شد مایکروسافت در 1990s واقعا بهتر از اپل در 2020s?

در یک مورد کلاسیک از گلدان کتری سیاه خواستار مایکروسافت جمهور براد اسمیت اعلام کرد حمایت خود را برای تحقیقات

توسط HEKAYATFARDAYEEMAAA در 31 خرداد 1399

در یک مورد کلاسیک از گلدان کتری سیاه خواستار مایکروسافت جمهور براد اسمیت اعلام کرد حمایت خود را برای تحقیقات ضد تراست به آی فون اپل فروشگاه app ، OK. خیلی خوب. اپل ادعا می کند تا به 30 درصد از آن در فروشگاه app فروشندگان برای هر برنامه فروش آنها. این ممکن اخاذی اما اگر شما صحبت کردن با آیفون فروشندگان مستقل نرم افزار (ISVs) آنها ممکن است استفاده از زبان قوی تر. اسمیت گفت: "شما در حال دیدن برنامه فروشگاه ها که ایجاد دیوارهای بالاتر و به مراتب نیرومند تر دروازه برای دسترسی به دیگر برنامه های کاربردی از هر چیز وجود داشت که در صنعت [ویندوز] 20 سال پیش است."

ببخشید من ؟

اپل باعث می شود آن را سخت تر بر فروشندگان امروز از مایکروسافت را در 1990s و 2000s اولیه? من فکر نمی کنم! مایکروسافت تا به حال 90 درصد از بازار PC در مقایسه با اپل 13.7 درصد از بازار گوشی های هوشمند.

ZDNet را Mary Jo Foley و من هر دو در اطراف و دیدم که چگونه مایکروسافت ساخته شده آن نزدیک به غیر ممکن است برای PC فروشندگان و مرورگر وب دیگر شرکت ها به رقابت بپردازند.

به روز کردن حافظه خود را در سال 1998 اگر شما یک کامپیوتر فروشنده مایکروسافت معاون ارشد رئیس جمهور از تولید کننده تجهیزات اصلی تقسیم یواخیم Kempin پیچ خورده بازوی خود را. اگر شما نمی کشتی ویندوز تنها راه مایکروسافت می خواست و در قیمت Kempin خواستار شما نمی توانید ویندوز.

همچنین در سال 1998 سیستم عامل های مایکروسافت زد در بیش از 90 درصد از تمام رایانه های شخصی. هیچ, ویندوز, بدون مشتریان.

کامپیوتر شرکت ها آن را دوست ندارم اما مایکروسافت مطمئن بود. او ساخت مایکروسافت میلیاردها دلار. تا زمانی که مرورگرهای وب شروع به تبدیل شدن به یک معامله بزرگ در اواسط 1990s Kempin کمک آمده تا با ایده نیاز به کامپیوتر تمام شرکت ها به کشتی اینترنت اکسپلورر با هر نسخه از ویندوز 95 به فروش می رسد. هر PC نیز تا به حال به ورزش یعنی آیکون در هر ویندوز جدید 95, ماشین که رفت بیرون.

Kempin تنها کسی نیست که به کمک در مبارزه با نت اسکیپ. این همه-دست-پردازنده تلاش است.

رسمی مایکروسافت Jim Allchin-در یادداشتی که خواهد آمد به او امد و شد زیاد در وزارت دادگستری (سگ) در مقابل مایکروسافت آنتی تراست محاکمه -- نوشت: "ما در حال اعمال نفوذ ویندوز از دیدگاه بازاریابی. ما با استفاده از قدرت ما -- که است که ما ... قوی نصب شده حمل و نقل کانال برای ویندوز. Allchin گفت که او "معتقد" است که مایکروسافت باید اهرم ویندوز به تغییر توازن قدرت در بازار مرورگر. "این یک چیز (Netscape) ندارد."

در سال 1995, Netscape, اینترنت اکسپلورر اصلی رقیب تا به حال 90 درصد از بازار مرورگر. توسط 1997 یعنی پیشی گیرد و به حال نت اسکیپ. توسط 1998, Netscape پایین بود به 28 درصد سهم بازار و عمده تجاری web browser سرنوشت مهر و موم شده بود.

بله از لحاظ فنی مایکروسافت از دست داد. اما قاضی توماس Penfield جکسون منظور اصلی در ژوئن 2000-که غول نرم افزاری تقسیم می شود به دو صورت فدرال نقض قانون ضد تراست -- به هیچ چیز نیست. به جای رئیس جمهور جورج بوش DoJ رها تلاش برای شکستن مایکروسافت ، دادگاه سیلی از مچ دست است تصمیم نهایی در سمت چپ مایکروسافت تقریبا دست نخورده.

در سال 2004 زمانی که مورد آخرین T عبور شد و من خال خال, Netscape بود اما مرده است. کد آن را در زندگی در بنیاد موزیلا فایرفاکس.

شاید oversure از خود مایکروسافت صرف بقیه از 2000s ساخت اشتباه. این امر در نهایت منجر به مایکروسافت تبدیل خود را تحت رهبری جدید به امروز منبع باز و دوستانه ابر سرویس گرا شرکت.

سریع به جلو به 2020

همیشه از فروشگاه App اپل در سال 2008 آغاز شد سیب را حفظ کرده است و کنترل دقیق آن است. اگر شما می خواهید یک برنامه برای آی فون خود را, شما هیچ انتخاب واقعی اما به خرید آن را از طریق فروشگاه App. اگر شما یک ISV شما هیچ چاره ای اما برای فروش آن را از طریق فروشگاه App اپل معمولا 30 درصد از فروش خود را.

اسمیت اشتباه نیست زمانی که او گفت:

"آنها تحمیل الزامات است که به طور فزاینده ای می گویند تنها یک راه وجود دارد برای رسیدن به پلت فرم ما و است که به رفتن را از طریق دروازه است که ما خودمان را ایجاد کرده است. در برخی از موارد آنها به ایجاد یک قیمت بسیار بالا در هر تلفن -- در برخی موارد به 30 درصد از درآمد خود را برای رفتن به تلفات حافظ."

این هزینه را برای مایکروسافت به عنوان به خوبی. زمانی که مایکروسافت به فروش می رساند دفتر 365 اشتراک برای آی فون خود را و اپل آن را باید سهم 15% برش با اپل. با هر برنامه ای که دارای یک اشتراک سالانه نرخ اپل کمیسیون طول می کشد 30% از هر اشتراک برای سال اول و پس از آن 15 درصد برای هر سال پس از آن.

به تازگی اپل نیاز شدیدی برای ISVs به فروش برنامه های خود را از طریق فروشگاه خود را که جلب توجه بیشتر. David Heinemeier Hansson, Basecamp بنیانگذاران و CTO شکایت با صدای بلند و علنی است که فروشگاه برنامه اپل را رد کرد و یک به روز رسانی برای Basecamp را ایمیل جدید برنامه هی به دلیل آن را ارائه نمی دهد در برنامه خریدهای است که می تواند به کار گرفته شده توسط اپل سیستم پرداخت و آن را یک برش از فروش. این سرویس ایمیل هزینه $99 و اپل است که در این موقعیت برای کاهش درآمدهای ناشی از دستگاه های iOS اگر هی نمی کند و مطابق با قوانین. در واقع اپل می تواند فقط بلوک Basecamp از فروش سلام.همه در همه ،
  
دموکرات کنگره دیوید Cicilline گفت: در یک گفتگو با Hansson در آستانه این پادکست که اپل شد شارژ "گزاف اجاره" که معادل "بزرگراه سرقت." Cicilline ادامه داد: "این خرد کن کوچک از توسعه دهندگان که به سادگی نمی تواند زنده بماند با این نوع پرداخت. اگر وجود رقابت واقعی در این بازار این اتفاق نخواهد افتاد."

Hansson دور از تنها کسی که بیمار از اپل دیکتاتوری راه. در سال گذشته دو سیستم عامل iOS توسعه دهندگان اپل شکایت کرد و به دنبال کلاس-وضعیت عمل برای صورت خود را. آنها ادعا اپل به دست آمده است انحصار قدرت در بازار ایالات متحده برای توزیع برنامه های iOS با جلوگیری از رقبا.

اپل نیز با استفاده از کنترل خود را از فروشگاه App برای اطمینان از محصولات خود را بیشتر از رقبا هنگامی که شما در حال خرید. دو سیب مدیران اذعان کرد که نتایج بالای مشترک بسیاری از فروشگاه برنامه iPhone جستجوها نشان داد اپل برنامه های خود را حتی زمانی که برنامه های دیگر به یک بازی بهتر برای جستجو و یا محبوب تر پروژه.

شپشو برای همه

شما می توانید می گویند که بیشتر چیزهایی را تغییر دهید بیشتر آنها اقامت. درست است مایکروسافت تا به حال بسیار قوی انحصار در 90s از اپل می کند بیش از بازار گوشی های هوشمند. که گفت:, اپل مسلما حتی سختگیرانه تر در انحصار آیفون برنامه از مایکروسافت تا به حال بیش از رایانه های شخصی سیستم عامل در آن اوج.

در هر صورت من فکر می کنم اکثر مصرف کنندگان و فروشندگان موافق است که انحصارات ممکن است برای بالا سگ شرکت, اما آنها شپشو برای هر کس دیگری به دنبال به دست آوردن بهترین و منصفانه ترین برخورد ممکن است.

اخبار مرتبط:tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن