چرا نیسان گفت: هیچ یک قرص

این یک روند است که سخت به دست تازگی: بسیاری از اتومبیل های جدید را حجیم, قرص مانند صفحه نمایش با صدا غذا خوردن در وسط داشبورد. در حالی که این فوق العاده به اندازه صفحه نمایش ممکن است گرفتن توجه در موتور را نشان می دهد خودروسازان تلاش برای ایجاد نسل بعدی وسایل نقلیه نیز باید چیزهای دیگر در نظر گرفتن آنها به عنوان تلاش برای تعادل طراحی تکنولوژی و ابزار.

نیسان انتخاب یک مسیر متفاوت هنگامی که در حال توسعه صفحه نمایش برای نیسان Ariya مفهوم اولویت طراحی و چشم انداز بیش از آخرین روند. به جای یک قرص الکتریکی متقاطع دارای یک منحنی دو صفحه نمایش یادآور یک موج. این می افزاید: به معنای “افق” در سراسر ماشین از عناصر در درب تمام راه را به عقب از داخل کابین.

این طرح نشان دهنده نیسان جدید بی انتها, ژاپنی, فوتوریسم زبان طراحی نیز در بیان Ariya مفهوم منحصر به فرد پیشانی “سپر است.” اما افقی در طراحی نبود انتخاب شده برای آن خوب به نظر می رسد به تنهایی.

“چشم انسان به طور طبیعی به نظر می رسد از یک سمت به سمت دیگر هنگام رانندگی” توضیح می دهد که Tomomichi Uekuri مدیر ارشد HMI تیم مهندسی. “مردم می توانید ببینید و جذب اطلاعات بیشتر اگر آن را گذاشته به صورت افقی. دید محیطی کار می کند این راه به عنوان به خوبی.”

علاوه بر انتقال اطلاعات بهتر برای چشم انسان طرح می کند بنابراین از یک محل امن تر — در خط دید و نزدیک به جاده. مطابق کابین افق زیبایی آن می شود بدون درز بخشی از داشبورد. نیسان در طراحی تیم خواستار این engawa – تعریف نشده فضای بین که در آن شما و جایی که شما در حال رفتن.

نیسان Ariya مفهوم صفحه نمایش نگه می دارد اطلاعات رانندگی در یک خوشه ابزار موقعیت شبیه به ماشین های سنتی در حالی که نمایش سرگرمی اطلاعات و آسایش و کنترل وضعیت سیستم در مرکز صفحه نمایش. هر دو در حال پیچیده با هم در یک پنل براق است که جریان یکپارچه بین راننده و مسافر.

حتی با وجود اینکه دو صفحه نمایش اطلاعات می تواند حرکت کند و یا swiped بین آنها برای ایجاد احساس یک صفحه نمایش تک. برای مثال اگر شما می خواهید خود را جهت مسیر و نقشه در مقابل فرمان آنها ظاهر می شود وجود دارد. آنها همچنین می توانند به مرکز حرکت می کند و یا ناپدید می شوند زمانی که دیگر مورد نیاز است.

“صفحه نمایش موج ساخت و ساز است که نوآورانه و با بهره گیری از یک طرح ارگونومیک برای هر دو متر نمایش و مرکز نمایش نه تنها برای دید اما همچنین اجازه می دهد تا راننده به راحتی رسیدن به مرکز صفحه نمایش صفحه نمایش لمسی” Uekuri توضیح می دهد.

مانند سایر نقاط Ariya مفهوم صفحه نمایش است که به منظور انتقال کاملا کاربردی برداشت. از موسیقی به GPS این مهم برای طراحان و مهندسان را به جهان نشان می دهد چه آینده نزدیک نیسان می تواند رسیدن به. تجربه کاربر است و حتی نشان داده شده در دانه در سطح اجازه می دهد راننده برای تنظیم چقدر داده است و نشان داده شده در هر محل از بین بردن اطلاعات غیر ضروری از راننده محیطی.

در آن زمان تیم طراحی بسیاری از تکرارها برای رسیدن به Ariya مفهوم نوآورانه نمایش. این تیم ساخته شده مشابه نمایش به یک “جعبه” که آنها محبت به نام “یکپارچه” یک اشاره به فیلم “2001: یک اودیسه فضایی.” آنها در لباس پوشیدن و دور شاید صحبت کردن در مسکن تا آن چه دیده می شود در فینال مفهوم ماشین.

به عنوان یک نتیجه, براق, بدون درز صفحه نمایش به نظر می رسد طبیعی یکپارچه بخشی از نیسان Ariya مفهوم طراحی داخلی – نه دال خارج از زمان و مکان است.

# # #

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

دیدگاهتان را بنویسید