تقویت خودرو مشاوره - چه هک است؟

بهطورکلی توربو شارژر (در دور موتورهای با بالا باعث ایجاد قدرت میشود) برای موتورهایی با حجم کم و سوپرشارژر (در

توسط مدیر سایت در 12 اردیبهشت 1402

بهطورکلی توربو شارژر (در دور موتورهای با بالا باعث ایجاد قدرت میشود) برای موتورهایی با حجم کم و سوپرشارژر (در دور موتور پایینتری نسبت به توربو شارژر بوست ایجاد میکند) برای موتورهای بزرگ استفاده میشود؛ ولی درنهایت انتخاب نوع آنها کاملاً تخصصی بوده و باید بر اساس برگ فاکتورهای خاصی انتخاب شود. خودروی دنا به شکل کامل توسط طراحان ایران خودرو طراحی شد و بر اساس اعلام این شرکت، مراحل طراحی و نمونهسازی دنا در کمتر از یک سال صورت پذیرفتهاست. اگر خودروی شما سنگین است نمیتوانید انتظار داشته باشید که بهمحض فشردن پدال گاز، با سرعت فزایندهای شروع به حرکت کند. اگر موتور خودرو نتواند مقدار کافی از روغن موتو را به گردش در آورد ، خودرو شما حرکت نخواهد کرد و نیاز به یدک کش ماشین هستید . باید گفت که اگر مهره های را شل ببندید باعث می شود لاستیک ها لق شوند و در رانندگی باعث اذیت شدن شما شود . جرایم رانندگی و جرایم مربوط به خودرو شامل جرایم مربوط به قبل از ظهور خودرو و نه انحصاری آن است. تولیدکنندگان خودرو در زمان ثبت رکورد شتاب صفر تا 100 و حداکثر سرعت محصول جدیدشان، شرایط فنی خودرو را در بهترین حالت تنظیم میکنند تا حداکثر عملکرد فنی خودرو به معرض ظهور برسانند. سیستم اگزوز خودرو از قسمتهای مختلفی مثل مانیفولد دود، کاتالیزور و منبع اگزوز تشکیلشده که شما میتوانید با ارتقای هرکدام از این قسمتها قدرت موتور را افزایش دهید. پس سعی کنید جنس لوله و مخزن اگزوز خود را از استیل صاف و صیقلی انتخاب کنید تا دود و جریان هوای خروجی، بتواند بدون اصطکاک و با شتاب زیادی از خودرو خارج شود. یکی از موانع جریان دود در مسیر خروج هستند اما یکی از بزرگ ترین موانع در این مسیر کاتالیست اگزوز است . کاتالیست در خودرو نیز که برای تصفیه هوای موتور در اگزوز تعبیه میشود، خود یک عامل مهم در کاهش شتاب و قدرت خودرو است؛ که در خودروهای اسپرت معمولاً از آن استفاده نمیشود؛ اما اگر قصد استفاده از خودروی خود را در شرایط معمولی و در شهر را نیز دارید؛ میتوانید کاتالیستهای کهنه و قدیمی را با مدلهای جدید High-Flow تعویض کنید.

با تغییر سیستم ترمز کاسهای به دیسکی سوراخ دار، برداشتن ابزار و لوازم اضافهای که مدتها با خود از اینطرف به آنطرف میبرید از صندوقعقب، تغییر جنس شیشههای اتومبیل و سایر مواردی که باعث کاهش وزن خودروی شما میشود، ازجمله روشهایی است که میتوان موتور ماشین را تقویت کرد. همچنین تمام ارتعاشات و ضربههایی که به خودرو وارد میشوند ابتدا به چرخها واردشده که به کاهش و از بین بردن این ارتعاشات و لرزشها کمک میکنند. اکثر ما هنگامی که می ­خواهیم یک خودروی تیونینگ ­شده را از یک خودروی معمولی تشخیص دهیم، ابتدا به جنبه ­ی ظاهری خودرو توجه می ­کنیم و قطعات بیرونی برای ما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند. در این پکیج آموزشی شما با نحوه تعمیرات ، تقویت موتور و همچنین تیونینگ خودرو های سمند ،پژو ۴۰۵ و پژو پارس آشنا خواهید شد. بهتر است با استفاده از سوخت های با کیفیت ، اگر چه هزینه بیشتری باید پرداخت کنید ، در نهایت موتور خودرو شما آسیب نمی بند و محیط زیست نیز آلوده نخواه شد . بهطور خاص برای کمک به تودههای شهری ساخته شدهاند و تجربه مناظر طبیعی را که قبلاً تنها توسط تعداد کمی دیده شده بود را برای افراد بیشتری فراهم ساختند. البته این کار فقط زمانی جواب میدهد که ماشینتان مجهز به توربو شارژر یا سوپر شارژر باشد و تعویض کامپیوتر ماشینهایی با تنفس طبیعی ممکن است تنها نیم اسب بخار به قدرت موتورتان اضافه میکند. علاوه بر این، تنها تعداد کمی از کشورهای اروپایی، مانند آلمان یا فرانسه، تولیدکنندگان خودرو به اندازه کافی مولد دارند تا بتوانند تقاضای داخلی کشورشان را برای خودرو برآورده کنند. میتوانید از سرسیلندرهایی استفاده کنید که به ازای هر سیلندر هشت سوپاپ یا بیشتر دارند. بعد از رسم یا چرخش، رشتههای پلیمری پلیمر برای گرم کردن اتمهای غیر کربن (کربن سازی) و تولید فیبر کربن نهایی، گرم میشوند. یک دست رینگ از جنس فیبر کربن، آلیاژ منیزیوم یا آلومینیوم میتواند خودروی شما را سبک کند، همینطور جیبتان را! انجام این کار دقت بالایی می طلبد ، زیرا اگر روغن به سطح اصطکاک لنت ها یا روتور های ترم راه پیدا کند ، عملکرد ترمز موتور دچار اختلال می شود . اتومبیل های رقابتی ممکن است دارای پنجره های سبک وزن باشند ، یا ممکن است پنجرهها به طور کامل برداشته شوند، زیرا شیشه اتومبیل وزن قابل توجهی را اضافه می کند و به طور مخرب توزیع وزن را تغییر می دهد. تقویتکننده یا اَمپلیفایر (به انگلیسی: Amplifier) در سیستمهای الکتریکی نقش تقویت سیگنالهای الکترونیکی را به عهده دارد، یک اَمپلیفایر بیشتر برای تقویت سیگنالهای صوتی استفاده میشود. اگرچه سیستمهای کاربراتوری دیگر میان خودروسازان مورد استفاده قرار نمیگیرد ولی اغلب موتورسیکلتهای موجود در کشور به این سیستم سوخترسانی مجهز هستند. ↑ «افتخار خودروسازان به تولید گیربکس دستی منسوخ شده در دنیا!

↑ «اتهام بزرگ فرمانده پلیس راهور به خودروسازان ایرانی ؛ واقعا حلب سه لایه به جای فولاد نرم؟ در نهایت نرم افزار EVO-RACE برای پیدا کردن بهینه و با سهولت جداول و ماتریس های هگزادسیمال فریمور ایسیو بسیار کمک کننده است. چرا که با حذف این کاتالیزور ممکن است برای زمان بسیار محدودی با سرعت و شتاب بهتری از خودروی خود روبرو شوید اما بعد از مدتی متوجه میشوید که دوباره موتور افت پیدا کرده است که این افت بسیار بیشتر از حالت نرمال اولیه خودرو بوده است. بنابراین، با کمی پول بیشتر، فیلتر هوای قبلی خودروی خود را با فیلتر هوای اسپرت با سیستم خنک کننده تعویض کنید. لذا همواره جریان اندکی از محیط اطراف، وارد هسته ی اینترکولر می­شود و خنک سازی به شیوه درست انجام نمیگیرد. به این معنی که برق گرفتگی توسط جریان برق خودرو های هیبریدی به مراتب شدید تر می باشد و می تواند بر اثر تماس ، موجب صدمات جبران نا پذیر می باشد . در صورتی که ماشین باز هستید که این مسئله باید در اولویت قرار بگیرد. در حالت پیچیده آن که قابل اجرا بر روی همه خودروها نمی باشد، لولای در بر روی سقف قرار میگیرد و دربهای خودرو مانند بال عقاب و به سمت طرفین خودرو و سپس به طرف بالا باز میشود. باز بینی و انجام سرویس های دوره ای مرتب ضامن عملکرد بهتر خودرو در زمان طولانی تر می باشد . هدفی کـه طبق معمول با انجام کارهای مختلفی نظیر طراحی صندلیهاي مخصوص مسابقه، قرار دادن فرمان اسپورت، تغییر رنگ صفحه کیلومتر شمار و جذابتر جلوه دادن آن امکانپذیر خواهد بود. با برنامهریزی مجدد و یا تعویض ECU خودروی خود، زمانبندی سوپاپها، مخلوط سوخت و هوا و دیگر ورودیهای اسب بخار خودروی شما تغییر خواهد کرد. درنتیجه تغییر این کدها ممکن است باعث افزایش مصرف سوخت خودرو یا تغییرات دیگری شود ولی میتواند تقویت موتور ماشین را در پی داشته باشد و باعث افزایش قدرت آن شود. شاید از مهم ترین مورد و نکته از این مطلب بتوان اشاره داشت به انجام کار توسط افراد کاربلد و باتجربه که نه تنها تقویت موتور خودرو را داشته باشید بلکه ایمنی خودرو و سرنشینان هم در نظر گرفته شود و تغییرات لازم در بدنه و ظاهر خودرو هم انجام گردد. اکثر افراد فک می کنند که تا لاستیک پنجر نشود ، لازم به تعویض کردن آن نمی باشد ، غافل از این که لاستیک های صاف نیز به تعویض نیاز دارند .

اگر خودرو مجهز به سنسور ضربه باشد (اکثر خودروهای انژکتوری این سنسور را دارند) دستگاه کنترل موتور شما جهت جلوگیری از ضربه زدن شروع به کاهش مقدار سوخت در مخلوط سوخت و هوا میکند تا جایی که مخلوط خاصیت ضربه زدن خود را از دست بدهد. سوپرشارژر و توربو شارژر هر دو قدرت قابلتوجهی (تا 50% افزایش قدرت موتور) تولید میکنند، اما یک سری تفاوتهایی هم باهم دارند. بعضی صدا خفه کن ها بسیار گران قیمت هستند ، در حالیکه با راندمان خوب قیمت مناسبی دارند و البته صدای فوق العاده ای هم تولید می کنند . چراغ های هشدار دهنده روی داشبورد حامل پیام های اخطار دهنده ای می باشد که به منظور جلب توجه راننده طراحی شده اند ، اما بسیاری از رانندگان نسبت به این علائم بی اعتنا می باشند . به طور معمول تا وقتی یک خودرو به ظاهر خوب کار می کند ، به نظر می رسد به لحاظ فنی ایرادی ندارد و رانندگان تا زمانی که ماشین خراب نشود ، آن را به تعمیرگاه نمی برند ولی باید گفت که اشکالات فنی خودرو در بیشتر مواقع بدون علائم می باشد . پرشیاساین پرشیا خودرو با راه اندازی برند پرشیاساین اقدام به ارائه قطعات یدکی اورجینال BMW, نوربرت پرفورمنس MINI و محصولات مکمل خودروهای پریمیوم نموده است. بدترین اشتباه بسیاری از مالکان خودرو این است که اشکالات وسیله نقلیه خود را نادیده می گیرند و بدتر این که وقتی برای رفع اشکالات اقدام می کنند با سپردن کار به تعمیر کاران نا بلد یا دستکارب خود سرانه نه تنها اشکالات را بر طرف نمی کند ، بلکه کار را خراب تر خواهد کرد . گاهی ممکن است در حین رانندگی ، باتری خالی می شود ، چنان چه در خودرو دستگاه جامپ استارت یا کابل اتصال باطری به همراه در ماشین خود حتما داشته باشید . در نتیجه این تغییر، فرصتهای شغلی برای افرادی که ثروت کافی برای داشتن ماشین نداشتند و افرادی که به دلیل سن یا ناتوانی جسمی نمیتوانستند رانندگی کنند، به شدت محدود شد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت نوربرت پرفورمنس.

آخرین مطالب