سلام Azurebook: چرا مایکروسافت ویندوز آینده اینتل-رایگان و ابری

در پست قبلی قبل از اپل 2020 WWDC من بمب پتانسیل توسعه مسیر از یک بازوی مبتنی بر مک. آن را به عنوان اتفاق افتاده است این فکر ورزش تبدیل به دقیق تر از من فکر کردم اما من چند مفروضات در مورد اپل نیت برای قفل کردن اکوسیستم آن است که ممکن است زودرس.

بخشی از دلیل که چرا آن را به چالش به طور دقیق در مورد این نوع از کریستال-توپ خیره به عنوان آن مربوط به شرکت هایی مانند اپل است که آنها آنقدر مرموز است که با داشتن هر نوع دید به خود فرآیندهای توسعه است که تقریبا غیر ممکن است. شما می توانید برگ های چای و شما می توانید با آنچه وجود دارد در نظر کلی روندهای تکنولوژی و آنچه در آن است در حال حاضر انجام می شود و سرمایه گذاری در. اما از آنجا که این شرکت نیست شفاف در همه چیز در مورد آنچه در آن می کند, شما همچنین ممکن است سعی کنید برای شرکت در Kremlinology در مورد کره شمالی.

پاسخ به بازوی اپل مهاجرت است “آنچه که مایکروسافت انجام می دهند؟”

این شرکت به طور مشابه برای رفتن به یک پورت از ویندوز به بازو و کار با نصب اکوسیستم به بازوی عدد? چرا که مایکروسافت بسیار شفاف تر از شرکت اپل ما در حال حاضر بسیاری از پاسخ ها. بنابراین اجازه دهید در تعامل با تفکر مشابه ورزش و ببینید که در آن ما تا پایان.

ویندوز روی Arm

به طور سنتی, مایکروسافت است که بسیار متفاوت از شرکت اپل به معنای آن نیست که استقلال کامل بیش از اکوسیستم آن و عمدتا یک نرم افزار و ابر زیرساخت های شرکت به جای سخت افزار پلیر. مایکروسافت توسعه ویندوز و سپس به فروش می رساند مجوز به oem ها; از آن گروه سه بزرگ (Dell, HP و Lenovo) در ادامه به افزایش سهم خود را به عنوان تعدادی دیگر از شرکت کنندگان و به طور کلی بازار کامپیوتر همچنان به کوچک شدن به طور چشمگیری. مایکروسافت همچنین برای تولید سطح خط از سیستم های کامپیوتری است که تبدیل شدن به طور فزاینده ای از جنبه های مهم کسب و کار خود را.

این سوال که آیا یا نه مایکروسافت خواهد پورت ویندوز 10 به بازوی یک مسئله غیر. 64 بیتی Arm نسخه در حال حاضر قابل اجرا بر روی Surface Pro X و Samsung Galaxy کتاب S (هر دو مدل های اخیر معرفی شده در اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 به ترتيب) و همچنین در خیر C630 و HP Envy x2. که دو مورد آخر از موج اول از ویندوز 10 سیستم های Arm منتشر شد, حدود دو سال پیش و در حال عقب افتاده برای تازه کردن. Dell در حال حاضر آشکار در آن نبود و پیشتر اعلام کرد قصد خود را به صبر کنید و ببینید که چگونه دیگر ویندوز 10 بازوی سیستم های کرایه در بازار قبل از پریدن در.

قریب به اتفاق مسئله مهاجرت نیست انتقال این سیستم عامل-مایکروسافت در حال حاضر تولید کامل پورت از ویندوز 10 به بازو. آن را در حال حاضر محدودیت های مختلف ، ویندوز 10 بر روی بازو می تواند اجرا شود 32-bit Win32 برنامه های نوشته شده برای x86 و اصلاح نشده-اما آن x86 emulator اجرا نمی شود 64-bit Win32 برنامه های از این پلت فرم است. آن را نیز می تواند اجرا Arm32 و Arm64 UWP نرم افزار از فروشگاه ویندوز. در حال حاضر به غیر از کروم نسخه از لبه وجود دارد هیچ مادری Win32 بازوی نرم افزار برای اجرا بر روی این سیستم. هنوز مایکروسافت به تازگی پرده برداری “پروژه ریونیون” که اجازه خواهد داد که توسعه دهندگان برای ایجاد هیبرید Win32/UWP نرم افزار و استقرار در چند معماری بنابراین باید آن را در حال حاضر راحت تر به انجام, ارائه شده مایکروسافت دارای یک مکانیزم توزیع برای آنها به لحاظ نظری.

اشکال اصلی این نسل فعلی بازوی سیستم های ویندوز است که خود را هزینه های بالا و همچنین عملکرد خود را. همه با استفاده از SoCs که اقتباس شده از کسانی که مورد استفاده در گوشی های هوشمند مانند Qualcomm Snapdragon 850 (استفاده شده است که در خیر C630), Qualcomm Snapdragon 8CX (استفاده شده است که در سامسونگ کهکشان کتاب ع) و Qualcomm SQ1 (استفاده شده است که در سطح نرم افزار X).

چرا که محبوب ترین برنامه های کاربردی ویندوز شده اند منتقل شده به بازوی آنها نیاز به اجرا به عنوان 32 بیتی Win32 برنامه های با اینتل تقلید — آن است که یک دستور العمل برای عملکرد بالا هنگامی که شما در نظر بگیرید این Arm SoCs کمتر قوی تر از خود را در اینتل گرفت.

ایده آل نهایی دولت این است که بومی 64 بیتی Win32 برنامه های در حال اجرا خود را همراه با UWP همتایان بر بازوی تراشه های که مطابقت و یا بیش از عملکرد های موجود اینتل سیستم. در حال حاضر ما یک راه طولانی از تحقق است که به دلیل موجود بازوی سیلیکون از کوالکام و سامسونگ و دیگران به هیچ وجه نزدیک به عنوان سریع از نظر عملکرد هسته به عنوان آنچه که اپل نشان داده است تا به امروز با آن سیلیکون حتی زمانی که برنامه های در حال اجرا در شبیه ساز.

برنامه فاصله و سازگاری نفرین

عدم بومی Arm ویندوز برنامه های مشکل ساز شده است. اما این که انتظار می رود به دلیل چالش هایی که مایکروسافت در گرفتن oem ها و شرکت ها به تغییر به یک کامپیوتر جدید معماری بسیار زیاد در مقایسه با آنچه که اپل برای مقابله با. وجود دارد برخی از 35 میلیون نرم افزار عناوین و بیشتر از 175 میلیون نسخه های نرم افزار است که با استفاده از رابط های برنامه کاربردی است که به حداقل 25 سال است.

مک, مقایسه, تنها حدود 30 ، 000 برنامه های کاربردی در کل بیشتر از آن با استفاده از رابط های برنامه کاربردی است که تنها به حدود یک دهه است. این شرکت به تازگی حذف استفاده از تمام میراث “کربن” رابط های برنامه کاربردی از آن عامل کلاسیک که predated سیستم عامل Mac OS X در سال 2019 با کاتالینا و همچنین به عنوان پشتیبانی برای تمام 32-bit نرم افزار. وجود دارد احتمالا دو یا سه ده به شدت مورد استفاده حرفه ای برنامه ها در مک است که از اهمیت پارامونت است که نیاز به منتقل شده به بازو و بقیه از رفتن به آمده قابل توجهی پایدار از آی پد برنامه های کاربردی و منتقل شده به اپل سیلیکون را کاتالیست.

اگر مایکروسافت در نظر دارد برای ادامه یک پروژه مشابه به ترک x86 پشت بر روی PC و سپس آن را به یک کار عظیم جلوتر از آن است. بخشی از این اتحاد شامل تصمیم گیری که Api ها و کتابخانه ها را پشت سر بگذارید و آنهایی که به جلو حرکت کند. در علاوه بر این به برنامه های کاربردی نوشته شده در چندین نسل از .Net است که سرچشمه در اوایل سال 2000 نیز وجود دارد برنامه های کاربردی ویندوز در طبیعت است که با استفاده از رابط های برنامه کاربردی از 1990s شروع شد.

بسیاری از این برنامه ها در خانه توسعه یافته بسیار پیچیده سازمانی برنامه های کاربردی که با استفاده از بسیاری از زبان های برنامه نویسی چارچوب toolsets و کتابخانه ها. آنها عبارتند از زمان اجرا محیط از صدها نفر از فروشندگان — که هنوز هم وجود دارد و یا به طور فعال در توسعه این ابزار اما هنوز هم ممکن است استفاده شود.

که ویندوز 10 هنوز هم می تواند در اجرای این برنامه است که هر دو یک هدیه و همچنین یک نفرین. در حالی که اپل شناخته شده است به پرتاب کردن آن نوزادان با ضرب المثلی bathwater هر زمان که آن را می رود از طریق یک نسخه اصلی و یا تغییر بستر های نرم افزاری مایکروسافت هرگز از پرتاب هر یک از سازگاری آن در x86 نسخه از ویندوز است. آن است که هنوز هم ممکن است برای اجرای 16 بیتی ویندوز 3.x برنامه و دوس برنامه ها در ویندوز 10 ارائه شده شما باید تمام نرم افزار های لازم کتابخانه ها و پايگاههاي فرعي نصب شده به حمایت از آن. این میراث غنی سازگاری که متحمل شده است برای چندین دهه خواهد بود خشن معادل اپل اجازه می دهد کاربران نهایی برای اجرای کلاسیک نرم افزار مک از سال 1980 در زمان سیستم عامل Mac OS X نسخه که آن را نمی کند.

اما حرکت همه از این Api ها و پايگاههاي فرعي به بازوی عملی نخواهد بود چرا که برنامه های کاربردی که در حال توسعه فعال امروز از آنها استفاده نمی. بنابراین مایکروسافت نیاز به انتخاب های سخت به آنچه به عنوان زبان های چارچوب کتابخانه ها و Api ها پشتیبانی می شود بومی در بازو جلو می رویم آنجا که اپل در حال انجام است با بازوی جدید مبتنی بر مکینتاش.

Containerization و ابر

در علاوه بر این به ویندوز 10 Arm پورت خود مایکروسافت است دیگر تغییرات معماری در ویندوز که مورد نیاز خواهد بود برای یک پلت فرم اصلی تغییر — مهمترین آنها استفاده از containerization.

بیش از سه سال گذشته این شرکت ساخته شده است که سرمایه گذاری های قابل توجهی در containerization تکنولوژی — شروع در Azure برای داخلی خود SaaS و PaaS ارائه شده است. در نهایت آن را نورد ظروف به مشتریان با استفاده از Docker و لاجوردی ظرف خدمات. ظرف تکنولوژی نیز بوده است نورد در ویندوز سرور 2019 و در سال های اخیر در مکان های ایجاد شده از ویندوز 10. این در حال حاضر مستقر شده به میلیون ها نفر از کاربران نهایی و تکنولوژی containerization تکنولوژی مکمل ساخته شده است در Hyper-V hypervisor/مجازی سازی موتور که پلت فرم تا به حال بیش از یک دهه است. ویندوز 10 X است که میله میله برای اجرا در سطح نئو با استفاده از یک به طور کامل کانتینری, componentized سیستم عامل و نرم افزار سیستم.

Containerization مهم است نه فقط به دلیل آن اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی و محیط به راحتی از یکدیگر جدا شده اما همچنین اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی و بخش هایی از ویندوز خود را به بیشتر componentized. با مخلوط کردن مجازی (VMs) و ظروف یک hyperscale ابر محیط زیست ارائه می کنند سریع تأمین بسیار ساده تر پچ مدیریت و توانایی پشتیبانی از ده ها میلیون نفر از کاربران در یک زمان است که نمی توان تنها با VMs به تنهایی.

VMs بسیار بیشتر منابع فشرده به عنوان آنها استفاده می شود برای اجرای کامل نسخه از سیستم عامل است و می تواند به طور کامل شبیه سازی سخت افزار. آنها ایده آل برای اجازه دادن به برنامه ها و محیط های به اجرا به طور کامل اصلاح نشده به طوری که یک “آسانسور و تغییر” رویکرد ممکن است برای کسانی که برنامه های کاربردی که به آن نیاز دارید. مجازی سازی برطرف مهاجرت نگرانی اما با توجه به اینکه VMs بیشتر منابع فشرده برای میزبانی از یک ظرف یا یک برنامه سرویس (PaaS) آنها نیز بسیار گران تر به اجرا در نظر محاسبه چرخه مشروط حافظه ذخیره سازی و I/O — بنابراین شما می خواهید به آنها را استفاده نکنید.

در علاوه بر این به برنامه های کاربردی در حال حرکت به ابر ظروف مورد نیاز خواهد بود به حرکت پنجره ها را به بازو در مشتری است. این است که به دلیل بهبود مدل امنیتی برای containerization و برای حمایت از تمام انواع برنامه های کاربردی میراث که ممکن است رفتار درستی یا ممکن است مطرح بالقوه خطرات امنیتی. دلایل مشابه در علاوه بر این به یک جدید اپل hypervisor برای میزبانی از ماشین های مجازی جدید اپل Arm مبتنی بر مکینتاش اجرا رزتا x86 تقلید لایه اپل در زمان اجرا محیط زیست و کاتالیست برنامه های کانتینری مد.

با توجه به اینکه مایکروسافت چنین گسترده مبتنی بر ابر منابع این سوال که آیا یا نه آن را حس می کند برای این شرکت به انجام این سطح از تلاش برای اجرای بومی برنامه های کاربردی ویندوز در کمتر قدرتمند تراشه های است که نمی خواهد با ارائه عملکرد است که کاربران نهایی انتظار می رود در موجود خود عدد.

به همین دلیل من معتقدم که مایکروسافت نمی خواهد دنبال یک سیب مانند مسیر به یک کامپیوتر جدید پلت فرم در حال اجرا بر روی بازوی — آن را به چیز دیگری به طور کامل.

وارد Azurebook

ویندوز 10 تجربه کاربر در حال حاضر منتقل شده به بازو می شود که ما بیشتر از راه به در حال حرکت به یک دسکتاپ جدید پارادایم. اما بدون به اندازه کافی قدرتمند Arm پردازنده شما نمی توانید به صورت محلی اجرا این نرم افزار کاربران می خواهند به حرکت به پلت فرم جدید.

در واقع مایکروسافت می تواند همچنان به سرمایه گذاری ده ها میلیارد دلار در ایجاد دسکتاپ خود را SoCs و رایانه های شخصی مانند Surface Pro X با کوالکام. متناوبا, آن می تواند خرید یک شرکت نیمه هادی مانند AMD و یا حتی کوالکام خود را برای رسیدن به برابری با اپل اگر آن رفت و در یک تصادف برنامه برای ساخت مایکروسافت در سیلیکون. اما بدان معنی نیست که این شرکت عملا نامحدود اسب بخار محاسبات در قالب بیش از 100 لاجوردی مراکز داده واقع در سراسر جهان — و در حال رشد است.

من باور دارم که آینده از کامپیوتر است که یک کامپیوتر در همه, اما آنچه که من اسمش “Azurebook.”

یک Azurebook خواهد بود Arm-based (و یا حتی یک مجوز-رایگان RISC-V و یا OpenPower مبتنی بر) سیستم در حال اجرا محروم-نسخه ویندوز 10 که تنها هدف این است که برای اجرای جدید کروم مبتنی بر نسخه ای از لبه مرورگر موفق UWP ویندوز فروشگاه نرم افزار و مهمتر از همه میراث ویندوز برنامه های میزبانی بر لاجورد. این می تواند پیکربندی شده به عنوان یک دسکتاپ به سبک دستگاه های متصل به یک اندازه کامل صفحه کلید و مانیتور بزرگ و یا به عنوان یک لپ تاپ.

آن را نمی خواهد هر گونه سازگاری میراث کتابخانه ها در همه. تمام برنامه های که ما می دانیم و عشق مانند دفتر — خواهد بود میزبانی به طور کامل در Azure خود را در حال اجرا در ظروف و VMs. به جای درگیر شدن در یک تصادف بازو-انتقال برنامه با توسعه دهندگان آن را به عنوان اپل در حال انجام است مایکروسافت را تشویق ISV را به containerize خود را Win32 برنامه ها برای اجرا در محیط های میزبانی به طوری که آنها را تبدیل به مشترک خدمات SaaS. میراث نرم افزار می تواند اجرا شود در ابر در زیرساخت های مجازی و یا خصوصی در مراکز داده و اصلاح نشده در حال اجرا بر روی راه حل های مانند Citrix. همه که از دست رفته است در این سناریو این است که کاربر پسند جلویی برای کاربران نهایی و شرکت برای دسترسی به برنامه در یک فروشگاه مانند UX.

آن را نمی خواهد همه را به لاجوردی, هر دو. مایکروسافت نیروی اصلی در پشت CNAB نرم افزار بسته بندی استاندارد است که اجازه می دهد تا برنامه های کاربردی برای بسته بندی در چنین راهی که آنها می تواند مستقر مشابه در هر hyperscale ابر و یا میزبانی مرکز داده, محیط زیست, آن است که آیا, لاجوردی, Amazon Web Services, Google Cloud, OpenStack و هر چیز دیگری.

مایکروسافت در حال حاضر شروع به استقرار ویندوز دسکتاپ های مجازی در Azure قیمت به طوری که شرکت می تواند دسترسی به آنها مجوز-رایگان ارائه آنها مناسب Microsoft 365 استحقاق. آنها به سادگی نیاز به پرداخت هزینه برای VM محاسبه ذخیره سازی و قابل اجرا شبکه های هزینه. اما مایکروسافت می تواند شیرین معامله و حتی بیشتر اگر آن را به از بین بردن VM مورد نیاز و اجرای از راه دور ویندوز 10 محیط و میزبانی برنامه ها در ظروف — و سپس شما فقط می تواند پرداخت پول برای دسترسی به برنامه های کاربردی خود را دارند.

کاربر پذیرش نیست ویژگی های اجرای این مانع عمده

برای پایان دادن به کاربران به کنار گذاشتن میراث اینتل رایانه های شخصی و حرکت به آنچه که موثر خواهد بود یک مشتری نازک دستگاه این امر نیاز به یک به طور قابل توجهی بهتر تجربه و این امر نیز نیاز به کمتر گران تر از آنچه که آنها در حال حاضر.

من فکر می کنم آن را بی خطر است برای گفتن که هیچ کس در حال رفتن به پرتاب کاملا سیستم خوب است که آنها در حال حاضر استفاده از — این چرخه جایگزینی برای رایانه های شخصی خانه به طور معمول رخ می دهد که این دستگاه را نمی توان ترمیم. اما با بیشتر و بیشتر کارکنان تغییر محل کار خود را به صفحه اصلی بر اساس تنظیمات با توجه به افزایش اجتماعی فاصله وجود دارد مسائل عملی در حال انجام آن پشتیبانی است که باید به حساب گرفته شود.

هر سازمان با صفحه اصلی مبتنی بر کارکنان است رفتن به نیاز به آن دارایی را در این زمینه — و کامپیوتر از راه دور و پشتیبانی نرم افزار تحت سنتی مدل ناپایدار کابوس. آینده از کار از راه دور نیاز به یک رویکرد کاملا جدید.

یک “Azurebook” خواهد بود یک صفر پیکربندی دستگاه خواهد بود که بسته به Azure Active Directory مدیریت هویت. آن موثر خواهد بود لوازم خانگی چون همه به آن نیاز دارد به انجام است با استفاده از سبک پهنای باند صرفه جویی درمصرف RDP یا ICA مبتنی بر پروتکل های اتصال به کنترل از راه دور برنامه های در حال اجرا در ابر و منو و آیکون که جمعیت به عنوان مورد نیاز برای دسترسی به این منابع به عنوان مشروط. این خواهد بود که ویندوز معادل یک Chromebook (یا Chromebox) – اما با مایکروسافت UX.

یک دستگاه نیاز فقط اسب بخار به اندازه کافی برای ارائه یک روح-به اندازه کافی رابط کاربری گرافیکی جلویی بر روی دستگاه محلی — همه سنگین پردازش برنامه رخ خواهد داد در ابر مراکز داده اند که مقادیر زیادی از قدرت محاسباتی. بنابراین در تئوری نباید آن را دشوار است برای ساخت یک ترمینال نوع دستگاه 300 دلار اجرا می شود که در پایین-قدرت بازوی تراشه کامل با شبکه و زمینه سازی. این کار نیاز به محلی اسب بخار از چیزی شبیه به iPad Pro به انجام آنچه در آن نیاز به انجام. هر تعداد از ارزان SoCs وجود دارد که در زنجیره تامین برای ساختمان های امروز تبلت های اندروید و گوشی های هوشمند خواهد بود مناسب برای ساخت چنین دستگاه ها و اجازه می دهد تا تولید کنندگان به نگه داشتن قیمت مقرون به صرفه.

که حل این مشکل برای موسسات کوچک و متوسط و شرکت های, اما آنچه در مورد خود را در خانه به طور متوسط کاربر ؟ مسلما PC بوده است ناپدید شدن در خانه برای سال و با وجود میلیون ها نفر از افرادی که خود را ندارد و رایانه های شخصی در همه جای خود را تجربه محاسبات با گوشی های هوشمند و یا قرص. هنوز یک $300-$500 دستگاه یکپارچه با صفحه نمایش و مصرف کننده آبونمان خدمات است که می تواند اتصال به مانیتور خارجی و ماوس/صفحه کلید به راحتی می تواند جایگزین صفحه اصلی کامپیوتر اگر میزبانی برنامه های کاربردی ابر بودند مناسب و قوی.

گوگل در حال حاضر ساخته شده قابل توجه تاخت و تاز با تجهیز دانش آموزان با Chromebooks و ارائه آنها را با دسترسی به GSuite. مایکروسافت می تواند انجام دهد همان چیزی که با سرمایه گذاری بیشتر منابع در وب UX برای دفتر. در حالی که تمام ویژگی های نسخه دسکتاپ شده اند منتقل شده بیش از, مانند, چند, نویسنده, همکاری, آن را در حال حاضر بسیاری از راه وجود دارد و کاملا قابل استفاده است.

رایگان وب مایکروسافت نسخه 365 است که بدون شک “به اندازه کافی خوب” برای بسیاری از کاربران نهایی به انجام نوعی بهره وری ، اگر 365 حق ندارد ارائه شده توسط خود را در محل کار یا آموزشگاه و آنها نیاز به قابلیت های اضافی از کسب و کار محصول تک و خانواده استحقاق کاملا مقرون به صرفه — آن 69 دلار در سال برای یک کاربر منحصر به فرد و 99 دلار برای شش کاربران با فرض آموزشی تخفیف و یا مزایای نیستند اعمال می شود.

چالش خواهد بود که ویژگی های پیاده سازی و ایجاد یک تجربه قابل قبول برای کاربر نهایی. هیچ سوالی وجود دارد که ترکیبی مبتنی بر ابر تجربه بهتر خواهد بود انجام خواهد شد امن تر خواهد بود و عملا تعمیر و نگهداری رایگان برای همه با استفاده از آن. از آن خواهد شد به درک که ابر کندتر است که میزبانی برنامه ها نیست به عنوان غنی و یا قابلیت فشرده است که آن را به شمار برخی از مرتب کردن بر اساس از boogeyman امنیت یا خطر حفظ حریم خصوصی و یا اتصال نمی تواند قابل اعتماد است.

بله نگرانی وجود دارد که هر گونه از دست دادن اتصال باعث می شود یک محیط بی فایده است. هنوز آزمایشی است و در حال حاضر فراگیر در پایان کاربر در محیط و از دست دادن اتصال به کامپیوتر را از راه دور کار می آیند به توقف بدون در نظر گرفتن. مهم نیست که اگر شما برنامه های محلی و یا از راه دور چون همه دسترسی به اطلاعات شرکت خود را به حمل و نقل اینترنت بدون در نظر گرفتن. برای بسیاری از کار از راه دور با استفاده از موارد اگر پهنای باند خود را پایین می رود و کار خود را در حال رفتن به توقف این که آیا شما با استفاده از یک کامپیوتر مک و یا یک ترمینال.

نیز وجود دارد که اجتناب ناپذیر “من نمی اعتماد ابر چون X” و “من می خواهم کامل در اختیار داشتن اطلاعات من” naysayers که مقاومت کرده اند به روز رسانی به ابر مبتنی بر خدمات ، برخی از اجرا باطنی انواع برنامه های کاربردی که ممکن است هنوز ابر معادل و برخی از موبایل های کارگران را مجبور به کار در این زمینه نیز هست.

این افراد ممکن است هرگز قادر به مهاجرت به این سیستم و برای کسانی که همیشه وجود خواهد داشت یک نیاز برای کامل کامپیوتر و یا حداقل در دستگاه های تلفن همراه با برنامه های محلی در حال اجرا است. اما این بیشتر از لبه موارد و نقاط دورافتاده از هنجار — که به راحتی می توانید با استفاده از مدیریت مبتنی بر ابر نرم افزار محیط زیست است.

خواهد Microsoft ساخت کامل Arm مبتنی بر رایانه های شخصی برای رقابت جدید با اپل سیلیکون مکینتاش? یا آن را یک Azurebook روش ؟ صحبت کردن و اجازه دهید من می دانم.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>