این یک مهارت است که هر مجازی نیازهای سازمان

تصور کنید در حال تماشای یک بازی نشان می دهد بدون یک میزبان. چگونه می کنندگان رفتار کنند ؟ چه اتفاقی می افتد به مخاطبان تعامل? و چگونه به احتمال زیاد بینندگان خواهد بود برای اتصال دوباره ؟

این کار از هر نقطه تغییر معنی به برخی از رشته ما همه رسانههای در حال حاضر. تولید و ارائه محتوا از خانه ما دفاتر به جای استودیو دفاتر. و در عین حال آنچه در بسیاری از سازمان ها نادیده می گیرند این است که چه بازی موفق نشان می دهد تولید کنندگان شناخته شده اند در تمام طول: نشان می دهد بدون ماهر میزبان همیشگی بازی “را فشار دهید شانس خود را.”

به جای جدا کردن صندلی موفقیت یا شکست خود را مشتری رویدادهای جلسات طوفان مغزی و جلسات تیم به فرصت سرمایه گذاری در یک سوپراستار هر عامل سازمان عملا نیاز در حال حاضر. یک مدیر ماهر.

یک مدیر ماهر است که نقش بسیار مهمی برای تیم های مجازی جلسات. توانایی هماهنگ جذاب گفتگو با شرکت کنندگان متعدد نیاز به برنامه ریزی, فعال, گوش دادن اجماع ساختمان حل تعارض و توانایی برای شکل دادن به مکالمه نسبت به تعریف مراحل بعدی اقدامات صاحبان و جدول زمانی تحویل.

مانند بازی های بزرگ نشان می دهد میزبان (و شام میزبان, که برای ماده) بزرگ نشست مدیران را نقش نگاه آسان است. آنها شکستن موانع بین شرکت کنندگان و بینندگان اجازه می دهد هر کس به تجربه طیف وسیعی از احساسات را با هم اصیل و, راهنمای سفر به یک نتیجه مشترک. ارائه گردیده تجارب جالب اینجاست که نیاز به تلاش قابل توجهی.

بهترین مدیران به طور طبیعی کنجکاو هستند. هیجان زده در مورد روند کشف و تعامل با و بدون تعصب. و بالاتر از همه آنها انجام مشق شب خود را در پیشبرد. پیشنهاد افراد در تیم شما یک فرصت برای سعی کنید برای این نقش بازیگران بر اساس چرخش. و کشف پیشرفت در همکاری اثربخشی و نتایج به عنوان یک نتیجه.

خبر خوب این است که شما لازم نیست که به یک سوپراستار هالیوود به ایجاد یک نام برای خود را به عنوان موثر جلسه مدیر با پیروی از این اسکریپت ساده.

  1. ارتباط با شرکت کنندگان است. بزرگ میزبان ایجاد یک ارتباط شخصی با هر مجری. شیمی شما تجربه روی صحنه شروع می شود پشت صحنه. سرمایه گذاری زمان برای رسیدن به می دانم که هر یک از مجریان شخصا در پیشبرد. کشف یک واقعیت سرگرم کننده و یا یک سرگرمی جالب به شما کمک می کند و مخاطبان خود را در ارتباط با کارشناس مهمان در یک راه انسان است. کمک به مهمانان خود نشان می دهد تا در بهترین حالت خود شامل تلفظ نام هر مهمان به درستی. “ما نام مرکزی به منحصر به فرد ما هویت و گفت: آنها را به درستی قدم اول در اتصال با احترام و قدردانی از یک دیگر” به یاد NameCoach مدیر عامل Praveen Shanbhag. شرکت خود را ارائه می دهد ساده و موثر جاسازی شده آنلاین ابزار برای کمک به شما به راحتی یاد بگیرید و به یاد داشته باشید که چگونه به تلفظ نام مردم. کاملا.

2. توضیح قواعد بازی. فراتر از دستور کار به خصوص برای تکرار جلسات. مجموعه ای از انتظارات روشن از چگونگی و زمانی که مخاطب را دعوت به شرکت کنند. و به وضوح تعریف ملاقات با موفقیت به نظر می رسد — این که آیا آن را در آینده با یک لیست از پنج محصول جدید ایده ها و یادگیری مهارت های جدید و یا زمین و یا حل یک مشکل با هم. سریع و روشن در توضیح خود را. و به یاد داشته باشید بیشتر پیچیده قوانین نامزدی کمتر احتمال دارد مخاطبان خود را به واقع بپردازد.

3. استاد یک جمله خلاصه: “ساده ترین داستان ها قوی” به یاد کریس Westfall, نویسنده , رهبری, زبان و ضد گلوله برند. توجه کنید که بازی های بزرگ نشان می دهد میزبان در صحبت های ساده و قانع کننده جملات. و که در آن جملات احساس دهید. ترجمه این برای یک دفتر کار مجازی جلسه به نظر می رسد مانند “من از شنیدن یک اجماع است که این محصول جدید یک ایده درخشان اگر چه بسیاری از شما در حال ابراز عصبانیت در مورد راه اندازی برنامه است.” گفت: “عصبی” دعوت شما همکاران و مهمانان به یک مکالمه است که می رود فراتر از حقایق شامل احساسات. و می تواند مفید باشد در شناسایی زمینه مقاومت در برابر خطرات و انشعابات و همچنین به عنوان “آنچه از دست رفته است.”

4. تعامل با مخاطبان خود را. چگونه پرچین خواهد یک بازی نشان می دهد با یک سکوت استودیو مخاطب ؟ همان درست است از جلسات مجازی و حوادث. “مخلوط آن را تا” توصیه پت گیبونز اصلی SVP بازاریابی در واکر تجربه مدیریت خدمات شرکت است. “در یک بحث یا ارائه, تعویض دنده و به انجام یک نظرسنجی و یا یک سوال بپرسید که نیاز به وارد کردن چیزی در چت روم.” حتی دعوت از یک کلمه در واکنش به یک سوال و یا یک مفهوم را می توانید بحث و گفتگو در جدید و جذاب جهت.

5. ساخت در حال تعلیق. هدف اصلی از تعلیق است که به ایجاد تنش. تعلیق نیز یک ابزار مفید برای حفظ مخاطبان خود را سرمایه گذاری در چه چیزی ممکن است اتفاق می افتد بعدی. راز به حال تعلیق در جلسات مجازی? “سکوت” در پاسخ گیبونز. “خوب با معرفی سکوت در فرد و یا مجازی. هنگامی که شما یک سوال مطرح به یک گروه برای پاسخ صبر کنید. که لحظه سکوت ممکن است احساس مانند آن طول می کشد برای همیشه, اما صبر کنید. هنگامی که یک فرد در پاسخ دیگران تمایل به دنبال همراه.” جان Taschek SVP بازار استراتژی در Salesforce, concurs و می افزاید: “این یک خبرنگار ترفند برای خاموش ماندن در طول مصاحبه به دلیل شما می دانید که فرد دیگری تبدیل خواهد شد بسیار ناراحت کننده آنها شروع به صحبت کردن به پر کردن این خلاء است. که پویا تقویت شده در کنفرانس های مجازی. همین دلیل است که شما یک یا دو نفر که صحبت بیشتر و بدون هدف پیشبرد یک دستور کار در یک ویدئو کنفرانس از شما می خواهم در فرد است. آن را خسته کننده برای هر کس دیگری. را می شکند. سکوت طلایی است.”

6. مدیریت بازی ساعت. یک بازی بدون برنده است مانند یک جلسه بدون نتیجه. بزرگ نشست مدیران اطمینان از این جلسه به پایان می رسد در زمان با مجموعه ای روشن از نتایج و مراحل بعدی تحویل داده زندگی می کنند. سوپراستار مدیران سرعت نشست و سریع شرکت کنندگان به قرار دادن قبل از اعتبارات رول. و در جهان از برگشت به جلسات مجازی, دادن حتی چند دقیقه برگشت خوش آمدید تجاری ،

7. را به مخاطبان در روز پیروزی. نهایی چند ثانیه از هر بازی نشان می دهد عبارتند از شرکت کنندگان و خانواده میزبان و مخاطب با هم به جشن پیروزی و تجربه. و در جلسات کسب و کار مهم و حیاتی برای نتیجه گیری با مردم و نه با محتوا. “به طور خلاصه توقف به اشتراک گذاری صفحه نمایش خود را و بازگشت به دیدن هر چهره” نتیجه گیری گیبونز. “آن را نشانه روشن است که شما می خواهید تعاملات است.”

بهبود جلسات است و نه فقط یک فرصت به منظور افزایش عملکرد از شرکت های ما. این هم یک راه برای تاثیر مثبت بر زندگی مردم ما” ایالات پت Lencioni بهترین فروش نویسنده چندین کتاب های کسب و کار از جمله پنج اختلالات از تیم. و افرادی که نمی خواهند به این نوع از تاثیر?

کارن Mangia معاون رئیس جمهور از مشتری و بازار بینش و عضو Salesforce کار از خانه نیروی کار و با من همکاری چندین مقاله در مورد چگونه شما می توانید خود را رسیدن به پتانسیل کامل و تحویل اوج عملکرد در حالی که کار از خانه. ما پوشش داده شده که چگونه شما طراحی و معماری محیط اطراف خود را هنر و علم از صحبت های عمومی و مهارت های ارائه توانایی مکث اندیشیدن و اولویت بندی وقت خود را, چگونه به طور موثر مدیریت از راه دور تیم و چگونه رهبران باید کشت روابط سالم برای همه ذینفعان. ما همچنین می دانیم اهمیت مدیریت روابط با مدیران و چگونه جهان ضبط برگزاری ورزشکاران توسعه طرز فکر است که شما را نگه می دارد الهام گرفته و با انگیزه برای کار از خانه. ما همچنین نوشت: در مورد چگونه شما می توانید یک ارجاع قوی. این سری از مقالات ذکر شده در مورد توسعه داده شد برای اطمینان از شما می تواند ارائه عملکرد بالا در حالی که کار از راه دور از جمله تحویل مجازی حوادث.

آنچه که تجربه خود را با مدیریت تیم جلسات ؟ ما خوش آمدید بینش خود را در اینجا و یا با پیوستن به ما را در توییتر @karenmangia و @ValaAfshar.


این مقاله با همکاری نوشته شده توسط: کارن Mangia, معاون رئیس جمهور, مشتری و بازار بینش در Salesforce.

کارن درگیر مشتریان در سراسر جهان برای کشف راه های جدید برای ایجاد موفقیت و رشد با هم. از اجرایی انجمن مشاوره برای مشاوره استراتژیک درگیری او بینش مرکزی برای رفتن به بازار استراتژی توسعه محصول و بازاریابی و نام تجاری. علاوه بر این کارن تأثیرات صنعت فکر رهبری در نقش خود به عنوان صندلی از تجربه مشتری شورای کنفرانس هیئت مدیره. قبلا مسئول بینش نوآوری در سیستم های سیسکو او رهبری یک تیم جهانی با نظارت به رضایت مشتری و تجربه تنوع شیوه های کسب و کار جهانی و افست و Countertrade. کارن همچنین نویسنده با موفقیت کمتر و یک TEDx بلندگو.

از راه دور

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>