بیش از نیمی از کارکنان نا امید از راه دور با تکنولوژی مسائل در طول COVID-19 مستند

این COVID-19 pandemic مجبور است بسیاری از کارکنان برای انتقال به کار از راه دور و به شدت تکیه بر فن آوری برای حقوق خود. اما مشکلات فنی در حالی که کار از راه دور – علاوه بر تنظیم از راه دور به کار نهفته است کارکنان و مدیران در بسیاری از راه های مختلف.

این تیم در سان Francisco, CA-بر اساس برنامه شرکت طراحی Fluxon بررسی 1,005 کارکنان مشغول به کار در اوج این بیماری همه گیر است که تا به حال منتقل شده از در اتاق به کار از راه دور در سال 2020 است. آن را می خواستم برای کشف تغییرات در رفتار پس از انتقال به کنترل از راه دور کار می کنند.

آن کشف شده است که کار از خانه دارای مزایای قابل توجهی برای برخی از کارکنان. به طور کلی مردم راضی بودند با رفتن از راه دور.

نزدیک به یک در چهار نفر (23.3%) کارکنان گزارش احساس منظم تر و تقریبا یک سوم (29.6%) کارکنان گزارش احساس خلاق تر پس از انتقال به کنترل از راه دور کار می کنند.

اما تقریبا سه چهارم (72.4%) گزارش شده است که آنها تا به حال برخی از مشکل در ساخت انتقال به سوئیچ از راه دور کار می کند. و فن آوری بخش زیادی به بازی در این مشکلات است.

Over half of employees frustrated by remote tech issues during COVID-19 lockdown zdnet

Fluxon

بیش از نیمی (50.6%) گفت که آنها با آن مواجه اند مسائل مربوط به فن آوری در حالی که کار از خانه. تقریبا دو از پنج (39.6%) و بیش از یک سوم (34.4%) به مسائل اطراف جلسات مجازی.

یک سوم کارکنان احساس کمتر منظم و کارآمد از کار از خانه در حال مبارزه با یک فقدان تعامل اجتماعی (32.5%) و خستگی (31%).

تقریبا یکی در هفت (14%) از راه دور کارگران با تجربه مشکل پله به دور از کار در حالی که 12 درصد اعتراف به داشتن مسائل با همکاران تماس با آنها را در خارج از ساعت کار

اگر چه اکثر کارکنان می خواهید برای ادامه کار از راه دور یک بار همه گیر عبور می کند, آن را برخی از زمان برای تغییر فرآیندهای کسب و کار و محوری را از ویژگی های است که قادر به کار از راه دور و تکنولوژی موفق باشد.

داشتن کارآمد ابزار همکاری در محل برای ساده کردن کار و اجازه می دهد برای تفاوت در فرایند خلاق برای مردم به بار – بدون رسوخ به انجام بهترین کار خود را هر دو لازم است.

پاپ آپ چت برای برخی از کارگران – اما انبوه مزاحم برای دیگران. اتخاذ یک روش حساس و اتخاذ این تغییرات به انعطاف پذیری با توجه به همه راه کار می تواند زمان را.

اما هنگامی که به پایان رسید, شما ممکن است دریابید که کسب و کار شما به خوبی موقعیت را برای موفقیت – در هر کجا که کارگران خود را اتفاق می افتد به.

مربوط به پوشش

سنبله جدید برنامه reimagines مشترک ایمیل

سنبله را قادر می سازد شما را به انجام همه چیز شما نیاز به از یک صندوق پستی یکپارچه — بدون باز کردن خود برنامه های دیگر.

چه واقعی چالش های فن آوری کارگران با کار از راه دور?

ترس از کروناویروس که باعث بیشتر شرکت ها به کارکنان خود کار از راه دور. اما آنچه چالش واقعی کارگران هنگام کار از خانه و تلاش برای برقراری ارتباط با همکاران ؟

آمریکایی ها کار می کنند تا زمانی که فرسودگی شغلی به آمار خود مهلت

آیا شما حدس می زنم که شایع ترین دلیل متولدین کار تا زمانی که آنها ضربه فرسودگی شغلی و ترس از اخراج شدن?

CXOs ضعیف ترین لینک در تلفن همراه دستگاه های امنیتی و به احتمال زیاد به رنج می برند حملات سایبری

یک مطالعه جدید توسط MobileIron نشان می دهد که C-سطح مدیران احساس می کنم نا امید شده توسط تلفن همراه پروتکل های امنیتی و اغلب درخواست برای دور زدن آنها.

ما کارگران در حال آماده شده برای سرقت اطلاعات اختصاصی برای ترویج

آیا شما تا به حال به خطر بیافتد ارزش های خود را به صورت حرفه ای سود در کار است ؟ برخی از همکاران خود را قطعا خواهد بود.

کارکنان طلب قوانین سختگیرانه تر در اطراف همکاری برنامه استفاده

اگر شما با داشتن یک رابطه عشق و نفرت را با همکاری نرم افزار در حال حاضر به عنوان شما سعی می کنید برای کار از خانه شما به تنهایی نیست.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>