اپل شکایت کرد برای اقدام در برابر کارت آیتونز کلاهبرداری


iTunes Apple store gift cards
تصویر: اپل سایت

اپل شده است شکایت در یک دادگاه کالیفرنیا به انجام نمی دهد به اندازه کافی برای مبارزه با آیتونز کارت هدیه کلاهبرداری است.

با توجه به اسناد دادگاه شاکیان در یک کلاس طرح دعوی در دادگاه اقدام ظ اوایل این ماه ادعا می کنند که اپل آگاه است و آگاهانه اجازه آیتونز کارت, کلاهبرداری به تداوم آن را به عنوان اجازه می دهد تا شرکت برای ایجاد سود از فریب خوردن بودجه.

آنچه یک “کارت آیتونز کلاهبرداری”

آیتونز کارت هدیه کلاهبرداری شده است در اطراف از اواسط 2000s زمانی که اپل معرفی کارت هدیه آیتونز فروشگاه که آن را بعد از آن گسترش به تمام فروشگاه های خود را تحت آن زمان نام رسمی فروشگاه App & گیفت کارت آیتونز.”

تغییرات متعددی از این کلاهبرداری اما اکثریت قریب به اتفاق دنبال همان سست الگوی.

کلاهبرداران با تماس قربانی با استناد فوری و حساس به زمان سناریو است که نیاز به پرداخت برای چیزهایی مانند مالیات صورتحساب بیمارستان وثيقه پول جمع آوری بدهی و صورتحساب ابزار. آنها اصرار قربانیان به خرید یک کارت آیتونز از یک خرده فروش های محلی و تصویب این کارت سریال و کد و پین به scammer به عنوان مدرک پرداخت.

بسیاری از این کلاهبرداری را از اهداف مسن هستند که ممکن است آگاه باشید که iTunes و فروشگاه اپل گیفت کارت تنها می توان در فروشگاه های اپل و هیچ جای دیگری-مانند پرداخت قبوض و یا مالیات در دنیای واقعی است.

از “کلاهبرداری” است که در زمان قربانیان متوجه این جزئیات کوچک, کلاهبردار در حال حاضر با استفاده از کارت های هدیه وجوه. فریب خوردن وجوه به طور معمول متمرکز در راه های مختلف اما سه روش اغلب مواجه می شوند:

  1. کلاهبردار با استفاده از بودجه برای خرید یک دستگاه اپل (مک, آی فون, اپل و یا دیگر) که بعدا آن را فروشد به دست آوردن دسترسی به دنیای واقعی فیات ارز.
  2. کلاهبردار با استفاده از این بودجه برای خرید قدرت پردازش و یا پول دیجیتال در یک برنامه و یا بازی آنها را راه اندازی و ایجاد دنیای واقعی provits برای یک شرکت متعلق به آنها و یا با همکاری.
  3. Scammer فروشد هدیه, کارت, کد و پین برای دیگر جنایتکاران.

طرح دعوی در دادگاه: اپل بهره مند است از اجازه دادن به scammers اجرا وحشی

در دعوی خود را شاکیان می گویند که با وجود دانستن این مشکل برای سال اپل انجام داده است و نه هر چیزی برای جلوگیری از آن علاوه بر قرار دادن یک صفحه وب بر روی وب سایت خود را با یک هشدار دهنده ساده.

“اپل انگیزه به اجازه اومدی به ادامه دلیل آن را درو 30 ٪ کمیسیون در تمام درآمد حاصل از فریب خوردن و آگاهانه و یا بی پروا اپل نقش بسیار حیاتی در این طرح با عدم جلوگیری از پرداخت به scammers” اسناد دادگاه به عنوان خوانده شده.

شاکیان می گویند که با وجود اپل کنترل از تمام نرم افزار فروشگاه معاملات و کارت هدیه شرکت “دروغ می گوید قربانیان که 100 ٪ از پول خود را غیر قابل استرداد است.”

“اپل حفظ 30 درصد از صرف بودجه برای خود. در همه زمان ها این مقدار باقی مانده بازیابی به مصرف کننده. اپل دارای باقی مانده صرف بودجه برای چهار تا شش هفته قبل از پرداخت به شخص ثالث فروشندگان در برنامه iTunes و فروشگاه ها در آن ذخیره می شود ارزش صرف شد معنی باقی مانده نیز قابل بازیابی به مصرف کننده” طرح دعوی در دادگاه مدعی.

شاکیان ادعا می کنند که اپل را نقض کرده کالیفرنیا مصرف کنندگان راه حل های قانونی عمل می کنند (CLRA) که کمک های مالی برای کمک به قربانیان هر گونه ضرر و زیان آنها رنج می برند زیر یک عمل غیر قانونی.

فعلی شاکیان تمام سالمندان از 50+ سال در حال حاضر به دنبال مواد برای کمک به بودجه آنها از دست رفته در گذشته کلاهبرداری است.

آنها همچنین به دنبال یک دستور برای جلوگیری اپل از انتقال هر گونه پول به اپل توسعه دهنده حساب های شناخته شده در ارتباط با کارت هدیه کلاهبرداری است.

بر اساس FTC شکایات و آمار اسناد دادگاه برآورد کارت آیتونز کلاهبرداری و زیان به حدود 1 میلیارد دلار با اپل حفظ 300 میلیون دلار در کمیسیون.

با توجه به یک سال 2018 FTC گزارش یک چهارم از قربانیان که گزارش سقوط قربانی اومدی گفت: از آنها خواسته شد به پرداخت دستیابی به یک کارت هدیه و عبور در کارت کد. از تمام کارت هدیه کلاهبرداری FTC گفت که کارت آیتونز اختصاص 23.7 درصد از تمام موارد در سال 2018 بیشتر از هر نوع کارت هدیه کلاهبرداری است.

ftc-itunes-gift-cards.png
تصویر: FTC

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>