Extra در عینک شنا

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Amir Khorouti)سد شیاده در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی بابل، روی رودخانه چلیم از سرشاخههای

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Amir Khorouti)سد شیاده در ۳۳ کیلومتری جنوب غربی بابل، روی رودخانه چلیم از سرشاخههای رودخانه بابل رود در روستای شیاده و در بخش بندپی غربی این شهرستان واقع شده است. این جاذبهی زیبای گردشگری در روستایی به همین نام، در مراتع «کالبکوشت» و در بخش بابلکنار این شهرستان قرار گرفته و دارای ارتفاعی بالغ بر ۹ متر است. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: حسن خسروانی)در جنوب شهرستان بابل، درون باغ باصفا و بسیار زیبایی که امروزه محل دانشگاه پزشکی استان مازندران است، عمارتی تاریخی، باشکوه و مجلل به نام کاخ سلطنتی بابل قرار گرفته است که متعلق به دوران پهلوی است. محمد حسن خان قاجار در سال ۱۱۴۶ پس از تصرف مازندران و غلبه بر کریمخان زند، برای نشاندادن قدردانی خود از مردم بابل، این پل بزرگ را احداث کرد و به همین دلیل به پل محمد حسن خان معروف شد. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: الهه هدایتی)پل محمد حسن خان بابل از یادگارهای دوران زندیه است که از روی رودخانه بابلرود میگذرد و هفت طاق اصلی و دو طاق فرعی دارد. This  da ta h᠎as be en cre ated ​by GSA C᠎ontent​ Gener ator Dem᠎ov er sion.

منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: سید محمد حسین)تکیه روستای مقریکلا در بخشبند پی غربی شهرستان بابل قرار دارد و اثری از دوران زندیه و قاجاریه به حساب میآید. برای مسافران که قلاب و وسایل ماهیگیری بههمراه دارند، امکان ماهیگیری وجود دارد.سقاتالار شیاده را نیز از دست ندهید؛ اثری مربوط به اواخر دوره قاجاریه در روستای شیاده که دارای نقشونگارهای زیبا با اشعار مذهبی است و بهعنوان یک اثر ملی به حساب میآید. این اثر ثبت ملی که ۱۴۰ متر طول و ۶ متر عرض دارد، تا سال ۱۳۴۳ تنها راه ارتباطی بابل و آمل بود؛ تا اینکه راه جدیدی ساخته شد. این مسجد در دورههای مختلف، بهویژه عصر صفوی، بازسازی شد و در دوره فتحعلی شاه بر اثر زلزله تخریب و مجددا بنا شد. این امامزاده در ایام ماه محرم و روزهای تاسوعا و عاشورا، به محل سوگواری هئیتهای عزاداری محلههای بابل تبدیل میشود.در ورودی امامزاده، یک مسجد کوچک قرار دارد که به آینهکاری زیبایی مزین شده است. منبع عکس: گوگل مپ (عکاس: Hamid Hosseinataj)آستانه امامزاده قاسم (ع) که بین مردم بومی با نام «بقعه آستانه» شناخته میشود، از آثار تاریخی و مذهبی مرکز شهر بابل است. پس از رسیدن به روستا، برای اینکه از آبشار زیبای کلیره (بتلیم) دیدن کنید، باید آماده یک جنگلنوردی حسابی شوید.این ماجراجویی دلانگیز در دل جنگل ۴۵ دقیقه طول میکشد و در نهایت آبشار ۱۰ متری کلیره پیش چشمتان ظاهر میشود.

این عینک فقط و فقط با قیمت ۱۰ دلار در بازار جهانی به فروش میرسد؛ که با این کیفیت به خوبی وارد رقابت با رقیبان شده است. عینک شنای حرفهای: برای شناگران حرفهای و مسابقات طراحی شده و قیمت آنها بالاست. ضمن اینکه رویش گیاهان در کف جادههای خاکی، بهخصوص در اوایل بهار، زیبایی آن را مضاعف میکنند و لذت وافری را برای شما به ارمغان میآورند. هنگام حضور در این جنگل میتوانید در کلبههای جنگلی و آلاچیقها یا زیر سایه درختان سرسبز و باطراوت به استراحت بپردازید و ضمن لذتبردن از مناظر اطرافتان، بساط پیکنیک را به پا کنید.علاوه بر جادههای آسفالتی که در این پارک جنگلی به چشم میخورد و تردد با خودرو را آسان کردهاند، جادههای خاکی نیز وجود دارد که بهراحتی میتوانید در آنها قدم بزنید و اگر بارانی هم باریده باشد، بوی عطر خاک را استشمام کنید. در برخی از نقاط، درختان سر به فلک کشیده، در هم فرو رفته و محیط لذتبخشی برای راهفتن خلق کردهاند؛ بهطوری که حتی استراحت در زیر سایهشان، برای هر گردشگری جذاب خواهد بود. از اولین اقدامات بنجامین فرانکلین، تأسیس کلوب جنتو در سن بیست و یک سالگی بود.

کافی است یک جای پارک خوب پیدا کنید و از این فرصت استفاده کنید. پارک جنگلی بابلکنار، گونههای مختلف گیاهی همچون شمشاد، راش، زبانگنجشک، بلوط، نارون و توسکا را در خود جای داده است و گونههای جانوری آن هم کم نیستند؛ بهطوری که هنگام قدمزدن، صدای برخی از پرندهها را خواهید شنید و شاید شانس دیدن برخی جانوران را نیز داشته باشید.آبشار و چشمه کوچکی نیز در این پارک جنگلی وجود دارد که یکی از جاذبههای اصلی آن محسوب میشود. برای رسیدن به روستای بتلیم باید از مسیری جنگلی عبور کنید که بینهایت زیبا است و خود یکی از جذابیتهای این سفر محسوب میشود.اگر فصل بهار را برای مسافرت به این منطقه انتخاب کنید، بوی عطر گلها و سرسبزی درختان، هوش از سرتان خواهد برد. همچنین، باید تمام صورت را با پارچه خیس، یا ماسک مرطوب بپوشانید. اگر به بازار مراجعه کنید با انواع مختلف عینک شنا رنگی مواجه خواهید شد که در اکثر موارد صرفا بنا به سلیقه شناگر انتخاب و خریداری می شوند و فقط هنگام خرید باید دقت کنید عینک شنا قابلیت ضد اشعه ماوراء بنفش خورشید را داشته و از کیفیت بالایی برخوردار باشد در این صورت رنگ لنز و یا بندهای سیلیکونی تاثیر چندانی بر کیفیت آن نخواهد داشت مگر آنکه اگر عینک از دستان شما رها شده و به زیر آب برود قطعا پیدا کردن مدلهای رنگی آسانتر خواهد بود.  Post w as creat ed by GSA ᠎Content ᠎Gene rator DEMO!

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن