همانطور که اکثر شما می‌دانید، دکتر داخلی آنلاین، کار ارزیابی، تشخیص و درمان غیر جراحی بیماری و آسیب سیستم‌های داخلی را انجام می‌دهد. متخصصان داخلی، بیشتر بیماران بزرگسال را ویزیت می‌کنند و مراقبت‌ها و درمان‌ها را در اختیار بیماران خود قرار می‌دهند.

با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

 

وظایف متخصص داخلی نسبت به بیمار چیست؟

متخصصان داخلی در اغلب موارد با بیمار روابط صمیمی و طولانی مدتی را دارند. متخصصان داخلی دانش کافی با هرگونه بیماری ساده و پیچیده را دارند. بیشتر شهرت متخصص داخلی در این است که می‌تواند انواع اختلالات و مشکلات بیماران را تشخیص و درمان کند. این متخصصان به گونه‌ای آموزش دیده‌اند که می‌توانند بیماری را تشخیص و در صورتی که نیاز به مراجعه به دکتر متخصص است، بیمار را به آن دکتر ارجاع می‌دهند. در ادامه نیز به مهم ترین مواردی که با مراجعه به دکتر آنلاین داخلی می توانید مشکلات خود را درمان کنید، خواهیم پرداخت.

متخصصان داخلی به بیماران خود در رابطه با موضوع‌های نیز کمک می‌کنند؛ از جمله:

– چشم

– پوست

– درک و حفظ سلامتی

– سلامت روان

– سلامت زنان

– سوء مصرف مواد

– درمان موثر مشکلات رایج گوش

– سیستم عصبی

– اندام‌های تولید مثل

چرا باید به دکتر آنلاین داخلی مراجعه کنیم؟

پنج ویژگی یک دکتر متخصص خوب

– صبر و حوصله

پزشک داخلی معمولا با تعداد زیادی از بیماران مواجه می‌شود. بنابراین باید از صبر و حوصله زیادی برخوردار باشد. بیماران با احساس درد و ناراحتی به پزشک مراجعه می‌کنند. در صورتی که پزشک با آن‌ها بد رفتاری کند و به شرایط روحی او رسیدگی نکند، شرایط بیمار بدتر خواهد شد.

– به روز بودن اطلاعات پزشکی

اطلاعات پزشک متخصص باید به روز باشد. گذر زمان و تکنولوژی کمک می‌کند تا پزشک متخصص راحت‌تر بتواند بیماری را تشخیص دهد. همین امر باعث می‌شود که کیفیت درمان نیز بالا رود. متخصص داخلی باید اطلاعات خود را با اطلاعات روز دنیا وقف دهد.

– صداقت

صداقت مهم‌ترین اصل در پزشکی است اما باید بدانید که نباید بیمار را دچار ترس و دلهره کنید. متخصص داخلی باید بداند که ترس و دلهره بزرگترین سم برای بیمار است. در صورتی که به یکی از موارد بیماری شک داشت باید فرد را نزد پزشک متخصص بفرستد.

– مراقبت طولانی مدت از بیمار

متخصصان داخلی وظیفه مراقبت طولانی مدت از بیمار را دارند. به این معنی که تا بهبود کامل او، بیماری را بررسی و پیگیری می‌کنند. باید بدانید که در هر مرحله از بیماری، پزشک باید در صورت نیاز  بیمار را به پزشک متخصص ارجاع دهد.

– آزمایش و تست‌های لازم

پزشک داخلی می‌تواند به عنوان مشاور در تمامی بیماری‌های داخلی حضور داشته باشد. در صورتی که بیمار ابتدا به او مراجعه کرد، باید تمامی آزمایش‌ها و تست‌ها را روی او انجام دهد تا در صورت مراجعه به پزشک متخصص، نیازی به آزمایش و تست نباشد و یک گام در درمان جلوتر باشد.

 

نکات مهم در مراجعه به متخصص داخلی

اگر می‌خواهید به پزشک داخلی مراجعه کنید قبل از مراجعه بهتر است مطالب زیر را بخوانید:

– در صورتی که برای بار اول است که به پزشک داخلی مراجعه می‌کنید، بهتر است پرونده پزشکی خود را نزد دکتر متخصص ببرید؛ زیرا در صورتی که نیاز به آزمایش و تست باشد پزشک نیاز به پرونده پزشکی قبلی بیمار دارد.

– در ملاقات اول باید تمامی داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک متخصص خود بگویید تا مشکلی پیش نیاید.

– در صورتی که برای درمان به دکتر داخلی مراجعه نمودید، تا پایان درمان باید نزد همان دکتر بروید. در صورتی که متوجه شدید درمان جواب نمی‌دهد، بهتر است دکتر خود را عوض کنید.

– در صورتی که حال روحی شما قبل از مراجعه مساعد نبود بهتر است این موضوع را با پزشک داخلی خود در جریان بگذارید.

امیدواریم که مطالب بالا برای شما مفید بوده باشد. دکتر داخلی آنلاین در شرایط کنونی بسیار بهتر است زیرا از سرایت بیماری‌های مسری جلوگیری می‌کند.