انواع مختلف وکیل کدام است؟

همانطور که به دنبال یک شغل جدید هستید، باید انواع مختلف آن را تجزیه و تحلیل کنید و سپس تعیین کنید که کدام یک از این شاخه ها با مهارت ها و علایق شما مطابقت دارد. 

در هر صورت، بیایید انواع متعدد حقوق و انواع مختلف وکلا را بررسی کنیم.

1. وکیل کیفری

در بیشتر موارد، بسیاری از جوانان به دلیل اینکه می خواهند در عدالت کیفری تخصص داشته باشند وارد قانون می شوند. این نقش نه تنها متهمانی را که به جرمی متهم شده اند تحت تعقیب قرار می دهد یا از آنها دفاع می کند، بلکه شامل بینش دقیقی از عقب نشینی ها، دستگیری ها، وثیقه ها، توافق نامه ها و مجموعه ای از مسائل محاکمه جنایی نیز می شود.

ممکن است این تصور را داشته باشید که قوانین جزایی روزمره شبیه به قسمت‌های قانون و نظم است، اما سیستمی کند، متفکر و خسته‌کننده است. وکلای جنایی زمان بیشتری را صرف کاغذبازی و کارهای قانونی می کنند تا اینکه در دادگاه بازی کنند که شایسته اسکار هستند.

2. وکیل شرکتی

وکلای شرکتی کلید مالکیت و اداره یک شرکت هستند. در واقع، شرکت ها دپارتمان های حقوقی خود را برای راهنمایی، مشاوره، و وظایف اساسی حقوقی روزمره مانند انطباق، حاکمیت، تهیه پیش نویس اسناد قانونی، تهیه گزارش های دولتی، مذاکره و مدیریت سمینارهای آموزشی دارند.

یک وکیل شرکتی دانش تخصصی در انواع زمینه های مرتبط، مانند قانون مالیات، مقررات فدرال، قوانین ایالتی / استانی، و شاید حتی معاهدات جهانی خواهد داشت. در اقتصاد جهانی، یک تیم حقوقی شرکتی مهمتر از همیشه است.

3. وکیل مالکیت فکری

مالکیت فکری به یک موضوع ژئوپلیتیکی تبدیل شد، به ویژه با جهانی شدن اقتصاد. حفاظت از مالکیت معنوی دشوارتر از همیشه شده است و به عنوان موضوعات مورد مناقشه در مذاکرات تجاری بین المللی عمل می کند، همانطور که در طول مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین یا شکایات متعدد با سازمان تجارت جهانی (WTO) شاهد بودیم.

اگرچه دقیقاً یکی از جذاب ترین انواع وکالت نیست، اما نقش اصلی وکیل مالکیت معنوی ایجاد و محافظت از IP است. متخصصان حقوقی به مشتریان خود مشاوره می دهند و به امور مربوط به موارد زیر رسیدگی می کنند:

قانون علامت تجاری

ثبت اختراعات

کپی رایت

انتقال فناوری

مجوز

طراحی صنعتی

توزیع

امروزه این یکی از پر تقاضاترین مشاغل حقوقی است.

4. وکیل مالیاتی

مثل هر انسان زنده ای – لعنتی، حتی مرده ها! – می توان تأیید کرد، مالیات ها به طور فزاینده ای پیچیده شده اند. فدرال، ایالتی / استانی و محلی – مالیات همه را دچار خونریزی مغزی می کند. شاید سیاستمداران و بوروکرات ها آنها را اینگونه دوست داشته باشند. شاید؟

یک متخصص حقوقی که بر مالیات تمرکز می کند اساساً از ایجاد مشکل مشتریان خود با مقامات مالیاتی کشور آسیب دیده خود جلوگیری می کند. اگر مشکل مالیاتی باید حل شود، این شخص توصیه های ارزشمندی را با قیمت ارائه می دهد.

علاوه بر این، یک کارشناس قانون مالیات تعدادی فعالیت روزمره دیگر نیز خواهد داشت، از جمله:

  • ارزیابی مسائل پیچیده مالیاتی

  • گفتگو و مذاکره با دولت

  • نگهداری سوابق مالیاتی محرمانه برای مشتریان

  • در مورد مسائل مالیاتی مهم و بی اهمیت به روز باشید

  • برنامه ریزی برای حل مسائل مالی مهم برای مشتریان.

 

5. وکیل خانواده

شاید یکی از افسرده ترین شاخه های حرفه وکالت، حقوق خانواده باشد. زوج هایی را می بینید که زمانی یکدیگر را دوست داشتند درگیر مراحل طلاق تلخی هستند. شاهد استفاده از کودکان به عنوان پیاده و شکستن قلب آنها باشید. ببینید برادران برای یک مال به جنگ می روند.

از حضانت فرزند و حمایت از تقسیم دارایی های زناشویی گرفته تا نفقه، این وکلای دادگستری برای انواع مسائل خانوادگی به مناقشه و تنظیم اسناد (مثلاً توافق نامه های پس از ازدواج یا اوراق طلاق) می پردازند.

 

بیشتر بخوانید:

 

4 دلیل خوب برای وکیل شدن