گزارش: سازمان سیا پشت APT34 و FSB هک و اطلاعات افسردگی


wiki-thumb.jpg

سیا ستاد در لنگلی ویرجینیا. (تصویر: فایل عکس)

معاونت/خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

از ویژگی های خاص

Cyberwar and the Future of Cybersecurity

جنگ سایبری و آینده امنیت سایبر

امروز تهدیدات امنیتی باید در محدوده گسترش یافته و جدیت است. وجود دارد در حال حاضر می تواند میلیون ها — و یا حتی میلیاردها — دلار در معرض خطر زمانی که اطلاعات امنیتی نیست و به درستی به کار گرفته.

ادامه مطلب

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به قدرت های گسترده ای به آژانس اطلاعات مرکزی (CIA) در سال 2018 به انجام حملات سایبری عملیات در سراسر جهان است.

در یک منحصر به فرد امروز یاهو نیوز گزارش داد که آژانس با استفاده از آن به تازگی به دست آورد و قدرت هماهنگ و موزون “حداقل یک دوجین عملیات” در سراسر جهان است.

سازمان سیا بود و در حال حاضر مجاز به انجام silent نظارت و جمع آوری داده ها اما قدرت های جدید اجازه می دهد آن را به رفتن و حتی بیشتر.

“این بوده است که ترکیبی از چیزهایی که مخرب – مسائل در آتش و انفجار – و نیز انتشار عمومی اطلاعات: نشت و یا چیزهایی که شبیه نشت” سابق دولت آمریکا گفت: با توجه به اخبار یاهو.

در حالی که این مقام سابق نیست به جزئیات هر یک از عملیات, یاهو, خبرنگاران, باور سیا قدرت های جدید و طرز عمل پیوند آن به یک سری از هک-و-کمپرسی حوادث قرار گرفت که در درجه اول در سال 2019 مانند:

  • انتشار نرم tools (نرم افزارهای مخرب) از APT34 یک دولت ایران هک واحد در تلگرام.
  • Doxing پاسداران انقلاب اسلامی گزارش خبرگزاری اهلبیت (ع) عوامل اطلاعاتی در تلگرام آشکار خود را از جمله صفحه اصلی و آدرس و شماره تلفن و پروفایل های رسانه های اجتماعی.
  • آزادسازی اطلاعات حدود 15 میلیون کارت پرداخت از بانک های ایرانی مرتبط با ایران بکاهد.
  • نرم دو پیمانکاران که ارائه cyber-سلاح ها و راه حل های نظارت تصویری برای روسیه FSB سازمان اطلاعات و به اشتراک گذاری داده ها به صورت آنلاین از طریق یک hacktivist گروهی به نام انقلاب دیجیتال.

با استناد به مقامات سابق آمریکا, یاهو, اخبار, ادعا می کند که این عملیات هرگز تایید شده در دولت های قبلی که همواره بسیار محتاط در هنگام حمله دشمنان خارجی از ترس مقاومت.

اما در سال 2018 رئیس جمهور تهمت خروج از کاخ سفید کلاسیک موضع در ماده و امضا سند به نام ریاست جمهوری, کشف اعطای سیا توانایی برنامه ریزی و اجرای مخفیانه حمله سایبری عملیات تحت قضاوت خود را به جای تحت نظارت شورای امنیت ملی.

این سند به طور موثر در زمان تصمیم گیری و فرایند تصویب از کاخ سفید و شورای امنیت ملی قرار می گیرد و آن را با سیا رهبری در تلاش برای تسریع خارجی نرم و عملیات.

یاهو نیوز گزارش می دهد که رئیس جمهور تهمت تصمیم تقسیم بالا آژانس اطلاعاتی آمریکا.

برخی از مقامات می ترسید پیامدهای خارجی از دشمنان در حالی که برخی از ترس عدم نظارت شورای امنیت ملی. شورای امنیت ملی نظارت قبلا نگه داشته ما سازمان های اطلاعاتی مانند سیا در بررسی که آن را به سازماندهی و تصویب سایبر عملیات خارجی زمین مطمئن شوید سازمان مانند NSA و CIA رفت و از طریق یک فرآیند توجه است که مدتی را در سال از برنامه ریزی برای اجرای فاز.

با این حال یاهو منابع خبری گفت که برخی از مقامات اطلاعاتی نشئه در مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم خواستار آن را “یک نیاز اصلاحات” به منظور ایجاد سیا چالاک تر و با سرعت بالا زمان پاسخ به حملات خارجی.

محل این خارجی سازمان سیا عملیات سایبری در حال حاضر طبقه بندی شده همراه با جزئیات عملیاتی اما مقامات سابق آمریکا که دیده ریاست جمهوری پیدا کردن گفت: در این سند ذکر شده و روسیه و چین و ایران و کره شمالی به عنوان هدف بلکه به سمت چپ درب باز برای سازمان سیا برای انجام عملیات در کشورهای دیگر در اختیار آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>