خود تکرار چرنوبیل قالب می تواند محافظت از ISS از فضا تابش – CNET


pripyatschool

مدرسه شماره 3 در Pripyat اتمی شهرستان رها شده پس از انفجار چرنوبیل. این عکس گرفته شد و 30 سال پس از فاجعه در سال 2016.

Sean گالوپ/گتی

ناسا در حال برنامه ریزی برای بازگشت به ماه در سال 2024 و به طور بالقوه ایجاد دائم حضور انسان وجود دارد تا پایان این دهه است. هنوز هم وجود دارد مقدار زیادی از موانع لجستیکی به پرش بیش از, اما وجود دارد حتی بزرگتر انسان تر موضوع: فضا می خواهد برای شما بکشند.

آسیب رساندن به فضا تابش تهدیدی واقعی برای فضانورد سلامت. اگر انسان در حال رفتن به صرف زمان طولانی در فضا-و سر به سیارات مانند مریخ یا فراتر از آن — ما نیاز به محافظت از خودمان را از آن. میدان مغناطیسی زمین و جو سپر ما را از تابش در حالی که ما در اینجا اما به ما سر را به هستی ما پتو ایمنی از بین می رود. فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) دریافت بیش از 20 برابر مقدار عادی از تابش از زمینیها دریافت در یک سال است.

برای محافظت از فضانوردان دانشمندان در حال مطالعه غیر منتظره ای هاردی ارگانیسم کشف شده در یکی از مهمترین رادیواکتیو مکان بر روی این سیاره: چرنوبیل.

این انفجار که منفجر یک سوراخ در شماره 4 راکتور در نیروگاه هسته ای چرنوبیل در سال 1986 ویرانگر بود. در برخی از قسمتهای گیاه سطح تابش مشخصی که قرار گرفتن در معرض خواهد کشتن یک انسان در حدود 60 ثانیه. اما چند گونه از قارچ ها کشف شده در راکتور. و آنها در حال پر رونق “تغذیه” در سطح افراطی از تابش.

یک مطالعه جدید هنوز تحت بررسی دقیق منتشر شد قبل از چاپ مخزن bioRxiv در تاریخ 17 ژوئیه و به بررسی یکی از این گونه کلادوسپوريوم sphaerospermum. این نشان می دهد که قارچ ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک شفا خود تکرار سپر برای محافظت از فضانوردان در اعماق فضا. متخصص علوم, انتشار, جدید دانشمند در گزارش یافته در جولای 24.

محققان قرار قارچ روی ISS برای 30 روز و تجزیه و تحلیل توانایی خود را برای جلوگیری از تابش. قارچ ها مانند C. sphaerospermum حاوی رنگدانه شناخته شده به عنوان ملانین است که می تواند جذب تابش و تبدیل آن به انرژی است.

محققان راه اندازی یک ظرف پتری با دو طرف است. در یک طرف یک کنترل حاوی قارچ, در, دیگر, C. sphaerospermum. زیر ظرف پتری بود تشعشع سنج. برای 30 روز آشکارسازهای اندازه گیری تابش هر 110 ثانیه است. اثبات مفهوم مطالعه نشان داد که قارچ ها قادر به انطباق با ایستگاه فضایی و رشد در تابش. آن را قادر به جلوگیری از برخی از ورودی تابش کاهش سطح تقریبا 2 درصد.

یکی از مزایای عمده محققان ارسال, است, قارچ, خود تکرار از مقادیر میکروسکوپی. شما فقط نیاز به ارسال یک مقدار کوچک به مدار آن را برخی از مواد مغذی و اجازه دهید آن را تکرار تشکیل یک بیولوژیکی تابش سپر. با افزایش سرعت این قارچ می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای محافظت از پایگاه بر روی ماه یا مریخ است.

این یک مدت طولانی در حالی که تا زمانی که ما را در سیاره سرخ اما در این زمینه گذاشته است در حال حاضر. جولای شده است یک ماه بزرگ برای اکتشاف مریخ. یک ناوگان کاوشگران رباتیک در حال حاضر در مسیر به این سیاره – و ناسا پشتکار رور است که به دنبال در جولای 30. اگر شما مشتاق به دیدن که راه اندازی کرده ایم یک راهنمای آماده برای چشم شما. و فراموش نکنید — این SpaceX خدمه اژدها کپسول بازگشت به زمین را از ISS در اوت. 2.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>