن آن است. زیرا آن ها از یک پوشش ضد زنگ زدگی بهره مند هستند در سرانجام هزینه مراقبت و حتی ساخت آن نسبت به مصالح آهنی دیگر به صرفه تر است.

ورق گالوانیزه فولاد امیرکبیر کاشان

پوشش یک سطح فلز مهم یک مخلوط ویژه حاوی پودر روی را طرز گالوانیزه کلیدی استعمال از درجه حرارت ذیل می‌گویند. فرآیند اعمال فلز بر روی بر مرحله آهن یا این که فولاد دارای به کارگیری از محلول الکترولیت را طرز گالوانیک می‌نامند. در صنایع پتروشیمی به جهت ایجاد مخازن، بدنه و سقف سوله‌ها و سالن‌ها، پانل‌ها و تابلوهای برق، سینی کابل و همینطور در صنعت های ماشین‌سازی به جهت ساخت بدنه خودروها و ساخت لوازم‌خانگی و تجهیزات آشپزخانه هم به کار گیری می‌شود. ورق‌ها و قطعات مهم پوشش گالوانیزه برخلاف دیگر ورق‌ها به راحتی از شیوه چشم قابل در دست گرفتن و بازرسی میباشند و هرگونه زخم دیدگی احتمالی موجود در آنان را می‌توان به سادگی را بازدید کرد. در سطح بارگذاری و تعلیق (Loading-jiggingg) می بایست شرایطی مهیا شود که قطعات برای تمیز نمودن و اجرای لایه فلز بر روی به رخ معلق و غوطه‌ور درآیند. در همین سطح حیاتی به کار گیری از گیره‌هایی قطعات را درون محفظه‌های فلز مذاب یا حوض‌های اسید شویی قرار میدهند و خوبتر میباشد در محله طراحی جایی برای قلاب‌ها تعبیه شود. بدون شک وتردید فلز یکی از پرکاربردترین مواد در همه ابعاد زندگی انسان است، به طوری که بدون آن، زندگی مختل خواهد شد. اگر نگاهی کلی به اطرافتان بیندازید، حتما متوجه کاربرد گسترده فلزات خواهید شد. بخش اعظمی از وسایل خانه و محل عمل که هر روز اهمیت آنها سر و عمل داریم به وسیله این عنصر ساخته می‌شوند. در در میان محصولاتی که از فلز و به خصوص آهن، تولید می‌شود‌، ورق گالوانیزه را می‌توان یکی از شاخص ترین‌ها دانست. کاربرد این ورق آنقدر دوچندان است که تولید آن در بازار و صنعت تولید و ساز، تحول ایجاد کرد. در صورتی که دوست دارید درباره کاربردهای همین ورق و عامل ها موءثر بر ارزش ورق مشهد بیشتر بدانید، به هیچ وجه این مطلب را از دست ندهید.
  • البته می بایست توجه کنید که قبل از رنگ‌آمیزی حتما تراز آن تمیز، خشک و عاری از هرگونه آلودگی، از جمله نمک بر روی و هرگونه محلول کرومات باشد.
  • همان‌طور که متوجه شدید، بیشترین ادله ایجاد شوره سپید بر بر روی محصولات گالوانیزه، گوشه و کنار محافظت آن ها آنگاه از ایجاد و قبل از نصب در محفظه کاربری است.
  • همچنین برای تولید بدنه و قطعات خودرو و محصولاتی مانند دوچرخه، لوله آب،پیچ و مهره، ابزارها و گونه های سیم از فولاد گالوانیزه به کارگیری می­شود.
  • هدف حساس مجموعه، جذب رضایت خریدار میباشد که تا به امروز به آن دست یافته اند و باعث شده است از سراسر جمهوری اسلامی ایران پاسخگوی نیاز مشتریان و هموطنان عزیز باشد.
  • قبل از اینکه بخواهیم از ارزش ورق گالوانیزه کیلویی بخش اعظم حرف کنیم، بیایید اطلاعات کلی‌مان را در گزینه آن ارتقا بدهیم.
  • امری واضح و طبیعی ست که حساس قلیل شدن تقاضا و بالا رفتن عرضه قیمت همین محصول در بازار کمتر پیدا کند.
ورق های گالوانیزه فرم نما برای سطح ها شیبدار همانطور که از اسمشان برمی‌آید در ساخت سطح ها با شیب گزینه به کارگیری قرار می‌ گیرند و بر همین مبنا ورق های طرح نما به جهت سطح های خارجی هم در ایجاد سطح های خارجی مورد استعمال قرار می گیرند. به طور کلی ورق های گالوانیزه طرح ذوزنقه در اغلب موردها به جهت استفاده در مکان هایی دارای به نقل از وب سایت مجله ای رطوبت بالا که اساسی تردد زیادی می باشند مناسب هستند. امروزه ورق های گالوانیزه در بعدها متنوع در بازار موجود میباشند و ضخامت آن‌ها نیز به جهت کاربری های متفاوت مختلف می باشد. در بازار می توان ورق های گالوانیزه از ضخامت ۰.۰۲ تا ۴ میلی متر یافت که به طور معمول عرض آنان نیز فی مابین ۱۰۰ تا ۱۲۵ سانتی متر می باشد.

تاریخچه تولید فولاد

همان‌طور که گفتیم، در ورق‌های گالوانیزه یک پوشش نازک از فلز “روی” وجود دارااست که همین پوشش نخ نما باعث مقاومت آن در برابر آسیب‌ها می‌شود. چه اتفاقی می‌افتد؟ حتما آن ورق گالوانیزه مقاومت خود را در برابر تخریب و خوردگی از دست می‌دهد. بنابراین باید برای بسته‌بندی ورق گالوانیزه استانداردهای مشخصی را تعریف‌و‌تمجید کرد.

ورق گالوانیزه گرم

محصول پایانی این پروسه ورق فلزی نگهدارنده در برابر اشکال زخم دیدگی، خوردگی و خراشیدگی می­باشد. ایجاد فولاد از طریق فرایند بسمر که در اواخر دهه هشتاد میلادی (1170 هجری شمسی) نقطه عطف عظیمی در ایجاد انبوه فولاد خصوصا در کاربردهای ساختمانی پدید آورد. هرچند پیش از آن نسل نخستین فولاد به این معنی که تیرآهن ها، ورق های فلزی در واقع این حرکت را شروع کرده بودند. شاهد این ادعا نقشه های لئوناردو داوینچی از غلتک های اول نورد می باشد. لئوناردو داوینچی دانشمند/شاعر/نویسنده/هنرمند/اعجوبه ی مهندسی آن زمان بود که در حوزه های متمایز اقدام به طراحی می نمود. اما نکته ی دیدنی توجه این میباشد که طرح غلتک های نورد برای آن عصر واقعا یک شگفتی به حساب می آمد.

ورق گالوانیزه چیست

اگر خیال می کنید تمام انواع ورق های گالوانیزه 0.6 نظیر هم میباشند مشقت بار در اشتباهید. این ورق ها از لحاظ برند، چگالی، نحوه گالوانیزاسیون، % کوتینگ، درخشش ظاهری و بقیه پارامترها زیرا کیفیت مواد نخستین و درصد موادتشکیل دهنده آیتم استعمال از آلیاژ اهمیت هم تفاوت دارند. بنابراین به هنگام فروش ورق گالوانیزه 0.6 میل بایستی به نکته ها مهمی توجه داشت.

گالوانیزه گرم چیست؟

در واقع مرحله ورق را پوشش دیتا و مانع رسیدن این موارد به ورق می‌شود. از دیگر ویژگی‌های مثبت همین ورق‌ها خاصیت شکل‌پذیری خوب قیمت ورق استیل و تراز درخشان آن هاست. کاربرد حیاتی ورق گالوانیزه نیز، ارتقا مقاومت ورق‌های فولادی در برابر اکسید شدن و زنگ‌زدگی است. که از مواد طبیعی نظیر سیلیس و اکسید فلزات در اندازه­های گوناگون بهره می­گیرد. در همین طریق کماکان عجله هوا و مواد ساینده بسته به ضخامت لایه در اختیار گرفتن می­گردد. یک نمونه برای ابزار آلات آهنی چرخ دنده­ها میباشند که اگر زنگ زدگی در آن­ها نفوذ بکند، سبب توقف حرکت آن­ها می­شود. از مزیت‌های همین شیوه می‌توان به مقرون به صرفه بودن و امکان اعمال پر سرعت آن و تولید شکل‌های پیچیده در آن اشاره کرد. بااین‌حال، پوشش آخرین در این روش نسبت به بقیه روش‌های گالوانیزه سازی ناهمگن است. همچنین، گالوانیزه کردن می‌تواند از روش پروسه دیگری به نام “زنگ زدائی گالوانیک” از فلز مراقبت کند. زنگ زدائی گالوانیک زمانی صورت می دهد که دو فلز مهم ترکیب‌های الکتروشیمیایی متفاوت در حضور یک محلول الکترولیت (رسانای برق) نظیر آب شادی دارای یکدیگر در تماس باشند. آهن رسان اهمیت شعار خریدار مداری و محافظت کیفیت، به همراه گروهی منسجم از نیروی عمل حرفه‌ای با علم تخصصی بستر مناسبی را به جهت مشاوره و انجام معاملات در حوزه خریدوفروش آهن‌آلات آماده کرده است. ورق گالوانیزه در حقیقت همان ورق‌های فولادی میباشند که تراز آن‌ها بوسیله فلز “روی” پوشانده شده است. همین کار سبب ساز ارتقاء استحکام، زیبایی ظواهر و مقاومت در برابر خوردگی و تخریب می‌شود. تجربه نشان دیتا هست که اگر ورق‌های گالوانیزه به طور استاندارد و اصولی بسته‌بندی نشوند، به شتاب تخریب شده و خواص خویش را از دست خواهند داد. دیگر آیتم از کاربردهای ورق های گالوانیزه استفاده از آن ها در ساخت و تولید لوله های انتقال آب و همینطور مخازن محافظت آب و مایعات می باشد.

کارخانه فولاد مبارکه اصفهان

ورق‌های گالوانیزه فابریک ضخامتشان به دو مدل 1000 در 2000 میلی‌متر و همچنین 1250 در 2500 میلی‌متر است. ضخامت ورق‌های گالوانیزه رول فرم هم 18 صدم میلی‌متر تا 6 میلی‌متر هستند. ناگفته نماند که ورق‌ گالوانیزه رول فرم دو عرض متفاوت 100 سانتی‌متری و 125 سانتی‌متری دارد. امروزه ورق‌های گالوانیزه استفاده‌های مضاعف زیادی دارند و نمی‌توان نقش لبریز رنگ آن ها را در زندگی‌مان نادیده گرفت. چرا که کاربردهای دوچندان زیاد آن در هر جایی نقش ضروری‌اش را نمایان کرده است. ما در همین نوشته قصد داریم راجع به ورق گالوانیزه و کاربردهای آن و بعضی مورد ها مربوط به آن صحبت کنیم. در نتیجه، امکان زنگ زدگی و خوردگی آن‌ها در هر مکانی و به خصوص مکان‌های اصلی رطوبت بالا وجود خواهد داشت. به طور کلی، حساس اعتنا به نوع به کار گیری از این ورق‌ها، می‌توانند عمری فی مابین 3 تا بیش از 10 سال داشته باشند. ورق گالوانیزه، نوعی ورق فولادی میباشد که اهمیت یک لایه از عنصر روی پوشش دهی میشود .تا در برابر خوردگی و رطوبت مقاومت بالایی داشته باشد. در صورتی که بعد از اعمال پوشش، ورق گالوانیزه در محیط‌های بسته و مرطوب انبار شود، به احتمال شوره ورق گالوانیزه بر روی آن ایجاد می‌شود. این شوره حاصل عمل شیمیایی پوشش ورق کلیدی هیدروکسید میباشد که سبب ساز اکسید فلز بر روی خواهد شد. روش‌های متعددی به جهت ساخت ورق گالوانیزه وجود داراست که روش گرم و طریق آبکاری از دو گونه مهم کاربرد مضاعف هستند. عامل حساس شوره زدن ورق گالوانیزه عدم گردش هوا و قرارگرفتن در محفظه مرطوب است. این ایراد یک عدد از خصوصیت های منفی ورق گالوانیزه است که به مرور زمانه سبب تخریب ورق شده و مقاومت آنرا کمتر می دهد. شوره ی همین ورق نظیر شوره سر سفیدرنگ بوده و به همین استدلال میباشد که به آن شوره می گویند. غالبا فولاد و آهن، از عناصری میباشند که مبتلا خوردگی وزنگ زدگی می شوند. رنگ اکثر زمان ها این ورق‌ها نقره‌ای بوده اما می‌توان آنان را رنگ نمود و ذیل تیتر ورق گالوانیزه رنگی به کارگیری کرد. ورق گالوانیزه، از گزاره ورق‌های فولادی است که اهمیت استفاده از فرآیندهای شیمیایی مثل آبکاری گرم و سرد، ایجاد می‌شود. در نهایت بر بر روی همین گونه ورق، یک روکش منحصر به فرد از جنس فلز قرار دیتا شده تا قابلیت‌های آن به طور چشمگیری افزایش یابد. عملیات گالوانیزاسیون هم در واقع برای پرهیز از خوردگی انجام می‌گردد و طول قدمت ورق را بدین وسیله ارتقا می‌دهند. ورق فولادی حیاتی صرف هزینه ای کم می تواند به محصولی مقام در برابر زنگ زدگی و خوردگی شود که در نهایت کلیدی احتساب ارزش آبکاری و گالوانیزاسیون وقیمت ورق آهن محصولی مقاوم، مستحکم و مقرون به صرفه خوا هیم داشت.
آخرین مطالب