سوای از مسئله تقویت تعلیق و ترمز پراید، روشهای متداول تقویت این خودرو از نظر قوای محرکه را میتوان به چهار بخش کلی تقسیم کرد: تقویت با حجم استاندارد، حجم زدن، ترکیب پیشرانه با قطعات بلوکهای بزرگتر و نهایتا نصب پیشرانههای قدرتمندتر خانواده مزدا، فورد و نیسان و استفاده از مکمل ها و اکتان افزا هایی مانند پتروتکس. خودرویی با نام پراید شاید برای شما ساده به نظر بیاید، اتومبیلی که در سال های نه چندان دور برای خود دوره خوبی را می گذرانده است، اتومبیلی که در ژاپن توسط کمپانی بزرگ مزدا با نام مزدا 121 به فروش می رسید و در آمریکا نیز با نام فورد فستیوا دنیا را در اختیار گرفت، این اتومبیل جزو کم استهلاک ها و اتومبیل های کم مصرف بود که زمانی هم که در کرده جنوبی در شرکت مگاموتور به تولید و فروش رسید به خوبی در کره و قاره آسیا بازار فروش پیدا کرد، پس از اینکه اتومبیل های پراید در ایران دارای از فروش بالایی برخوردار شد کمپانی مگاموتور خط تولید این اتومبیل را به ایران واگذار کرد و اتومبیل مورد نظر در ایران به فروش رسید و کم کم قطعه سازان و بخش های دیگر صنعتی به میان آمدند و فیس لیفت های مختلفی از این اتومبیل شاهد بودیم که این مهم خود نشان دهنده زنجیره قطعه سازان است.

آقاقنبر فردای آن روز به دهداری رفت تا ببیند با آدرسی که داده، هواپیما را پیدا کرده اند یا نه. خلاصه فردا ساعت ۱۰ صبح نیروهای امدادی از همان آدرسی که آقاقنبر به آنها داده بود، رفتند و در کمتر از چند ساعت هواپیما را پیدا کردند. ناگهان همان طور که خسته از دوری راه روی صندلی نشسته و در حال سرکشیدن استکان چایش است، می گوید: «چرا در روزنامه ها نوشتهاند من چوپان هستم؟ در حد نو و آکبند با قبلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده و تنظیم پشت برقی تنظیم دیسک و تنظیم پشت گردن قابل نصب بر روی سمند – پژو پارس و glx نصب رایگان… سیستم عملکردی این دستگاه ها بر اساس سیستم پمپ هیدرولیک می باشد. پوست تیره و چروکهای صورتش، یادگار سال ها آفتاب و برفی است که در ییلاق و قشلاقهایش دیده است. هواپیما آن قدر پایین می پرید که برق آفتاب بر دیوارههای سفید هواپیما افتاده بود.

این فنر کوچکتر دو وظیفه بر عهده دارد. آقاقنبر شروع می کند به تعریف کردن از خاطراتش در منطقه ای که هواپیما سقوط کرد؛ انگار که دارد از تاریخچه یک آرامگاه باشکوه حرف می زند. این طور شد که به دعوت یکی از خبرنگارهای روزنامه به «قانون» آمد و ماجرای آن روز را تعریف کرد. گروه های نجات یکی یکی به منطقه رفته و عاجز و دست خالی برگشته بودند تا این که داماد آقا قنبر به دهدارشان گفت که پدرزنش هواپیما را دیده و می داند کجا سقوط کرده. یکی با پیرعمویش ازدواج کرده و دیگری با یکی از اقوامشان. یا خلاصهتر اینکه با فشار دادن پدال گاز مقدار باز شدن دریچه گاز را حس میکند و با بیشتر فشار دادن پدال گاز دستور افزایش سوخت را به کنترل یونیت خودرو میدهد. کشش و توان خودرو به گونهای است که دائماً شما را به فشار دادن پدال گاز و شتاب گرفتن ترغیب میکند. مورد دوم که کمتر به آن دقت می شود این است که به عنوان یک وزنه عمل می کند و به تعادل لیفتراک کمک می کند.سلول های باطری در اصل خودشان باطری های کوچکی هستند که از کنار هم قرار گرفتن ورقه های سرب تشکیل شده اند، بین این ورقه ها اسید سولفوریک وجود دارد.میله های باطری میله های بزرگی از جنس سرب هستند که سلول های باتری لیفتراک را به یکدیگر وصل می کنند و یک چرخه ی کامل بوجود می آورند.کابل های باطری اندازه های مختلفی دارند.

دلش از تمام کسانی که نتوانستند به موقع به فریاد کشته شده ها برسند، خون است. آقاقنبر ناگهان بعض می کند و می گوید: «سیب های سمیرم را تمام دنیا میشناختند اما چند سال است کاری کرده اند که سیب هایمان سوخته. به دهدار گفتم این همه آدم دور هم جمع شده اید اما هیچ کاری نکردهاید. پرسیدم چرا نشستهاید و کاری نمی کنید؟ آقاقنبر میگوید: اهالی روستای ما دخترهایشان را زود شوهر نمی دهند و اجازه می دهند که درس بخوانند. پسر نازنین فریدون دادرس(حسین) دیگر پدر فداکار خود را نمی بیند. دیگر سورپرایز این درگ به جیپ مربوط میشود که دورانگو را پشت سر گذاشته و دوم میشود. استپ موتور روی هوزینگ دریچه هوا قرار دارد.استپ موتور هرچند وقت یك یار احتیاج به تمیز كردن دارد كه توضیح آن را حسین جان در یك تاپیك اختصاصی داده است فقط مطلبی را كه باید در این جا متذكر شوم این است . هوزینگ را خودم تعویض کردم و دستمزد ندادم. در این چند سال سه چهار بار لاستیک دسته موتور پایین را تعویض کرده ام. به تازگی هم درگ ریسی جدید بین سه خودروی آلمانی ب ام و M340i، مرسدس AMG C43 و آئودی S4 توسط گروه تراتل هاوس برگزار شده تا مشخص شود کدام یک از این سه سدان اسپرت پریمیوم آلمانی سریع تر است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از فروش تراتل tu5 دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.