Nvidia, AMD نشان می دهد عملکرد بالا محاسبات سود

جدید TOP500 ابر رایانه لیست یافته و هر دو کارت گرافیک Nvidia و AMD در حال شعار دستاوردهای خود را با عملکرد بالا محاسبات فن آوری است. Nvidia گفت: آن GPU شتاب سیستم های تأمین انرژی هشت نفر از 10 سریع ترین ابر رایانه در حالی که AMD ادعا می کند که آن EPYC پردازنده تأمین چهار از 50 بالاترین عملکرد ابر سیستم ها در جهان است.

Nvidia ابر حرکت به A100, این شرکت نسل 8 GPU طراحی و اول آن بر اساس آمپر معماری. Nvidia گفت: A100 نشان دهنده بزرگترین نسل جهش تا کنون برای یکی از gpu ها. برای طراحی مراکز داده, چند نمونه GPU بهینه سازی شده برای HPC و استنتاج و ارائه 20x بهبود سرعت بیش از ولتا با بیش از 54 میلیارد ترانزیستور و نسل سوم تانسور هسته.

Nvidia گفت: آخرین A100 نسخه جدید شامل InfiniBand اتصال تکنولوژی از Mellanox که Nvidia برای خرید 7 میلیارد دلار در سال 2019. Mellanox را InfiniBand سوئیچ یکپارچه شدند با A100 به ایجاد سلنه که گفت: Nvidia سریعترین صنعتی ابر رایانه ها در ایالات متحده و جهان بیشتر انرژی کارآمد در کامپیوتر است. طراحی شده در کمتر از یک ماه سلنه فراهم می کند بیش از 1 exaflop از هوش مصنوعی پردازش کارت گرافیک Nvidia گفت.

“همراه با Mellanox موضع ما این است که قوی تر از همیشه گفت: Nvidia محصول مدیر بازاریابی Paresh Kharya در یک کنفرانس مطبوعاتی. “اگر شما نگاه کنید در بالای لیست 500 به همین دلیل Nvidia بسیار موفق در ابر است چرا که محاسبات علمی تغییر کرده است. ما وارد یک دوره جدید است که گسترش فراتر از سنتی مدل سازی و شبیه سازی وظایف سنگین شامل هوش مصنوعی, داده ها, تجزیه و تحلیل ترافیک لبه غربالگری و تجسم داده ها.”

در ضمن AMD همچنان به مشتری جلب کردن حرکت خود را در بالا و محاسبات با کارایی بازار است. AMD گفت: آن EPYC پردازنده تأمین چهار از 50 بالاترین عملکرد ابر سیستم ها در جهان است. AMD پردازنده نیز بخشی از جدید HPC تاسیسات در دانشگاه ایندیانا دانشگاه و سرن و همچنین HPC ابر نمونه از خدمات وب سایت آمازون, گوگل و اوراکل ابر.

چهار EPYC-طراحی ابر رایانه ها در آخرین لیست TOP500 آمده از شرکت Atos. این سیستم شامل Joliot-کوری Belenos, Mahti و Uninett Sigma2.

AMD EPYC پردازنده نیز بخشی از مرز و El Capitan عکس دو تا از سریع ترین در جهان exascale ابر رایانه ها هنوز هم در حال توسعه است. El Capitan عکس انتظار آنلاین در سال 2023 خواهد شد مورد استفاده برای محافظت از توافق هسته ای ذخایر. مرز ابر رایانه ها است که به مجموعه وارد در آزمایشگاه ملی لارنس لیورمور در سال 2021.

“ما AMD EPYC پردازنده Radeon غریزه شتاب دهنده و نرم افزار باز کردن محیط برنامه نویسی در حال کمک به پیشبرد این صنعت نسبت به exascale کلاس محاسبات و ما مفتخریم برای تقویت جهانی HPC اکوسیستم از طریق پشتیبانی ما از ابر خوشه ها و ابر رایانه محیط گفت:” فارست Norrod SVP و جنرال موتورز از AMD مرکز داده و سیستم های جاسازی شده ،

هوش مصنوعی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>