کروم و فایرفاکس در حال گرفتن پشتیبانی برای جدید AVIF فرمت تصویر


AV1 AVIF

جدید بسیار سبک وزن و, حق امتیاز رایگان, AVIF فرمت تصویر در حال آمدن است به مرورگرهای وب است. کار تقریبا کامل بر روی اضافه کردن AVIF پشتیبانی برای گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس.

تصویر جدید فرمت در نظر گرفته شده است یکی از سبک ترین و بهینه ترین فشرده سازی تصویر, فرمت, و در حال حاضر به دست آورد ستایش از شرکت هایی مانند Netflix بکشد که آن را نسبت به موجود فرمت های تصویری مانند JPEG, PNG و حتی جدیدتر WebP.

تاریخچه کوتاه از AVIF

مخفف AVIF مخفف AV1 فرمت فایل تصویر. همانطور که از نام آن نکات AVIF بر اساس AV1 که یک کدک های ویدئویی است که توسعه داده شد در سال 2015 پس از یک همکاری بین گوگل و سیسکو و Xiph.org (که همچنین با موزیلا).

در آن زمان سه تصمیم برای استخر های مربوطه خود را در خانه و تصویری کدک (VPX ثور و Daala) برای ایجاد یک های جدید (AV1) که آنها برنامه ریزی شده برای ارائه به عنوان یک منبع باز و رایگان خانواده سلطنتی جایگزین برای تمام تجاری کدک های ویدئویی است که تا به حال تکه تکه و مسدود تصویری جریان بازار در اواخر و اوایل 2000s 2010s.

پس از آن راه اندازی آن را نمیگیرد طولانی برای AV1 به ایجاد خود را به عنوان یکی از بهترین کدک های ویدئویی در بازار و به دست آوردن ارزیابی از تمام شرکت هایی که اجرا آن — یعنی Facebook.

به عنوان AV1 بالغ, اتحاد برای باز رسانه ای این سازمان در پشت AV1 همچنین تصمیم به ایجاد یک تصویر فرمت فایل است که با استفاده AV1 الگوریتم های فشرده سازی برای کاهش حجم تصاویر در وب سایت و در جاهای دیگر.

بالا سوار در AV1 موفقیت آن نیز نمی کنند AVIF طولانی برای به دست آوردن تصویب. Netflix نورد پشتیبانی از AVIF تصاویر در اواخر سال 2018 حتی قبل از تصویر جدید استاندارد به طور رسمی تایید شده در فوریه 2019 و جریان ویدئو پلت فرم به زودی برنامه های نرم افزار مانند VLC پلیر تصویری از Gimp image editor, و دیگران.

اما AVIF کردم بزرگترین آن افزایش زمانی که مایکروسافت پشتیبانی اضافه شده برای آن در ویندوز 10 مارس 2019 به روز رسانی. تا زمانی که کاربران مناسب AV1 تصویری کدک های نصب شده از فروشگاه مایکروسافت (دانلود رایگان), AVIF تصاویر خواهد شد در حال حاضر بار بومی در ویندوز 10 برنامه های مانند رنگ ها و فایل اکسپلورر.

پشتیبانی از آمدن به مرورگرها

اما AVIF است به احتمال زیاد به دریافت بزرگترین افزایش در ماه های آینده زمانی که آن را به آرامی راه خود را به مرورگرهای وب است. یک بار در وب, مرورگرهای وب, سایت اپراتور قادر خواهد بود به بقیه مطمئن است که آنها می توانید انتقال به فرمت جدید در تولید زنده سایت, که, به نوبه خود, موشک وار رفتن خواهد شد تصویب آن و حتی بیشتر.

درست مثل آن بود که با AV1, فایرفاکس اولین مرورگر برای اعلام پشتیبانی از AVIF.

موزیلا شروع به کار بر روی اضافه کردن AVIF پشتیبانی برای فایرفاکس در ماه ژانویه سال 2020 و در ابتدا این ویژگی قرار بود به زندگی در مه با فایرفاکس 76.

متاسفانه موانع و coronavirus همه گیر تاخیر این برنامه. در حال حاضر موزیلا هنوز تست AVIF داخل فایرفاکس شبانه و رسمی AVIF تصویر پشتیبانی می رود که به زندگی بعد از این تابستان با انتشار فایرفاکس 80 در پایان ماه اوت — مگر اینکه آن را دوباره به تعویق افتاد.

firefox-avif.png

AVIF آزمایش در فایرفاکس شبانه

در کروم این قابلیت نیز برنامه ریزی شده برای انتشار در این سال در کروم 85 نیز انتظار می رود گاهی اوقات در ماه اوت.

با توجه به Gerrit ورود گوگل پرش مرحله تست پس از آن معتقد است که وجود دارد “کم خطر” برای اضافه کردن این AVIF پشتیبانی برای مرورگر و فعال خواهد شد AVIF پشتیبانی به طور پیش فرض برای تمام کاربران یک بار کروم 85 است زندگی می کنند.

پس واقعی AVIF پشتیبانی اضافه شده به مرورگر کروم موتور — که در آن کروم است که بر اساس — AVIF پشتیبانی نیز به احتمال زیاد آن را به دیگر کروم مبتنی بر مرورگر مانند لبه ویوالدی, اپرا و شجاع در پایان سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de