جدید آمازون ابزار الکسا برای توسعه دهندگان نکات در چه بعدی برای دستیار صوتی

آمازون در روز چهارشنبه است نورد از کشت از ویژگی های جدید و ابزار برای کمک به توسعه دهندگان ایجاد مهارت برای الکسا آن هوش مصنوعی مجهز به دستیار صوتی. این بهبود الکسا مهارت های کیت (درخواست) طیف وسیعی از پیچیده بهبود الکسا را بنیادی تکنولوژی صوتی را به امکانات اشاره است که در آینده الکسا — از جمله ویژگی های است که تسهیل صدای مبتنی بر تجارب خارج از خانه هوشمند.

هنگامی که بهبود الکسا مهارت های کیت “ما سعی می کنید به فکر می کنم از نظر تجربه ما را قادر می سازد,” Nedim Portela, آمازون معاونت الکسا دستگاه ها و توسعه فن آوری گفت: به ZDNet “اما همچنین که در آن ما در حال تاسیس و چه در آینده-که در آن ما می خواهم به تاسیس شود و چگونه ما می تواند دریافت که آغاز شده است.”

تمام گفته آمازون است نورد از 31 ویژگی های جدید است. آنها جا به چند تم مختلف با توجه به Cop. با وجود پیشرفت در ایجاد تمرکز بیشتر طبیعی و مکالمه تجارب با الکسا. بعدی وجود دارد ویژگی های جدید با تمرکز بر ایجاد چند معین Alexa مهارت-مهارت های که در دسترس هستند از طریق هوشمند بلندگو بلکه صفحه نمایش و دیگر خانه های هوشمند دستگاه های. پس از آن وجود دارد ویژگی های جدید است که تمرکز بر مصرف الکسا در خارج از خانه-به خود بارگذاری سوار, به عنوان مثال. در نهایت وجود دارد ویژگی های جدید متمرکز بر کمک به مصرف کنندگان کشف الکسا مهارت های آنها دنبال آن هستید.

“شما می توانید مشاهده [ویژگی های جدید] بر اساس جایی که ما در پیشرفت” Portela گفت. “هنگامی که شما نگاه کنید ما در زبان طبیعی بهبود ویژگی های صوتی همواره پایه و اساس ما — ما یک وظیفه به آن را بهتر و بهتر از هر سال… صدا عالی بود و طبیعی است که نخست ضروری است. مناطق دیگر مانند صفحه نمایش و چند رسانه ای شما می توانید آن را به عنوان اضافه کردن یک دانه ما در حال حاضر کاشته… که ما می خواهیم به سرعت به سطح بعدی. و سپس بر روی go-[Alexa تجربه] نسبتا جدید است.”

آمازون به مدت طولانی led هوشمند بلندگو بازار و گسترش دستگاه های متصل به الکسا و همچنین به عنوان مهارت های مختلف در دسترس برای هوش مصنوعی دستیار باید کمک به دفع کردن رقیب تلاش های مانند گوگل دستیار اکوسیستم. مشتریان در حال حاضر “صدها میلیون نفر” از الکسا دستگاه های آمازون می گوید: از جمله هوشمند, بلندگو, تلویزیون های هوشمند, هدفون, و رایانه های شخصی است. تعامل مشتری با الکسا تقریبا دو برابر بیش از سال گذشته است. در ضمن بیش از 700 ، 000 توسعه دهندگان آن ساخته شده اند الکسا مهارت های این شرکت می گوید و بیش از 100000 مهارت های منتشر شده اند.

دسته بندی محبوب از الکسا مهارت شامل سرگرمی, بهداشت و سلامتی, Portela گفت و اخیرا COVID-19 اطلاعات است. برخی از مارک های بزرگ شنود گذاشته اند الکسا به عنوان یک کانال اضافی که از طریق آن به دست مشتریان برسد. به عنوان مارک های مانند Uber, domino’s پایتخت یک و استارباکس به دنبال راه هایی برای گسترش کسب و کار خود استراتژی “ما قطعا فراموش دیدن بالقوه وجود دارد” Portela گفت.

در اینجا نگاهی به برخی از مهارت های آمازون ویژگی های کیت:

عمیق شبکه های عصبی (DNN): آمازون اتخاذ DNNs است که بهبود الکسا طبیعی درک زبان (NLU) از کلمات و جملات به صورت دقیق تر سفارشی مهارت های درک. بر اساس نتایج اولیه از این بهبود آمازون انتظار دارد که با استفاده از مهارت های بهبود یافته NLU را ببینید 15 درصد بهبود در دقت و صحت. بهبود خواهد آمد به طور خودکار یک بار DNNs در حال نورد — آنها را پوشش می دهد صدها نفر از مهارت تا پایان سال Portela گفت.

الکسا مکالمات (بتا) است که یک گفت و گو مدیر کمک خواهد کرد که توسعه دهندگان بیشتری ایجاد, طبیعی, گفتگو با مشتریان است.

“زبان طبیعی است که در واقع چیزی بسیار دشوار است برای تقلید” Portela گفت. “هنگامی که مردم صحبت می کنند به طور طبیعی آنها تغییر جهت آنها را به متنی ارجاع به چیزهایی گفتند. گاهی اوقات آنها بیش-تامین اطلاعات گاهی اوقات آنها عرضه آن — وقتی اتفاق می افتد که مصرف کنندگان برگرداندن به رباتیک به زبان و عبارات ساده و توسعه دهندگان فقط به من بدهید.”

الکسا مکالمات با استفاده از یادگیری عمیق و مبتنی بر رویکرد است. توسعه دهندگان را به آمازون چند نمونه از عبارات مکالمات خود را به عنوان به خوبی به عنوان برخی از رابط های برنامه کاربردی است که پیاده سازی خدمات آنها در حال تلاش برای رسیدن به. از آن نمونه های آمازون سیستم هوش مصنوعی تلاش برای پیش بینی همه امکان مکالمه مسیرهای کاربر ممکن است. آن را کاهش می دهد مقدار از پایان دادن به عقب کد توسعه دهندگان برای ایجاد و مقدار داده های آموزشی آنها را به ارائه.

Web API برای بازی (در حال حرکت به GA در این سال): این API باعث می شود آن را آسان تر برای ایجاد چند, معین, الکسا-فعال بازی برای دستگاه های با صفحه نمایش. توسعه دهندگان می توانند با استفاده از فن آوری های وب و ابزار (مانند بوم 2D WebAudio WebGL جاوا اسکریپت و CSS) برای ساخت بازی های تعاملی تجربه برای اکو نشان می دهد و آتش را انتخاب کنید دستگاه های تلویزیون.

مهارت سرگیری (در پیش نمایش): این قابلیت به شما نگه داشتن یک مهارت در حال اجرا در پس زمینه به طوری که یک کاربر می تواند بازگشت به آن بعد از استفاده از الکسا برای چیز دیگری و یا پس از یک دوره معینی از زمان. اگر کاربر کمک های مالی مناسب مجوز این ویژگی را حتی ماشه جدید تعامل فعالانه. برای مثال اگر یک مشتری با استفاده از الکسا به کتاب بارگذاری سوار, سوار-رزرو برنامه (از طریق الکسا) می تواند فعالانه بگویید مشتری در زمان مناسب “خود را بارگذاری وارد کرده است.”

در حالی که این ویژگی در حالت پیش نمایش تنها یک مهارت خواهد بود قادر به اجرا در پس زمینه در یک زمان. علاوه بر این, اولیه, فاصله زمان برای مهارت های در حال اجرا در پس زمینه خواهد بود یک ساعت Portela گفت.

“ما در حال شروع این کار در حالت پیش نمایش به طوری که هیچ یک از ما نیست که پاسخ نهایی به این پرسش, اما ما فکر می کنم در مورد آنها به عنوان آینده همه چیز به تعیین او گفت:” به ZDNet. “در این مرحله ما می خواهم برای دیدن چگونه این ویژگی طنین انداز با توسعه دهندگان و کاربران و آنچه را که آنها می توانید تصور کنید که آنها می تواند با آن انجام دهد و تا آن زمان ما بود محافظه کار در مورد آن.”

مهارت سرگیری ویژگی Portela گفت: یک مثال از راه آمازون است فکر کردن در مورد آنچه مورد نیاز است را به الکسا در خارج از خانه است. در داخل خانه الکسا است که اغلب استفاده می شود برای یک کار ساده او اشاره کرد. در خارج از خانه — هنگامی که مشتریان ممکن است با استفاده از الکسا از طریق اکو جوانه یا اکو خودکار به عنوان مثال — مکالمات تر “چند رشته ای” او گفت:.

الکسا برای برنامه (در پیش نمایش): این ویژگی نیز بشود مصرف الکسا بر روی بروید. این اجازه می دهد تا توسعه دهندگان ترکیب خود الکسا مهارت های خود را با iOS و آندروید, نرم افزار موبایل, بنابراین کاربران می توانند شروع به تعامل با الکسا و سپس پایان کار خود را با یک برنامه تلفن همراه. برای مثال مشتریان می تواند قبلا درخواست توییتر مهارت برای روند یا اشاره و شنیدن صدای پاسخ. در حال حاضر زمانی که آنها بپرسید, “الکسا بپرسید توییتر به جستجو برای #الکسا زندگی” مهارت همچنین می توانید باز کردن موبایل برنامه توییتر و نمایش نتایج.

لینک های سریع برای الکسا (نسخه بتا): توسعه دهندگان می توانند با استفاده از این ویژگی به درایو ترافیک وب سایت خود را و برنامه های تلفن همراه خود را به الکسا مهارت است. در علاوه بر این به تشویق بیشتر تعامل مشتری این قابلیت می تواند کمک به توسعه دهندگان مسیر تبدیل از تبلیغات آنلاین.

NFI Toolkit (در پیش نمایش): نام-رایگان تعاملات (NFI) جعبه ابزار اجازه می دهد تا توسعه دهندگان فراهم می کند سیگنال های اضافی که الکسا می توانید در نظر بگیرید در هنگام راه اندازی مهارت های خود را. توسعه دهندگان می تواند نشان می دهد تا به راه اندازی پنج عبارات. مثلا برای یک سفر برنامه ریزی مهارت یکی از این عبارات می تواند, “الکسا به من کمک کند برنامه ریزی سفر من است.”

توسعه دهندگان نیز می تواند نشان می دهد مفاهیم خاص در مهارت های خود را که در الکسا می توانید در نظر بگیرید. برای مثال در برنامه ریزی سفر, مهارت شما می توانید فعال “دریافت برنامه قطار” قصد نام رایگان-تعامل. اگر یک مشتری می پرسد: “زمانی که قطار بعدی به اتحادیه ایستگاه?” است که مهارت در نظر گرفته بود به آنها پاسخ دهید.

در اوایل خلبان کاربران NFI toolkit شاهد افزایش تبادل تا 15 درصد است.

قبل و پوشش مرتبط:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>