4 دلیل خوب برای وکیل شدن

آیا این تصور را دارید که قبلاً یک ابدیت را بر روی نیمکت‌های دانشکده حقوق گذرانده‌اید، و هنوز سال‌ها و سال‌ها از قانون مدنی، دکترین‌ها و سایر حقوق قضایی در برابر شماست؟ 

بله، آموزش به عنوان یک وکیل مستلزم فداکاری زیادی است، به طوری که گاهی اوقات فکر می کنید که آیا این همه ارزش آن را دارد یا خیر. به خصوص که طبق آمار، 40 درصد از وکلای جوان در سه سال اول زندگی خود منصرف می شوند.

 

اما بله، این شغلی است که با وجود همه چیز ارزشش را دارد و این مطالعات و همچنین نظم و انضباط همراه با آن بعداً پاداش خوبی خواهد گرفت. در اینجا حداقل چهار ویژگی مهم وجود دارد که با وکیل بودن به دست خواهید آورد:

 

1. ارتباطات خود را بهبود بخشید: به عنوان یک وکیل، برنده شدن یا باختن یک پرونده بستگی زیادی به توانایی شما در انتقال استدلال و متقاعد کردن شما دارد. قانون شامل ارتباطات زیادی است: تهیه پیش نویس اسناد، متقاعد کردن قاضی، بازجویی از شاهدان… این استعداد به عنوان سخنران و نویسنده ای که در آن رشد خواهید کرد در بسیاری از موقعیت ها مفید خواهد بود.

 

2. روزانه به چالش کشیده شوید: آیا شغلی می خواهید که هر روز شما را شگفت زده کند و کنجکاوی و علاقه شما را زنده نگه دارد؟ آیا می خواهید حرفه ای را انجام دهید که نقش مهمی به شما بدهد؟ حوزه کاری شما هرچه که باشد، هر بار موارد مختلفی را تجزیه و تحلیل خواهید کرد، با افراد با پیشینه های مختلف دست و پنجه نرم می کنید و دائماً دانش خود را غنی می کنید. به طور خلاصه، بدون خطر خسته شدن، و مسئولیت های مقدس.

 

3. داشتن یک حرفه پاداش: حقوق یک وکیل به طور کلی کاملاً رشک برانگیز است. اما فراتر از سود مالی، چیزهای زیادی را نیز به اشکال دیگر به دست خواهید آورد. مانند احساس غرور و موفقیت زمانی که به مشتریان خود کمک می کنید. و باید گفت: جای «من؟ من یک وکیل هستم» در یک شام، تأثیر بسیار خوبی بر جای می گذارد.

4. کاری کنید که همه چیز تغییر کند: وکیل بودن بهترین راه برای تأثیرگذاری است، و این در جنبه های مختلف. در چارچوب دستورات کمک حقوقی، در دادگاه تجدید نظر یا در مقابل هر دادگاهی، شما بر زندگی افرادی که نماینده آنها هستید تأثیر خواهید داشت، خواه با اجازه دادن به آنها برای حضانت فرزندشان، از طریق ترمیم آسیب یا نجات یک شرکت از ورشکستگی. و این به شما انگیزه می دهد که هر روز سر کار بروید …

بیشتر بخوانید:

ویژگی های مهم یک وکیل کارکشته چیست؟