آنو محققان کرک بعدی مرحله نیمه هادی انعطاف پذیر توسعه

محققان استرالیایی دانشگاه (ANU) را توسعه داده اند یک نازک و همینطور آلی مواد نیمه هادی است که به طور بالقوه می تواند مورد استفاده در تلفن های همراه و دیگر دستگاه های الکترونیکی.

منجر محققان Ankur شارما و لری Lu توضیح داد که چگونه نیمه هادی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کمک به ایجاد فوق العاده سریع تراشه های الکترونیکی.

“متعارف دستگاه های اجرای در برق — اما این مواد اجازه می دهد تا ما را به استفاده از نور یا فوتون ها که سفر بسیار سریعتر” شارما گفت.

“جالب خواص ما مشاهده کردیم که در این ماده آن را به یک مدعی برای فوق العاده سریع الکترونیکی پردازنده ها و تراشه های.

“ما در حال حاضر کامل ساختمان بلوک برای رسیدن به انعطاف پذیر نسل بعدی الکترونیک است.”

این مواد با توجه به Lu, یک صد و یک اتم کربن ضخیم است که معادل بودن “صد بار نازک تر از یک تار موی انسان” است و توانایی شخص به هر شکل.

“قابلیت های ما مشاهده شده در این مواد است که می تواند کمک به ما برای رسیدن به فوق العاده سریع دستگاه های الکترونیکی” لو گفت.

همچنین نگاه کنید به: پیش بینی: 240 میلیون دستگاه خواهد شد که انعطاف پذیر و یا صفحه نمایش تاشو توسط 2028 (TechRepublic)

توسعه این نیمه هادی های ایجاد شده در این تیم را اختراع از یک نیمه هادی در سال 2018 است. اما بر خلاف این جدیدترین مواد که با استفاده از مواد آلی یکی از توسعه یافته دو سال پیش به خطر بیافتد از هر دو آلی و عناصر معدنی.

در این آخرین تحقیقات مهندسین قادر به بهبود آلی بخشی از این مواد که به آنها اجازه داد به طور کامل حذف معدنی جزء.

“آن را ساخته شده از کربن و هیدروژن که به معنی دستگاه را می توان زیست تخریب پذیر و یا به راحتی قابل بازیافت در نتیجه اجتناب از تن از زباله های الکترونیکی تولید شده توسط نسل فعلی دستگاه های الکترونیکی” شارما گفت.

شارما افزود در حالی که دستگاه های واقعی هنوز هم ممکن است برخی از راه مطالعه نشان داد که مواد بالقوه قابلیت های.

فقط در هفته گذشته مشترک المنافع پژوهش های علمی و صنعتی سازمان (CSIRO) ملبورن-شرکت بر اساس بور مولکولی و کره جنوبی ساخت شرکت Kyung-In مصنوعی شرکت (کیسکو) امضا توافق نامه به commercialise مواد پلیمری انعطاف پذیر, الکترونیک, تلفن همراه, صفحه نمایش, و دیگر برنامه های کاربردی در بهداشت و درمان صنعت و کشاورزی است.

تحت توافق بور مولکولی و کیسکو را با استفاده از یک مجموعه از CSIRO فن آوری برای تولید آنچه را به آنها لقب را به عنوان “خلوص بالا دقت مهندسی پلیمر”.

این CSIRO فرآیندها و فن آوری خواهد شد که با استفاده بور مولکولی شامل برگشت-علاوه بر تکه تکه شدن زنجیره انتقال (قایق) برای فعال کردن تولید پلیمرهای; جریان شیمی یک فرایند است که مورد استفاده برای ایجاد انعطاف الکترونیک با استفاده از پلیمرهای; چارچوب های آلی فلزی که جذب مولکول ها و برداشت آب از هوا; و MS3 حفاظت هنر, رزین.

بیشتر آنو اخبار

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>