تاثیر گذاری

تاثیر گذاری 

تاثیرگذاری چیست؟

اخطار! حتما تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید زیرا با خواندن آن زندگی شما متحول می گردد.

پس این مقاله از دست ندهید!

جذابیت و تاثیرگذاری دست به دست هم می دهند. به عبارت دیگر، اشتیاق دیگران را وادار می‌کند کاری را که شما می‌خواهید انجام دهند. وقتی صحبت از نفوذ به میان می آید مردم عذاب می کشند، اما نفوذ مانند قدرت بی طرف است. برخی احساس می کنند که نمی توان آن را یاد گرفت، برخی احساس می کنند ممکن است سوء استفاده شود و برخی وانمود می کنند که مهم نیست. اما تاثیر گذاری باعث می شود که دیگران عقاید شما را بپذیرند و در راه تغییر متحد شوند. اکثر مردم مفهوم متقاعد سازی و نفوذ را به طور کامل درک نمی کنند. تأثیر معمولاً کم ارزش و بی فایده است. ما دائماً در فعالیت‌های روزانه مان، در محل کار، با دوستان و خانواده و غریبه‌هایی که با آنها روبرو می‌شویم، تحت تأثیر قرار می‌دهیم و متقاعد می‌شویم. اثر درست به زور نخواهد بود. این را نمی توان با سوء استفاده، تقلب یا فریب دیگران انجام داد. تاثیر را می توان آموخت. مردم تأثیرگذار به دنیا نمی آیند. آنها به مرور زمان به افراد تأثیرگذار تبدیل می شوند. شما می توانید هنر تاثیر گذاری را یاد بگیرید و آن را انجام دهید. هر کسی در هر شغلی به مهارت های تاثیرگذاری نیاز دارد. ما این مهارت ها و تکنیک ها را به صورت روزانه با افرادی که ملاقات می کنیم به کار می بریم. بدون آنها به جایی نخواهیم رسید. ما فقط از طریق تعامل با دیگران موفق می شویم. هیچ کس به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد.

چگونه تاثیر گذار و موثر باشیم؟

با این حال، جهان به سمتی می رود که حرف اول را رعایت می کند و سعی می کند همه گونه ها و نژادها را در نظر بگیرد و در نتیجه بر یکدیگر تأثیر مثبت بگذارد. همه ما در آرزوی جهانی هستیم که در آن تصمیمات به نفع همه ما گرفته می شود، نه فرد، بلکه جامعه به عنوان یک کل. حال بر اساس این طرز تفکر چگونه می توان اثرگذار بود؟ 

خوشحال باش!

تجربه نشان داده است که مردم به دنبال شادی و هیجان هستند و خشم، عصبانیت و انرژی منفی به معنای واقعی کلمه همه را تحت الشعاع قرار می دهد. مردم می خواهند اوقات خوبی داشته باشند. اگر از آنچه به اشتراک می گذاریم هیجان زده باشیم، احساسات ما بر دیگران نیز تأثیر می گذارد. روزهای بد و روزهای سخت در زندگی ما اجتناب ناپذیر است، اما اگر بتوانیم با تعیین اهداف کوچک در طول روز برای خود و رسیدن به آنها مثبت بمانیم، دیگران احساس خوبی نسبت به ما خواهند داشت. حتی اگر فردی تحت تأثیر احساسات مثبت ما قرار گیرد و بتواند بهترین مسیر را برای خود انتخاب کند، ما به هدف خود رسیده ایم و در واقع تأثیرگذاری بر دیگران توسط خود ما حاصل شده است. اگر از این منظر به زندگی نگاه کنیم، می توانیم در شرایط سخت هم مثبت اندیش باشیم و از عوامل مخرب زندگی خود دوری کنیم!

نمونه های واقعی را دنبال کنید 

افراد کمی هستند که بخواهند نظریه ها را بشنوند. اگر به کسی می گویید کاری را انجام دهد، ابتدا مطمئن شوید که خودتان آن را تجربه کرده اید. اگر به نکته ای اشاره کردید، خودتان آن را انجام دهید. با این کار نشان می دهید که می توان آن را انجام داد. معمولا مردم نمی خواهند اولین کسانی باشند که رویدادها را تجربه می کنند، ترجیح می دهند ابتدا تجربیات دیگران را ببینند. شما می توانید آن «دیگران» باشید و در نتیجه بر اطرافیان خود تأثیر بگذارید.

کاری را انجام دهید که برای شما مفید است و اعتماد به نفس انجام آن را داشته باشید

به عمیق ترین احساسات خود اعتماد کنید و مطمئن شوید که برای شما کار می کند. با کار می توانيد اطرافیان خود را متعجب کنید و تحت تاثیر قرار دهید. با دیدی مثبت به سراغ آن بروید و به خود و توانایی هایتان اعتماد داشته باشید. 

آموزش دهید و نصیحت نکنید!

 آموزش دهید و نصیحت نکنید

سعی کنید فقط گزینه ها و انتخاب ها و دلایل خود را توضیح دهید. نشان دهید که چرا فکر می کنید بهتر است تمرین کنید و همه مزایا و معایب آن را به دقت تفسیر کنید. به جای اینکه فقط به انجام کاری توصیه کنید، آن را آموزش دهید. معمولاً آموزش تأثیر بهتری نسبت به نصیحت دارد و روش بهتری برای تأثیرگذاری بر دیگران است. 

در مورد مسائلی که در مورد آنها صحبت می کنید اطلاعات کافی داشته باشید.

اطلاعات مورد نیاز برای حمایت از سخنان خود را داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات نادرست یا بی اساس را به اشتراک نمی گذارید. در مورد مسائلی که به آنها علاقه دارید عمیقاً خود را آموزش دهید. مطلع بودن معمولاً تأثیر زیادی در ارتباط بین افراد دارد.

پذیرا باشید و مطمئن شوید که مردم را قضاوت نمی کنید. 

ممکن است ندانید چرا مردم کاری را که انجام می دهند انجام می دهند. شاید آنها از سنت های به جا مانده از اجداد خود پیروی می کنند. شاید آنها نمی توانند راه های دیگری را تصور کنند زیرا آنها همیشه تنها راه هایی را دیده اند که خانواده هایشان سال ها از آن استفاده کرده اند. شاید مشکلات اجتماعی-اقتصادی یا نژادی ریشه در وجود آنها داشته باشد. همه اینها را در نظر بگیرید و بی طرف باشید. پذیرا باشید و در عین حال به آنها و اطرافیان شان تلنگر لازم را برای رسیدن به بهترین ها بدهید 

همدلی کنید 

همدلی هرگز خلاف انتظارات نیست. همدلی چیزی نیست که در مدارس آموزش داده شود و هر خانواده الگوی خوبی برای یادگیری همدلی نیست. مردم نیز به نوبه خود یاد می گیرند که چگونه همدلی کنند. یک پیشنهاد برای همدلی این است که خود را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید دیگران را آزار دهید. اگر موقعیت دیگران را درک کنید و به همدردی دیگران نیاز داشته باشید، به مرور زمان همدلی را یاد خواهید گرفت. یک مثال می تواند سفر با کمترین هزینه باشد. با این کار می توانید به کسانی که امکانات کمتری دارند نیز آسیب بزنید.

از تماس چشمی و تکنیک های گوش دادن فعال استفاده کنید.

همه باید احساس کنند که دوستش دارند و مهم هستند، و درگیر شدن در گوش دادن فعال به دیگران نشان می دهد که شما آنها را چنین می بینید. گاه به گاه سر خود را بدهید و از نشانه های دیگر توجه مشتاقانه استفاده کنید به عنوان یک حرفه ای، به همکاران خود احترام می گذارید.

کف دست ها را پایین نگه دارید.

اطرافیان شما نباید از این حرکت هوشمندانه آگاه باشند، اما باعث می شود همه در مورد شما نظر مشترکی داشته باشند. مردم زمانی که کف هر دو دست خود را روی میز، مکان مخصوص یا پیشخوان قرار می دهند، احساس قدرت و رهبری می کنند 

به صورت هماهنگ عمل کنید

تقلید یا بازتاب زبان بدن دیگران نشان می دهد که شما از نظر فلسفی با آنها هماهنگ هستید. به وضعیت دیگران – نشستن، ایستادن و راه رفتن – و خم شدن به عقب یا جلو، با دست ها و صورت یا حالات چهره نگاه کنید، در حالی که پاهای خود را روی هم می زنند (لبخند، اخم و…) تقلید صحبت کردن. هدف فقط تقلید از حرکات دیگران نیست، بلکه انتقال حس همکاری است.

موقعیت بزرگی داشته باشید

 موقعیت بزرگی داشته باشید

اگر هنگام صحبت با دیگران یا در مقابل آنها موقعیت گسترده ای داشته باشید، باعث می شود دیافراگم شما منبسط شود و صدای شما را به طور موثر منعکس کند. همچنین شما را با نفوذتر، قدرتمندتر و تاثیرگذار تر می کند و شما را به نیرویی تجاری تبدیل می کند که می توان به آن اعتماد کرد.

زبان بدن خود را باز نگه دارید و هرگونه محدودیت را بردارید.

مردم از آنچه می گویند سرنخ های احساسی دریافت می کنند. بنابراین، اگر خمیده باشید، با دستانتان روی سینه تان بایستید یا به هر طریقی به روی دیگران بسته باشید، شنونده نیز به همان شیوه پاسخ می‌دهد. زبان بدن شما باید آرام باشد و دستان شما باید به دو طرف آویزان باشد تا نشان دهید که برای کسانی که با آنها در تعامل هستید باز هستید. علاوه بر این، از حمل وسایل بزرگ خودداری کنید یا اجازه دهید وسایلی مانند میزتان از دیگران جدا شود.

سخن پایانی

 همه ما می خواهیم در زندگی شخصی و حرفه ای خود بر افراد تأثیر بگذاریم. انگیزه ما می تواند موفقیت در یک حرفه جدید، حفظ دوستی، تغییر رفتار یا بهبود روابط خانوادگی و زناشویی باشد. با مراجعه به سایت مریم مبارکی می توانید به هر چیزی که می خواهید دست یابید.

 

 منبع : maryammobaraki.com